Herbateka    
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: Krvarenje iz debelog creva....  (Pročitano 3295 puta)
djusicka
Gost


« poslato: 18.09.2006. 12:24 »
Odgovori sa citatomCitat

Problem krvarenja debelog creva,bez bolova i bilo kakvih drugih simptoma....Osoba nije pila nikakve lekove,ima zdrav nacin zivota,bez pusenja,alkohola,droga,rizicnog sexa itd.Sta moze biti uzrok krvarenju?
Sačuvana
bela
Gost


« Odgovor #1 poslato: 18.09.2006. 17:05 »
Odgovori sa citatomCitat

Nejcesci uzrok su hemoroidi, ne moraju spolja da se vide, ali kratkim pregledom (anoskopija) se vide.
Krvarenje kod hemoroida je obicno posle tvrdje stolice (ili posle napinjanja), jasno crvene boje i obicno se vidi na kraju stolice.
Sačuvana
Unski
Gost


« Odgovor #2 poslato: 19.10.2006. 11:54 »
Odgovori sa citatomCitat

Primjetio sam krv u stolici, i nakon ljekarskog pregleda (colonoskopija) receno mi je da nisu hemoroidi u pitanju, da je krv svjeza i da, pored polipa, imam napuklinu sluzokoze. Pored uzimanja sredstva za omeksanje stolice, posto nije doslo do zarastanja, preporucili su mi mast "Isoket". Osim glavobolje, na koju sam upozoren, nije bilo neke vajde. Kuburio sam s tim, vode ci racuna o ishrani i sl.
Medjutim, sad sam primjetio, i pored besprijekorne higijene, (nigdje ne idem u toalet osim kod kuce) na toalet papiru pojavio zuckasti sekret - gnoj. Imam uputnicu za spec. pregled, ali me interesuje zna li neko za takav slucaj i sta poduzeti. Odgovara li kakv caj, mast, ispiranje itd.
Hvala i pozdrav svima
Sačuvana
svettlana
Gost


« Odgovor #3 poslato: 25.12.2006. 12:03 »
Odgovori sa citatomCitat

Imala sam cesta krvarenja iz debelog creva. Pre 2 meseca sam promenila ishranu, tj presla sam na makrobiotiku zbog drugih zdravstvenih problema, i od tada  nemam vise problema ni sa hemorodima, ni sa stolicom ni sa krvavljnjem
Sačuvana
DULEEE
Gost


« Odgovor #4 poslato: 27.12.2006. 22:31 »
Odgovori sa citatomCitat

Za zaustavljanje krvarenja moze se koristiti gel od gljive Judino uvo ;Aurikaria aurikula  ima je i sada raste na zovi bazgi...
Sačuvana
nesko
Gost


« Odgovor #5 poslato: 03.01.2007. 18:45 »
Odgovori sa citatomCitat

Imam 24.god.,nemam krvarenje,ali imam nadimanje stomaka i osecaj da mogu cesto ici u toalet.plasim se da odem kod lekara,to sve traje vec oko 15.dana.molim vas,dajte mi neki savet!
Sačuvana
fahira
Gost


« Odgovor #6 poslato: 06.06.2007. 14:13 »
Odgovori sa citatomCitat

Krvarenje  debelog crjeva zasigurno liječi sljedeće:
uzeti drvo oguljeno od lipe pa staviti na vatru da se zgori.ugljen ohladiti i stucati.prosijati.
Uzeti juhinu kašiku prosijanog praha,potopiti i šolju slatkog mlijeka i popiti.Ponavljati do prestanka krvarenja.Sretno!
Sačuvana
Radman
Gost


« Odgovor #7 poslato: 20.12.2008. 07:21 »
Odgovori sa citatomCitat

Problem krvarenja debelog creva,bez bolova i bilo kakvih drugih simptoma....Osoba nije pila nikakve lekove,ima zdrav nacin zivota,bez pusenja,alkohola,droga,rizicnog sexa itd.Sta moze biti uzrok krvarenju?
Sačuvana
David
Gost


« Odgovor #8 poslato: 07.01.2009. 18:41 »
Odgovori sa citatomCitat

krvarenje iz debelog creva neposredno posle stolice,uredan nacin zivota,sta je problem
Sačuvana
bojana
Gost


« Odgovor #9 poslato: 01.03.2009. 15:02 »
Odgovori sa citatomCitat

imam krvarenje posle stolice ,krv je svetlo crvene boje sveza...molim vas mi kazite sta bi to moglo da bude?
Sačuvana
loparac-58
Novajlija
*
Poruke: 27


« Odgovor #10 poslato: 21.05.2009. 13:22 »
Odgovori sa citatomCitat

Problem krvarenja debelog creva,bez bolova i bilo kakvih drugih simptoma....Osoba nije pila nikakve lekove,ima zdrav nacin zivota,bez pusenja,alkohola,droga,rizicnog sexa itd.Sta moze biti uzrok krvarenju?
100 % sam uvjeren da su to unutrašnji hemoroidi ili šuljevi. Nekada krvarenje dolazi sa potkočenošću donjeg dijela kičme (u predjelu bubrega) ili težine u donjem dijelu stomaka, a često bez ikakvih znakova, obično posle obavljanja stolice. Nakon krvarenja prestaju gore navedene tegobe, sve do sledeće upale. Pročitajte teme koje govore o tom problemu. Pijte ljekovite čajeve i koristite masti,kreme ili ulja koja vam odgovaraju. Da bi ste dugo živjeli s tim, morate detaljno upoznati to svoje oboljenje i primjenjivati pozitivna iskustva drugih. Od 1980-te godine lično kuburim s tim problemom, koji mi više i nije neki problem. 8)8)8)
Sačuvana

Majevica planina
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu