Herbateka    
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: Seboreicni dermatitis  (Pročitano 1324 puta)
Shapica
Gost


« poslato: 03.04.2007. 00:25 »
Odgovori sa citatomCitat

Molim vas, da li neko moze da mi objasni sta je seboreicni dermatitis, da li se leci i kako?
Ako ima neki prirodan recept, bilo bi jos bolje.
Sačuvana
3863
Gost


« Odgovor #1 poslato: 03.04.2007. 07:43 »
Odgovori sa citatomCitat

Ako kozata ti se peruti na toa sto mislam zemija slednava mast Hidrociklin.
Sačuvana
dnina
Novajlija
*
Poruke: 39


« Odgovor #2 poslato: 04.04.2007. 16:06 »
Odgovori sa citatomCitat

Seboreicni dermatitis je koliko ja znam glivicna bolest tako da se za lecenje koriste antimikotici kao reconazol krem ili sampon zavisi na predeo. Ako se radi o predelu lica ujutro se korsiti krem metornidazol a uvece reconazol krem ako se radi o kosmatom predelu onda se koristi samo reconazol sampon dva put nedeljno.

Sve najbolje,
nina
Sačuvana
fz
Gost


« Odgovor #3 poslato: 27.04.2007. 21:40 »
Odgovori sa citatomCitat

propolis mast ili bolje 30% propolis rastvor utrljati na potrebna mesta nekoliko dana.
Srecno.
Sačuvana
griva1978
Gost


« Odgovor #4 poslato: 17.05.2007. 22:35 »
Odgovori sa citatomCitat

... prvo se treba iz prehrane izbaciti sva jako zasoljena i začinjena jela... izbaciti alkohol, kavu i cigare ...obavezno izbaciti roštilje( čavape, pljeskavice, ražnjiće i sl), jako koncentriranu i konzerviranu hranu, jesti kuhano, na žlicu,po mogućnosti 5 manjih takvih obroka dnevno.... po nekim novijim istraživanjima često nastaju bitne promjene kad se iz prehrane izbace milječni proizvodi ( već nakon mj dana je bitna razlika)....
... piti čajeve za čišćenje organizma.... već i redovita upotreba koprive će pomoći...
... kreme obavezno moraju biti prirodne, kupovne kreme su pune korzevansa i kemisjskih supstanci a ulje u njima je parafinsko iliti mineralno Å¡to znači da je napravljeno od preraÄ‘ene nafte ( bolje je sirovu naftu mazati po tijelu nego taj otrov) ... parafinska ulja se spuÅ¡taju samo u prva 2-3 sloja kože, tijelo ih nemože apsorbirati a ona samo zabetoniraju kožu koja nemože disati, zapari se ispod njih i "umire" iznutra.... naÄ‘ite nekog  provjerenog travara i kupite kremu od njega... jesu masne ali su prava blagodat za kožu.... ps. ako te masne biljne kreme namažete na tretitani dio tijela dok je joÅ¡ vlažan nakon tuÅ¡iranja neće vam se toliko masti zaljepiti za kožu i automatski ćete biti manje sjajni...ako je lice u pitanju... a možete i prije te kreme navlažiti tretirano mjesti čajem od kamilice....
Sačuvana
Shicmic
Gost


« Odgovor #5 poslato: 13.12.2007. 11:08 »
Odgovori sa citatomCitat

koje chajeve je dobro koristiti, imam problem sa lice vec duzhe vreme i josh uvek nisam pronashla pravu kombinaciju koja mi u potpunosti odgovara, sve pomazhe po malo, ali nikako da vidim konkretno poboljshanje.
jel moguce da mlechni proizvodi mogu da izazovu sd? ja sam najveci fan mleka ;(((
Sačuvana
jelenam1979
Gost


« Odgovor #6 poslato: 10.02.2009. 10:26 »
Odgovori sa citatomCitat

Anoniman korisnik Napisao:
-------------------------------------------------------
> Molim vas, da li neko moze da mi objasni sta je
> seboreicni dermatitis, da li se leci i kako?
> Ako ima neki prirodan recept, bilo bi jos bolje.
Sačuvana
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu