Herbateka    
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: molim pomoć  (Pročitano 802 puta)
moya
Gost


« poslato: 04.07.2005. 10:09 »
Odgovori sa citatomCitat

prije godinu dana pojavila mi se pigmentacija iznad gornje usne na licu,kako tamnim fleke su još tamnije,da li postoji išta da se to izbjeli ili...hvala
Sačuvana
Freeholland
Gost


« Odgovor #1 poslato: 04.07.2005. 10:29 »
Odgovori sa citatomCitat

Da li je "Pigmentacija"u obliku tacaka ili krupnija.
Da li je pravilnog ili nepravilnog oblika?
Da li je boja mnogo tamnija od koze i sta ste koristili za izbjeljivanje-koja sredstva.
Sta je rekao ljekar ?
Sačuvana
moya
Gost


« Odgovor #2 poslato: 04.07.2005. 20:46 »
Odgovori sa citatomCitat

nema nekakvog oblika,iznad gornje usne sa obe strane,prema vanjskim kutovima usane,nepravilnog oblika,kao mrlje,nisan ništa koristila za izbjeljivanje,na slikama se jako primjeti,kao da imam brkove,pitala sam kozmetičarku,rekla je da je od sunca, to mi je estetski ružno smeta mi.
Sačuvana
Freeholland
Gost


« Odgovor #3 poslato: 05.07.2005. 21:27 »
Odgovori sa citatomCitat

Da li imate nekoga u familiji koji je imao fleke ili mozda da nije bilo albinizma (To su osobe sa potpuno bijelom kosom i crvenim ocima) ?
Sačuvana
hristina
Novajlija
*
Poruke: 40


« Odgovor #4 poslato: 06.07.2005. 11:02 »
Odgovori sa citatomCitat

I meni su se javile pigmentovane mrlje na obrazima od sunca. Nisam koristila nikakve krame. Cula sam da bi mogao da pomogne vitemin C u ampulama. Ujutru da se namaze (staviti malo na vatu i utrljati) na cistu kozu. Ja sam to pokusala ali nisam bas istrajala. Zimi te fleke izblede ali su ponovo vidljive od ovog letnjeg sunca.
Kod mene u porodici nema niko albinizam, ali sestra ima isti problem.
Sačuvana
Freeholland
Gost


« Odgovor #5 poslato: 06.07.2005. 12:49 »
Odgovori sa citatomCitat

Fleke pokusajte skinuti sa jabukovim sircetom !
Razrijedite sirce sa vodom (Pola:Pola) i ispirajte fleke. Ukoliko dodje do poboljsanja nastavite. U svakom slucaju nece skoditi a tu je i prirodni vitamin C. Inace vitamin C iz farmaceutske industrije je sinteticki proizvod jer je odavno utvrdjen sastav Askorbinske kiseline (Vitamin C). Ja sam ipak za prirodni vitamin C.
Sintetika moze pomoci ali evo primjer da to ipak nije isto:
Alantoin se nalazi u korijenu Gaveza i potspjesuje epitelizaciju tkiva pa se i koristi za zarastanje rana ili kod lomova i iscasenja.
Taj isti alantoin je sintetizovan i lako se proizvede u hemijskoj industriji ALI on nema osobinu da potpomaze epitelizaciju ???? !!!!
Nesto ne stima dakle.
Sačuvana
Lili Mili
Gost


« Odgovor #6 poslato: 27.01.2007. 19:02 »
Odgovori sa citatomCitat

Draga Moya,
Predlozicu ti preparat koji sam ja koristila ali ne bi bilo lose da znas etiologiju tih fleka odnosno uslijed cega su nastale.Reci ci ti par razloga zbog kojih su se fleke mogle pojaviti:izlaganje prejakom sunci,upotreba nekih kontraceptiva ( lijekova protiv zaceca ),interakcija nekih lijekova sa suncem ( ako si recimo pila neke antbiotike kao Bactrim i istovremeno se izlagala suncu, moglo je doci do reakcije pojacanog pigmenta na kozi ) itd.
U apoteci sam kupila kremu pod nazivom Beloten koja u svom sastavu ima komponentu koja se zove HIDROKINON i koja je glavna djelujuca tvar tako da je dovoljno da trazis kremu koja u svom sastavu ima tu komponentu.Procitaces u uputi kako se ne smije dugo koristiti, samo 2-3 mjeseca i tretiras samo dijelove lica sa pojacanom pigmentacijom ( a nikako cijelo lice ) i u tom periodu nastoj izbjegavati direktno izlaganje suncu.Mnogo sam kontroverznih stavova procitala oko krema sa " hidrokinonom " a opet dosta i onih pozitivnih.Obzirom da su me moje fleke po obrazima i iznad usana izludjivale odlucila sam upotrijebiti tu kremu i ostala zapanjena rezultatima-sve fleke su iscezle.Danas vise ne pijem kontraceptivne pilule jer sam sigurna da se desilo zbog njihovog koristenja i oprezno sam se izlagala suncu nakon lijecenja tom kremom-dakle vrlo postepenodozirano i isprva noseci kacket sa veliki obodom jer ne moram zaboga biti tamna kao sto mi je i ostatak tijela u ljetnom periodu kad vec postoje kreme za samotamnjenje i kad njima bez opasnosti mogu izjednaciti svoj ten a time sacuvati kozu od fleka i preranog starenja.
Sretno!!!
Sačuvana
Dalibor Stamenkovski
Gost


« Odgovor #7 poslato: 29.01.2007. 20:57 »
Odgovori sa citatomCitat

Postovani,upoznat sam sa problemom o pigmentacije koze,zato je moj tim napravio proizvod od biljke RODIOLA ROSEA u vidu kreme.Daje rezultat za mesec dana a cjena mu je niska.Krema je testirana u GETFOSE francuska.Prodaje se predo zadovoljnih potroshacha.Za sve informacije mozete sa javiti na telefon + 389 2 3246 408 kancelarija ili + 389 75 96 94 92 mob ili na nasu e:mail adresu: i postati nash distriboter.Mozemo vam poslati reklamni materijal ili kontaktirat s vama po telefon.
Sačuvana
ida
Gost


« Odgovor #8 poslato: 01.02.2007. 21:12 »
Odgovori sa citatomCitat

Da li se s ovom kremom moze lijeciti vitiligo?
Sačuvana
Mel Miljevic
Gost


« Odgovor #9 poslato: 15.02.2007. 15:19 »
Odgovori sa citatomCitat

Psoralea cordyfolia, je kineska biljka,koja se desetinama godina uspjesno koristi kod Vitiligo.
Ovdje ispod su Vam saplementi koji su klinicki dokazano,deficitarni kod vitiligo.
Nadam se da cete uspjeti
Mel
 A clinical report describes the use of vitamin supplements in the treatment of vitiligo.2 Folic acid and/or vitamin B12 and vitamin C were abnormally low in most of the fifteen people studied. Supplementation with high levels of folic acid (1-10 mg per day), along with vitamin C (1 gram per day) and intramuscular vitamin B12 injections (1,000 mcg every two weeks), produced marked repigmentation in eight people, occurring gradually over a period of many months.


a Chinese herb that has been used for centuries to treat vitiligo
Sačuvana
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu