Herbateka    
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: Akne-Pomoc  (Pročitano 677 puta)
Mala84
Gost


« poslato: 13.04.2006. 07:09 »
Odgovori sa citatomCitat

Cao svima. Imam 21 godinu i imam dosta akni po licu. Probala sam da koristim antibiotike i bilo bi je super, jedno tri meseca, ali posle sam otkrila da mi ovi atibiotici  vise nisu pomagali i prestala sam da ih koristim. Medjutim kada sam prestala da ih koristim  lice mi je postalo jos gore nego sto je bilo pre nego sto sam pocela da ih koristim. Sada imam dosta sitnih akni po celu, bradi i sa strane lice. A takodje imam neke male crvene potkozne akne, koje nisam imala pre. Trenutno koristim Tretinoin(topical cream), ali mislim da mi nista ne pomoze. Takodje sam posetila  dermatologa, ali on mi je preporucio neke tablete za kontrolisanje hormona. Posto ove table su opasne, nebih zelela da ih koritstim. E sada zanima me da li neko od vas zna neku biljku  ili neki biljni caj sto bi mogao da mi pomogne? I da li dijeta moze da pogorsa akne? Bilo kakva pomoc bi mi koristila. Kao sto sam vec navela gore, pokusala sam svasta ali nista mi nije pomoglo. Hvala svima unapred!
Sačuvana
crnka
Gost


« Odgovor #1 poslato: 13.04.2006. 19:11 »
Odgovori sa citatomCitat

Pokusaj sa losionom i kremom od dr.Theissa..on dobro cisti lice!Dovoljno se samo umit uvecer i namazat,prvo ti se lice osusi pa bude o.k.zasad sam cula samo dobro o njemu,a i iskusala na svojoj kozi..i meni je sad lice ocajno pa cu ga opet kupit..a nije skup krema je  oko 40kn i losion takodjer(u Hrvatskoj)
Sačuvana
Nena*
Gost


« Odgovor #2 poslato: 13.04.2006. 22:13 »
Odgovori sa citatomCitat

Otidji kod dermatologa i pitaj ga za Roaccutane, da ti da..
Sačuvana
ana_durakovic
Gost


« Odgovor #3 poslato: 27.03.2007. 10:55 »
Odgovori sa citatomCitat

OZBILJNA SAM;OBAVENOI PROVERI STATUS HORMONA POSTO IMAS 21 GODINU.Zbog nepravilnog rada hormona u najvecem broju slucajeva u tvom uzrastu nastaju bubuljice.Tu nikakvo spoljno srestvo ne moze da ti pomogne.Veruj mi imala sam slican problem,na kraju je bio disbilan hormona.Jer ne vredi ti spoljna nega,ako ti je haos u telu,i lucenje iz tela ti se odrazava na kozu.
Poseti erndokrinologa
Sačuvana
veca
Gost


« Odgovor #4 poslato: 06.05.2007. 15:25 »
Odgovori sa citatomCitat

Moj brat je imao dugo mnogo bubuljica po licu.Isprobavao je sve moguce kreme koje se pojave i nista.Kozmeticari su mu upropastili jos vise lice i stvorili oziljke.Jedan hirurg u inostranstvu mu je rekao da koristi rastvor Betadine (tecni Povidon-jod). Stavlja se svako vece tako sto se rastvori sa vodom 2:1 (voda-jod) napravi se pena i utrlja se na lice, a ujutru se ispira.Sada vec godinama nema ni jednu bubuljicu. To je nesto sto ne moze sigurno da skodi, ja ga stavljam potpuno nerazblazeno ako mi se nesto pojavi.
Sačuvana
ellicaa
Gost


« Odgovor #5 poslato: 10.08.2007. 10:58 »
Odgovori sa citatomCitat

kako nabaviti taj jod?gdje  trazis?
Sačuvana
veca
Gost


« Odgovor #6 poslato: 25.08.2007. 19:40 »
Odgovori sa citatomCitat

Imas u apotekama. Kupi Betadinov jer je kvalitetniji. Znam da pise na njemu *surgical scrub*, (koristi se i za rane, dezinfekciju). Njemu su nestale (skroz) za mesec dana, ali za to vreme ne smes ih DIRATI (cediti,stiskati). Posle se vise ne stavlja, jedino ako zatreba. Pozdrav!
Sačuvana
Dragana15
Novajlija
*
Poruke: 4


« Odgovor #7 poslato: 23.06.2008. 16:21 »
Odgovori sa citatomCitat

Veco,a kako deluje taj jod na akne?Isusuje li ih ili izlaze na povrsinu?
Sačuvana
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu