Herbateka    
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: Lepi i negovani...  (Pročitano 1436 puta)
Nena*
Gost


« poslato: 22.10.2006. 21:42 »
Odgovori sa citatomCitat

Srce savremene kozmetičke industrije sakriveno je u starim dobrim receptima, tajnama travara i narodnih lekara koje se prenose iz generacije u generaciju.
Recepti su ostali isti - koriste se biljke koje su čuvale lepotu žena vekovima unazad. Ekstrakti voća i lekovitog bilja, esencijalna ulja, začini, lekovito korenje – čitava kozmetičko - kulinarska alhemija dolazi još iz drevnih vremena.

Uz pomoć njih možete kod kuće sebi priuštiti većinu tretmana koje vam nude SPA saloni. Zato se naoružajte mikserom i spremite sebi eliksir za večnu mladost.

Osvežavajući tonik za lice
Potrebno:
- jedna oljuštena jabuka
- jedna kašičica meda
- dve kapi esencijalnog ulja limuna
- sveže ružine latice
U izgnječenu jabuku dodajte med i ružine latice i zatim sve to stavite u vodu da proključa. Sačekajte 20 minuta da se ohladi, dodajte ulje i nanesite vatom na čisto lice. Isperite posle deset do 15 minuta.

Osvežavajuća kupka za stopala
Potrebno:
- 200 grama morske soli
- suva kamilica, žalfija i nana
U dva decilitra proključale vode stavite suvo bilje i ostavite da odstoji neko vreme. Rastvorite so u toploj vodi i zatim u to dodajte vodu sa prokuvanim biljem. Zaronite stopala desetak minuta, a zatim ih možete istrljati sledećim pilingom.

Hranljivi piling za ruke i stopala
Potrebno:
- jedna kašičica šećera
- jedna kašičica maslinovog ulja
Pomešajte sastojke na dlanu i zatim istrljajte ruke i ostale delove tela na kojima vam je koža gruba. Ako umesto šećera dodate morsku so dobićete odličan piling protiv celulita. Ukoliko dodate cimet ili izmrvljene listiće nane napravićete savršeno sredstvo za poboljšanje cirkulacije.

Voćni hranljivi balzam za kosu
Potrebno:
- sok dve pomorandže
- pola očišćene jabuke
- pola banane
- jedna kašičica kima
Izmešajte sve sastojke u blenderu i nanesite mešavinu na opranu vlažnu kosu. Umotajte kosu u topao peškir i ostavite da odstoji dvadesetak minuta. Zatim isperite masku i ponovo operite kosu šamponom.

Maska za suvu kožu
Potrebno:
- tri kašike meda
- deset kapi limunovog soka
- jedan ohladjeni krastavac
Dodajte sok od limuna u med, nanesite za lice i masirajte pet minuta. Ne spirajte, već stavite kriške krastavca na lice i ostavite masku da odstoji 15 minuta. Zatim isperite lice.
Sačuvana
Meliha Miljevic
Gost


« Odgovor #1 poslato: 15.02.2007. 03:15 »
Odgovori sa citatomCitat

Iznanadjena sam da niko nije zahvalio Neni na ovako divnim savjetima.
Svaka cast i hvala
Meliha Miljevic
Sačuvana
maca
Gost


« Odgovor #2 poslato: 15.02.2007. 22:07 »
Odgovori sa citatomCitat

divni saveti, hvala Neno tek sam sad pomno procitala! JEDVA CEKAM DA PROBAM
Sačuvana
determinanta
Gost


« Odgovor #3 poslato: 22.03.2007. 13:00 »
Odgovori sa citatomCitat

Divno, a skoro da se moze od svega i po jedna kasicica u usta. :)Hvala lepo.
Sačuvana
3863
Gost


« Odgovor #4 poslato: 22.03.2007. 23:01 »
Odgovori sa citatomCitat

Savjeti su ti super.
Sačuvana
zoran st
Gost


« Odgovor #5 poslato: 28.06.2007. 21:40 »
Odgovori sa citatomCitat

Umivajte sedam dana svako jutro lice blagim cajem od sipaka oko 5min. pomoci ce vam da zategnete blage bore     STARI RECEPT
Sačuvana
griva1978
Punopravni član
***
Poruke: 131


« Odgovor #6 poslato: 30.01.2008. 20:14 »
Odgovori sa citatomCitat

super stvar za čistu, blistavu i preporoÄ‘enu  kožu je čaj od korjena čička koji se pije cijeli dan al najvažnije ujutro na prazan želudac, na 1 litru vode 2 velike žlice suhog korjena, pustiti da vri 10-15 min , poklopiti i nakon pola sata piti... tokom dana.... ovim čajem se i umiti par puta dnevno a obavezno navečer i za 15-20 dana vidjet ćete drastičnu promjenu, naravno dobro bi bilo izbaciti iz upotrebe kupovne kreme i navečer i ujutro na vlažno lice nakon umivanja sa čičkom utrljati par kapi nekog biljnog hladnopreÅ¡anog ulja ( maslinovo, makadamija, kantarionovo, bademovo....  bilo koje , važno je da je hladnopreÅ¡ano i samo par kapi....  koža će se preporoditi...  :O)))

...osim Å¡to drastično čisti lice, osvježava ga, pomlaÄ‘uje i smanjuje bore... čaj od korjena čička djeluje na kožu cijelog tijela jer djeluje direktno preko jetre koja je parni organ kože... a to znači da čisti i regenerira jetru...  Å¡to je posredno jako važno kod ljudi koji imaju problema sa bijesom, ljutnjom, frustracijom... jer su to sve osjećaji koji dolaze iz jetre... pa ne kaže narod uzalud " ideÅ¡ mi na jetru" ili " izljevaÅ¡ mi žuč" kad nas netko jako, jako ljuti i bijesni...
Sačuvana
vesna_masa
Novajlija
*
Poruke: 4


« Odgovor #7 poslato: 05.03.2008. 22:08 »
Odgovori sa citatomCitat

Biti lep i negovan, znaci biti optimista,pozitivan i siriti lepe misli,ljubav.....Unutrasnje i spoljasno se dopunjuju, bas kao i mi na ovom forumu. Hvala unapred na svim receptima. Veliki pozdrav!
Sačuvana

VESNA
mrs.stefanovska
Novajlija
*
Poruke: 2


« Odgovor #8 poslato: 01.11.2008. 17:30 »
Odgovori sa citatomCitat

procitala sam nesto ne sve jer sam se danas zaclenila saveti su super samo jos da se probaju.ostacu i dalje sa vama.pozdrav
Sačuvana
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu