Herbateka    
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: Etericna ulja  (Pročitano 1019 puta)
Aromatica?
Gost


« poslato: 25.08.2005. 18:18 »
Odgovori sa citatomCitat

Na internetu sam pronasla sajt hrvatske firme Aromatica koja proizvodi etericna ulja, i kako oni kazu prirodnu kozmetiku. Otisla sam do njihove radnje i pogledala sam cene. Cene etericnih ulja se krecu oko 300-700 dinara, u onim malim bocicama, verovatno nekih 10ml. Da li neko zna da li su to originalna etericna ulja i kako mozemo da prepoznamo koja su prava a koja sinteticka? Negde sam recimo videla etericno ulje pomorandze za 30 din !?!?!?
Sačuvana
bela
Gost


« Odgovor #1 poslato: 26.08.2005. 08:46 »
Odgovori sa citatomCitat

Moja kuma je kupila etericno ulje (zaboravih tacno koje) za 20 eu (kupila ga je  negde u Evropi, u razvijenoj zemlji),a pakovanje je 10ml.
Sačuvana
Freeholland
Gost


« Odgovor #2 poslato: 22.09.2005. 22:23 »
Odgovori sa citatomCitat

Ulja zagrebacke Aromatice su PRAVA. Zato i jesu skupa. To je prva garancija da su ta etericna ulja prava, dakle cijena je vrlo vrlo visoka.
U Srbiji mozete naci takodje etericna ulja firme Beolab koja su mnogo jeftinija. Ne moze se reci i da su falsifikati ali cista etericna ulja su svugde u svijetu jako skupa. Da bi ste se uvjerili dali je neko ulje prirodno ili vjestacko potrebna je analiza koju je u Srbiji jedino radio Institut u Vinci i to je uzasno skupa analiza. dakle tesko da kupac to moze sam analizirati. ostaje jedino da kupujete ulja proverenih firmi.
Uskoro ce te u Srbiji moci kupiti ulja firme NATURA CLASSICA iz cacka koja ce ih na trziste plasirati zajedno sa jednom sigurnom Holandskom firmom.
Do tada ce te ipak morati da rizikujete.
Sačuvana
ena
Gost


« Odgovor #3 poslato: 25.09.2005. 21:53 »
Odgovori sa citatomCitat

Da li neko zna gdje se u Sarajevu mogu kupiti prava etericna ulja i od koje firme?
Hvala
Sačuvana
jela
Gost


« Odgovor #4 poslato: 29.09.2005. 11:24 »
Odgovori sa citatomCitat

A da li Vam  je poznato postoje li etericna ulja firme "Primavera Life", vidim da postoji zastupnik za Srbiju na hemija.co.yu, predstavili su se i na sajmu kozmetike u Bgd ili Novom Sadu pre par godina ali nigde nisam videla njihove proizvode.
Sačuvana
nesa
Gost


« Odgovor #5 poslato: 29.09.2005. 18:46 »
Odgovori sa citatomCitat

U Lilly drogerijama ima eteričnih ulja po pristopačnim cenama firme BeoLab.
Pozdrav
Sačuvana
Freeholland
Gost


« Odgovor #6 poslato: 01.12.2005. 14:50 »
Odgovori sa citatomCitat

Primavera live nema svoja etericna ulja i necete ih ni naci. Potrazite ulja neke druge firme
Sačuvana
mila
Gost


« Odgovor #7 poslato: 08.12.2005. 11:46 »
Odgovori sa citatomCitat

Ne, nisam se prevarila, ali svejedno kod nas ih nema. U svakom slucaju hvala na odgovoru.

http://www.primaveralife.com/eng/stories/EssentialOils.php

P.S. Usput, da li su stigla ulja Natura Classica?
Sačuvana
me
Gost


« Odgovor #8 poslato: 24.01.2006. 10:11 »
Odgovori sa citatomCitat

Ena,
evo da vam odgovorim na poruku iako je relativno davno postavljena.
U Sarajevu ima apoteka u onoj zgradi Papagajka i prodaje etericna ulja bas ove firme Aromatica, za koju kazu da su prava ulja a ne koncentrati.
Pozdrav.

Sačuvana
verica
Gost


« Odgovor #9 poslato: 06.02.2006. 09:37 »
Odgovori sa citatomCitat

Kupila sam Beolab etericna ulja od lavande i kantariona. Da li neko zna vise o eter.uljima, kako se koriste, koje je zasta dobro i sl. Pozdrav
Sačuvana
Freeholland2002
Gost


« Odgovor #10 poslato: 06.02.2006. 11:35 »
Odgovori sa citatomCitat

Verice rado cu vam napisati sve sto vas o uljima interesuje ako mi posaljete pitanje na mail.
Moram vas upitati za ta ulja koja ste kupili:
Lavanda je vjerujem OK ali Kantarion mislim da nije moguce da ste kupili bas ETERICNO ulje jer bi to etericno ulje u bocici od 10 mll kostalo najmanje oko 50-70 Eura. Zato mislim da ste vi uzeli obicno kantarionovo ulje a ne etericno.
Inace u cijeloj Evropi postoji u ovom momentu samo 14 kg etericnog ulja Kantariona (Hypericum perforatum) i sva kolicina se nalazi u jednom malom gradicu u Srbiji.
Inace za ovu kolicinu ulja potrebno je oko 150 tona svjeze biljke kantariona.
Sačuvana
ena
Gost


« Odgovor #11 poslato: 07.02.2006. 00:26 »
Odgovori sa citatomCitat


me

hvala na odogovru, ali vec sam vidjela. ima sada i u sam shopu isto aromatikina.
u svakom slucaju hvala
Sačuvana
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu