• Dobrodošli, gost
news News: Novo ... Biljke i Cajevi, mogu se poruciti.
Pogledajte Spisak i porucite Ovde
news

Author Topic: perut  (Read 1551 times)

sandra-gile

  • Novajlija
  • *
  • default avatar
  • Posts: 2
    perut
    « on: 07.07.2008. 15:14 »
    •  
    imam perut vec neko duze vreme,stvaraju mi se naslage kao kod bebe temenjaca a ponekada sitno kao brasno.dali zna neko neki sampon ili preparat za tu vrstu problema???hvala u napred.....
    Logged

    griva1978

    • Punopravni član
    • ***
    • default avatar
    • Posts: 131
      Re: perut
      « Reply #1 on: 07.07.2008. 21:32 »
      •  
      vrlo često problem uzrokuje gljivica....a pomaže da se u šampon doda eterično ulje čajevca ( oshadhi, ili primavera... nemojte za tijelo koristit neke druge marke..to ostavite za mirisanje prostora)..... cca 30 kapi na 1,5 dcl šampona....dobro promućkati... samo JAKO pazite da vam ne dospije u oči....

      ... manje jake i dugotrajnije metode su khanje čaja od raznih bilja i točanje ali redovito...čičak, kopriva, šimšir, ružmarin, pa čak i zeleni čaj može pomoći ali onda to treba raditi svakodnevno...
      Logged

      sandra-gile

      • Novajlija
      • *
      • default avatar
      • Posts: 2
        Re: perut
        « Reply #2 on: 08.07.2008. 13:53 »
        •  
        hvala ti na savetu,probacu.trenutno koristim sampon od koprive pomogne mi al samo za jedan dan,kada operem taj dan kao nevidi se al vec sutradan perut  je tu....
        Logged

        griva1978

        • Punopravni član
        • ***
        • default avatar
        • Posts: 131
          Re: perut
          « Reply #3 on: 12.07.2008. 19:33 »
          •  
          ...Å¡amponi od koprive većinom sadrže 0,1 % estrakta koprive!!!  znaÅ¡ kako je to malo!!!... i taj estrakt je najčešće tintura koprive, napravi svoju tinkturu u maži s njom tjeme i dodaj ju u Å¡ampon, cca 20 ml na 200 ml Å¡mpona.... samo prije ju stavi na vatru da malo izvri alkohol...i to tj je 10% onda !!!  a može i viÅ¡e niÅ¡ta se nečće desiti osim da ti malopotamni kosu.....
          Logged

          khatima

          • Novajlija
          • *
          • default avatar
          • Posts: 1
            Re: perut
            « Reply #4 on: 27.11.2008. 16:53 »
            •  
            imam perut duze vreme , trazim pomoc , hvala
            Logged

            nevenka

            • Guest
            Odg: perut
            « Reply #5 on: 08.06.2009. 18:08 »
            •  
            Pozdrav!

            Probaj sa regeneratorom i samponom od jojobe + aloja.
            Logged

            gaviota

            • Novajlija
            • *
            • default avatar
            • Posts: 37
              Odg: perut
              « Reply #6 on: 09.06.2009. 20:31 »
              •  
              Vrlo efikasno sredstvo za lijecenje peruti licno isprobano, je ne prati kosu nikakvim samponom jedno vrijeme nego samo žumancima.
              Zavisi samo od dužine kose ja sam uzimala 2žumanca protisnula ih kroz cjediljku npr.od caja u neku posudicu.Zatim se nakvasi kosa polovinom zumanaca istrlja vlasiste ispere pa drugom polovinom ponovi postupak, kosa ce se oprati kao da je prana samponom.A to sto sto sam kroz cjediljku protiskala to je zbog onih opnica sto budu u jajetu.Tako to raditi jedan period i perut ce nestati.Za sve treba biti uporan i istrajan da bi se doslo do rezultata.
              Samponi su puni kemikalija pa iritiraju tjeme zato i nastaje perut.
              Veliki pozdrav
              Logged

              loparac-58

              • Novajlija
              • *
              • default avatar
              • Posts: 27
                Odg: perut
                « Reply #7 on: 10.06.2009. 22:12 »
                •  
                imam perut vec neko duze vreme,stvaraju mi se naslage kao kod bebe temenjaca a ponekada sitno kao brasno.dali zna neko neki sampon ili preparat za tu vrstu problema???hvala u napred.....
                Evo vam moj savjet za bolji rast vaše kose. Tinkturu izbjegavajte kad god to možete. U sezoni kao sada koristite svježe ubrane biljke, zimi naravno suve, tako što ćete od njih skuvati jak čaj, Posle dva sata procijedite i koristite ga u zadnjem ispiranju vašeg omiljenog uobičajenog šampona za pranje kose. Glavu obmotajte peškirom i držite tako 10-15 minuta.Tad osušite vašu kosu. Biljke za dobar rast kose i zdrav korijen, sprečavanje peruti, opadanja kose, zdrave kože glave itd. su:
                1.Kopriva (Urtica dioica) svjež korijen ili vršni dio stabljike sa listovima,
                2.Čičak (Arctium lappa) korijen,listovi ili cvjetne glavice,
                3.Orah (Juglans regia),mladi listovi,
                4.Lopuh (Pethasites officinalis),mladi listovi,
                5.Ruzmarin (Rosmarinus officinalis) vršni zeleni dijelovi biljke sa cvjetovima ili bez njih,
                6.Neven (Calendula officinalis),listovi i cvjetovi,
                7.Dragoljub (Tropaeolum majus),zeleni listovi
                8.Češnjak ili bijeli luk (Allium sativum),oguljena čena,
                Prve tri biljke su obavezne a zadnje tri mogu se dodavati pojedinačno, ako je u pitanju i neko oboljenje vlasišta glave.
                Pošto je u pitanju perut ili prhut uzmite samo ove prve četiri biljke. Probajte ne košta vas mnogo, a nećete se pokajati, jer ćete ubrzo zaboraviti na taj vaš sitni problemčić.
                Logged
                Majevica planina