Herbateka    
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: za caj od persuna  (Pročitano 589 puta)
vichy
Gost


« poslato: 06.07.2005. 20:27 »
Odgovori sa citatomCitat

Postovanje,
molila bi herbateku da ako moze da napise je li stvarno caj od persuna stetan jer citam negdje da se moze otrovati onda citam da se moze postati sterilan itd. na stranica sam citala da je persun zdrav nasla sam na drugim stranicam da osoba koristi caj od persuna za celulite ona ga koristi u 2 dcl. vode prokuhane  stavi 2-3 stabljikice persuna i to drzi 5 min. pije se ujutro i uvece pa bi me stvarno zanimalo je li to pomaze ista i dali se samo koristi persunov list ili sta drugo molim vas da mi odgovorite,ja vam se zahvaljujem unaprjed
Sačuvana
dnina
Novajlija
*
Poruke: 39


« Odgovor #1 poslato: 08.07.2005. 11:57 »
Odgovori sa citatomCitat

Mislim da ovo pitanje treba postaviti na forum "diskusije o zdravlju ",
tu bi dobila odgovore na tvoju temu.

Sve najbojle,
Sačuvana
Freeholland
Gost


« Odgovor #2 poslato: 08.07.2005. 21:13 »
Odgovori sa citatomCitat

DNINA
caj od Persuna svakako mozes koristiti ali NIKAKO u jakoj koncentraciji.
Mnogo je bolje ako jedes svjezi persun. On je specificnog ukusa i nikada ga neces moci pojesti bas previse jer ce ti se brzo "ogaditi". Naravno svjezi persun je koliko god to izgledalo mozda cudno najbolji jer je svjez a suseni je vec u neku ruku koncentrovan (sadrzi malo vode - oko 14-16%)
Najbolje ti je ako vec koristis caj od persuna (suvog) da ga mijesas sa drugim biljkama a to zavisi za sta ga koristis. Inace se najvise koristi za izlucivanje mokrace pa je i logicno da poneki sumnjaju da moze izazvati i sterilitet sto nije jos niko dokazao.
Sve u svemu caj od Persuna se nalazi u upotrebi ali se nigdje ne prodaje kao caj vec kao zacin. To vec dovoljno govori i kako rekoh upotrebljavaj ga ali ne predugo i ne previse. Kod celulita ti nece bas mnogo pomoci ali kod izlucivanja mokrace sigurno hoce.
Sačuvana
vichy
Gost


« Odgovor #3 poslato: 08.07.2005. 22:10 »
Odgovori sa citatomCitat

hvala puno na odgovoru
Sačuvana
boba
Gost


« Odgovor #4 poslato: 09.07.2005. 06:05 »
Odgovori sa citatomCitat

A moze li se caj kuvati od svjezeg persuna ili se svjez samo jede ?

Sačuvana
Freeholland
Gost


« Odgovor #5 poslato: 09.07.2005. 09:52 »
Odgovori sa citatomCitat

Caj od svjezeg persuna ili bilo koje svjeze biljke nebi trebalo praviti jer svjeza biljka ima vrlo malo aktivnih supstanci, cak nekoliko puta manje. To je i logicno kada znamo da za 1 kg suve biljke trebamo nekoliko (Nekada cak i 20 kg svjeze biljke) sto znaci da je i koncentracija aktivnih materija toliko puta manja. Persun je "jaka" biljka  i moze se koristiti svjez ali je ipak bolje jesti nego caj od svjeze biljke kuvati.
Sačuvana
dragica1
Gost


« Odgovor #6 poslato: 14.07.2005. 23:07 »
Odgovori sa citatomCitat

sta o ovome misli HERBATEKA
Sačuvana
liliana
Gost


« Odgovor #7 poslato: 04.12.2005. 15:41 »
Odgovori sa citatomCitat

ja znam da je caj od persuna dobar kod problema sa bubrezima i mokracnim kanalima
Nisam sigurna je li stetan, ali znam da ga se ne moze puno popiti, slicno kao i sa svjezim persunom brzo se 'ogadi'.
sama sam ga koristila kad sam imala problema sa bubrezima
Pozdrav svima
Sačuvana
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu