Herbateka    
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: Miteseri  (Pročitano 1948 puta)
Ada
Novajlija
*
Poruke: 1


« poslato: 12.08.2006. 01:02 »
Odgovori sa citatomCitat

Ima li tu pomoci ili ce oni uvek iznova izlaziti?
Sačuvana
bela
Gost


« Odgovor #1 poslato: 15.08.2006. 21:36 »
Odgovori sa citatomCitat

Ada, ako si se resila mitesera, to ne znaci da se ne mogu opet i opet javiti.

Kao preventiva moze se koristiti obicna soda bikarbona: vlaznim prstima naneses prah sode bikarbone na nos, mozda i bradu (tj tamo gde se miteseri javljaju), dobro protrljas pa lepo isperes mlakom vodim.
Posle toga namazes uobicajenom kremom.
To mozes raditi 1x nedeljno, najbolje uvece jer se koza posle toga zacrveni.
poz
Sačuvana
liki
Gost


« Odgovor #2 poslato: 11.12.2006. 13:24 »
Odgovori sa citatomCitat

ja sa tim problemom naprosto vodim rat .sto vise pazim na njih oni se sve vise javljaju sad sam bas procitala da mogu probati i jabukovo sirce sa vodomi time ispirati lice tri puta dnevno. ne znam da li deluje probaj.sretno
Sačuvana
lukici
Gost


« Odgovor #3 poslato: 27.12.2006. 19:15 »
Odgovori sa citatomCitat

Ovo je moje iskustvo: prvu sedmicu svako vece pariti i prati lice cajem od kamolice, druge svaki drugi, a trece svaka tri dana, a zatim pauza jednu sedmicu; prnje lica cajem od zalfije i vodom sa jabukovim sircetom.
Dobro je natrljati i liscem od persuna- to je za ljeto najbolje
Sačuvana
lora
Gost


« Odgovor #4 poslato: 08.01.2007. 00:24 »
Odgovori sa citatomCitat

Ja sam probala sve sto se nabrojali i jos mnogo toga, ali se miteseri jos uvek iznova javljaju :(
Sačuvana
lukici
Gost


« Odgovor #5 poslato: 12.01.2007. 19:52 »
Odgovori sa citatomCitat

Neko od nas je napisao nesto o miteserima, ali ima mnogo faktora koji uticu na njihovu pojavu - slaba jetra, upala sinusa, ishrana.
Posto je problem bio upala sinusa kad je taj problem rijesen i miteseri su nestali.
Sačuvana
mira
Gost


« Odgovor #6 poslato: 16.01.2007. 15:55 »
Odgovori sa citatomCitat

Za probleme sa licem i kozom na celom telu, preporucujem kupanje i umivanje slanom vodom. I to tako da se telo izmasira prvo krupnom morskom solju, a onda u kadi sa toplom vodom ostati ne duze od 20 minuta. Koza tela se zateze, cisti od povrsinskih, mrtvih celija (piling), i postaje, svetla i barsunasta. Nakon pomenute kupke, telo ostaviti da se prirodno osusi (ne brisati se), i nakon toga namazati se prirodnim,  hranljivim kremom. Dovoljno je dva puta sedmicno, pripremiti i koristiti ovu kupku.
Sačuvana
griva1978
Gost


« Odgovor #7 poslato: 22.01.2007. 00:00 »
Odgovori sa citatomCitat

.. ono što ja koristim je maska od gline... ima ih raznih vrsta, na glasu najviše zelena, ja trenutno upotrebljavam jednu smeđu i zadovoljna sam...( glina u prahu ima za kupiti u ljekarnama.. ili u trgovinama zdravom hranom- to je ona koja se može koristiti i oralno..... u Hrvatskoj, pa predpostavljam i u Srbiji)... imam suhu kožu pa ju pomješam sa nekom manje masnom kremom, aloe vera gelom, vrhnjem ili sa malo ulja od jojobe... nanesem na lice i operem nakon pola sata....ali treba dobro ribati!:o) najbolje skidati komad po komad sa vatom.....glina čisti kožu, otvara pore, IZVLAČI TOKSINE iz kože a u isto vrijeme u kožu ulaze minerali koji su u njoj te tako povećavaju metabolizam kože, njen imunitet i što je ( bar meni jer sam pušač) najvažnije: jako povećavaju protok kisika kroz kožu....
....a nije na odmet niti kakav čajić, npr od čička
Sačuvana
ana_durakovic
Gost


« Odgovor #8 poslato: 27.03.2007. 10:39 »
Odgovori sa citatomCitat

Za mitesere nazalost ne postoji bas lek,ali se mogu ukloniti.
Ono sto bi tebalo svako da zna ko ima problema stim jeste da se oni pojavljuju,NE zbog neciste ili prljave koze,nego zbog rada hormona,koji izaziva lucenje masnoca,pa tako izlaze na pojedinim mestima na licu ili telu,a pri dodiru skiseonikom  boja im se menja u tamno-braon.ODLICNO SRESTVO ZA SKIDANJE MITESERA JE:poparite lice sa 2 prstohvata kamilice u 1\2l vode 20-25 min,prekriveni peskirom,kada je parenje gotovo zlatnom burmu  povlacite po licu u suprotnom smeru gde su miteseri.Videcete koliko ce mitesera biti na burmi,da ne poverujete.Burmu posle svakog povlacenja alkoholom ispreite,i to  ponovite koliko puta vam je neophodno.Ovaj tretman mozete raditi 2X nedeljno,ne vise da se koza ne bi preterano isusivala.Posle tretmana lice umijte hladnom vodom da bi zatvorili pore.
pozdrav
ana
Sačuvana
vesna_masa
Novajlija
*
Poruke: 4


« Odgovor #9 poslato: 05.03.2008. 22:13 »
Odgovori sa citatomCitat

U prodavnicama Lili i DM mogu se kupiti flasteri protiv mitisera, sasvim su solidni i efikasni, a i komforni!
Sačuvana

VESNA
dnina
Novajlija
*
Poruke: 39


« Odgovor #10 poslato: 06.04.2008. 18:40 »
Odgovori sa citatomCitat

Anoniman korisnik Napisao:
-------------------------------------------------------
> Ovo je moje iskustvo: prvu sedmicu svako vece
> pariti i prati lice cajem od kamolice, druge svaki
> drugi, a trece svaka tri dana, a zatim pauza jednu
> sedmicu; prnje lica cajem od zalfije i vodom sa
> jabukovim sircetom.
> Dobro je natrljati i liscem od persuna- to je za
> ljeto najbolje
Sačuvana
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu