Herbateka    
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: KREMA ZA EKCEM  (Pročitano 1387 puta)
duboka
Gost


« poslato: 17.04.2007. 19:38 »
Odgovori sa citatomCitat

Napravila sam kremu za ekcem od: pcelinjeg voska, ulja zutog nocurka, maslinovog ulja, destilovane vode i nekoliko kapi etricnog ulja. Dosta je dobra, ali mi preko leta treba krema koja intezivno vlazi sake.Da li neko zna od kojih sastojaka bi mogla da je napravim, a da podloga nije pcelinji vosak i da je ulje sto laganije?

                                                                                                         Hvala svima unapred
Sačuvana
mira
Gost


« Odgovor #1 poslato: 25.04.2007. 17:51 »
Odgovori sa citatomCitat

Mislim da bi bilo korisno da dodas jos i pcelinji propolis, po mogucstvu uljani, ako se radi o ekcemu.
Sačuvana
griva1978
Gost


« Odgovor #2 poslato: 17.05.2007. 21:21 »
Odgovori sa citatomCitat

... manje masno ulje ( tj sam manjim molekulama koje brže ulaze u sve slojeve kože i tijelo ih puno bolje prima) je jojoba, ulje makadamije, ulje lješnjaka, a može i koštica marelice i sjemenki grožđa...
... u jedno od tih ulja potopi suhu kadulju ( koja sprečava znojenje .. iako obrnuto-u jaaaako visokim dozama izaziva znojenje), ružmarin, bročiku, neven i kantarion, sa tim u toplu sobu na 15-tak dana, svaki put kad prođeš pored tegne protresi ju par puta, procjedi i od tog ulja napravi kremu...
... pćelinji vosak nabavi domaći... a od eteričnih ulja probaj sa lavandom i cedrom ...a ako si pri parama neka to bude kamilica i smilje! :O))

pozdravi!
Sačuvana
pjemil
Novajlija
*
Poruke: 3


« Odgovor #3 poslato: 09.09.2007. 22:08 »
Odgovori sa citatomCitat

Treba prvo odrediti zaÅ¡to se ruke suÅ¡e. MožeÅ¡ da probaÅ¡ sledeće gavez sameljeÅ¡ (ne previÅ¡e  sitno). Iz knjiga  koje su napisali travari nadjeÅ¡ recept za suvu kožu i napraviÅ¡ čaj(dobar je list maslačka). NapraviÅ¡ ulje sa lavandom (lavandu prelijeÅ¡ maslinovim uljem u odnosu jedan preme pet i ostaviÅ¡ da stoji najmanje sedam dana). Dok je čaj joÅ¡ vruć prelijeÅ¡ gavez i dodaÅ¡ ulje.MeÅ¡aÅ¡ dok nedobijeÅ¡ sluzno mleko.U njega možeÅ¡ da dodaÅ¡ tinkturu kamilice (sa lozovacom 1 prema 5) i etarsko ulje pomorandže.Treba malo viÅ¡e pokuÅ¡aja da se dobije stabilna emulzija ali i ako se emulzija rastavi pre upotrebe promućkaÅ¡. Opet ponavljam vazno je da otkrijeÅ¡ zaÅ¡to koÅ¡a gubi vlaÅ¡nost.
Sačuvana
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu