Herbateka    
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: Za Mayalar-hormonski status  (Pročitano 1525 puta)
Bosko
Gost


« poslato: 17.06.2007. 12:44 »
Odgovori sa citatomCitat

Postovana Mayalar!
Imam problem sa povecanim nivoom hormona FSH-a i Prolaktina
Fsh je oko 20 a treba biti do 15
Prolaktin je 300 a treba biti do 200
Ajde kazu da je prolaktin jako povezan sa stresom te ga i nazivaju hormon stresa, tako da i znam zasto je povecan!
Posto patim od oligoastenospermije i uzrok je povisen nivo hormona!
Testosteron i LH su u granicama normale!
Vidjao sam da zenama preporucujete tinkture nevena radi regulisanja hormona!
Elem posto sam muskarac dali to isto vazi i za mene ili ima neka druga terapija regulisanja hormonskog statusa?
Posto sam ubedjen da je to kod mene u pitanju!
Hvala unapred na utrosenom vremenu i savetu!
Sačuvana
Maylar
Mlađi član
**
Poruke: 79


« Odgovor #1 poslato: 18.06.2007. 02:49 »
Odgovori sa citatomCitat

Postovani Bosko,
neven deluje podjednako i na muskarce i na zene, sto se tice ravnoteze hormona i pozeljno je da ga uzimate. Kasika u casi hladne vode, tri puta dnevno je prava doza.
Za ovakav problem je vazno nekoliko jednostavnih pravila. Ne smete pusiti (ako pusite, odmah prestanite), ne smete piti alkohol (cak ni pivo), ne smete piti kofeinske napitke (kafa, jaki cajevi, kola, itd...)
U ishranu je potrebno uneti hranu bogatu vlaknima i dosta semenki i kostunjavog voca, ali ne soljenih. Isto tako i luk i beli luk.
Uzimajte cink, magnezijum (ovo samo ako nemate problema sa bubrezima), kao i vitamine B kompleks ili samo B6.
Jako bih vam preporucila uzimanje biljke Vitex (Vitex agnus-castus). Verovatno ste culi da je uglavnom koriste zene, ali to je velika greska, jer je ova biljka je podjednako dobra za zene i za muskarce, samo se koristi za drugacije stvari. Kod zena, ona pomaze kod cisti, mioma, povecava plodnost i kontrolise hormone, a kod muskaraca kontrolise hormone (sa posebnim naglaskom bas na prolaktin!), gura muske hormone i izvanredna je preventiva u sprecavanju raka prostate. Vama je, bas zbog prolaktina, veoma potrebna, pa vam savetujem da je potrazite i uzimate po uputstvu na pakovanju. ne usudujem se da vam dam dozu, jer su se pakovanja razlikuju od proizvodaca do proizvodaca, ali uobicajna doza je 500mg dnevno.
Osim toga, caj od ruzmarina, jer ruzmarin ubrzava enzime, a to vama sada moze pomoci u borbi sa hormonima.
3 prstohvata ruzmarina (prstohvat 1-2 gr) na solju vode (solja 2dl).Spustite ruzmarin u vrijucu vodu,kuvajte poklopljeno jos 3 min.,a onda skinite sa vatre i ostavite 15 min.Procedite i popijte 1 solju dnevno.
Isto tako, posto ste pod stresom, pocnite da redovno uzimate caj od maticnjaka, jer on smiruje i ublazava lose efekte stresa. Pravi se od jedne kasike maticnjaka na solju (2,5 dl) vode. Prelijte caj kljucalom vodom, poklopite i neka tako stoji 10 min. Procedite i pijte, Mozete popiti do tri solje dnevno. Jedino obratite paznju da prode najmanje dva sata od solje maticnjaka i voznje, jer maticnjak opusta (ali nema uspavljujuce dejstvo, niti izaziva naviku)
Maticnjak je blagoslovena biljka za danasnje, stresno, vreme i veoma delotvorna, a ako zelite i neki "energy booster" dodajte svaki put u caj kasicicu majcine dusice ili pijte taj caj posebno i do cetiri solje dnevno. Dobicete osecaj svezine i velike energije, sto pomaze kod borbe sa stresom.
I jos nesto:da bi ocistili jetru i bubrege od suvisnih hormona i brze presli na lecenje, uradite odmah ovu kuru (Kupusna kura), koja je veoma, veoma delotvorna:
2 velika, sveza lista kupusa na 1 l vode. Spustite lisce u mlaku vodu i neka se kuva 3-5 min. posle vrenja (zavisi od tvrdoce glavice). Skinite sa sporeta, neka odstoji jos 5 min. a onda procedite caj. Nedelju dana treba da pijete 5 solja dnevno ovoga. Posle nedelju dana, kura je zavrsena i vas organizam je cist (a posebno jetra i bubrezi).
Postavila bih vam samo jos jedno pitanje, a to je:da li u poslednje vreme patite od zamora, pospanosti, iscrpljenosti ili depresije? Povecani nivoi prolaktina i FSH-a mogu imati veze sa tiroidnom zlezdom i ako imate neki od ovih simptoma, pozeljno je da je pregledate, da biste se na vreme lecili.
Imate li mozda bolove u kicmi ili problema za zuci, jetrom ili bubrezima? Problemi sa ovim organima mogu takde da dovedu do povecanja prolaktina i FSH-a, a ako imate problema sa nekim od njih, potrebno je takode pristupiti lecenju.
Naravno, veoma je moguce da su oba hormona povecana zbog stresa (pogotovo FSH).
I eto, toliko od mene...nadam se da ce vam ovo biti od pomoci i da cete se brzo osecati bolje.  Ako vas zanima jos sta, slobodno pitajte, a dotle pozdrav. M
Mnogo srece :)
Sačuvana

U zdravlju je sloboda.Zdravlje je u bilju.
Bosko
Gost


« Odgovor #2 poslato: 18.06.2007. 09:53 »
Odgovori sa citatomCitat

Pozdrav pre svega!
Zahvaljujem vam na iscrpnom odgovoru!
Evo ovako ja kao sto sam rekao je da se lecim od oligoastenospermije vec 3-4 god i to sve bez pomaka!
Odradio sam operaciju varikokele i sve neophodne analize, povodom toga i sve to nekako tapka u mestu tj rezultati se poprave pa se pogorsaju!

evo dacu vam i rezultate koje sam radio u jednom institutu!

U februaru sam radio hormone kao i spermogram
fsh 21.6 referentna vrednost je od 2-15
lh 5.4 referentna vrednost je od 0.4-15 sto je OK
Prol je 431 ref vrednost je 20-200
testosteron je 6.3 ref vrednost je 3-10 sto je OK

spermogram je bio ocajan samo 3.7 x10 na 6

ponovo sam isao u isti institut i odradio u maju to isto:
fsh 20.4 referentna vrednost je od 2-15 znaci malo je pao tj za 1.2
lh 8.1 referentna vrednost je od 0.4-15 ponovo ok
Prol je 297 ref vrednost je 20-200 spao je za 134
testosteron je 4.9 ref vrednost je 3-10 ponovo ok

spermogram se malo popravio na 8.5 x10 na 6 popravio se preko 100%

Napominjem da nisam pio nista od cajeva ili medikamenata u ta 3 meseca!
Tako da i laik dolazi do zakljucka da usled pada nivoa hormona sa visih na nize vrednosti dolazi do mog poboljsanja spermograma!
Ne patim nesto od zamora,pospanosti depresije i iscrpljenosti kao i da nemam nekih bolova u kicmi i sa bubrezima!
Ne pusim i retko kad konzumiram pivo!
Potrudicu se da pocnem da koristim vase recepte u nadi da ce doci do poboljsanja i normaliziranja mojih hormona a samim tim i rezultata spermograma!
Sačuvana
Janna
Gost


« Odgovor #3 poslato: 19.06.2007. 23:44 »
Odgovori sa citatomCitat

Pozdrav,
Neznam da li su hormoni u pitanju, ali trebam pomoc. Imam 21 godinu i hronicno sam umorna. Cak i poslije spavanja od 9 sati ja sam jako umorna. Moja mama ima problema sa stitnom zljezdom (smanjeni rad). Ja sam prije godinu cekirala i bilo je sve u redu. Uzimam tablete zeljeza jer mi je nivo zeljeza jako nizak. Ali i pored terapije ja se ne osjecam bolje. Molim vas da mi odgovorite sta bih trebala raditi da se osjecam bolje i
da se makar jednom probudim odmorna.
Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru
Sačuvana
Bosko
Gost


« Odgovor #4 poslato: 20.06.2007. 20:41 »
Odgovori sa citatomCitat

Cao Janna
Nisi rekla jos neke parametre npr. dali radis i koliko i sta? Dali patis od jos necega i dali ista drugo primecujes!
I ja sam u tvojim godinama i po 12 sati spavao jel mi je toliko trebalo ponekad a sad mi treba od 6-8 sati!
Ako ti fali gvozdje uzimaj namirnice bogate gvozdjem a ne tablete naprimer (meso, živinsko meso, ribu, džigericu, jaja, mahunarke, zeleno lisnato povrće, voće) i namirnice bogate vitaminom c jer pospesuju apsorpciju gvozdja u organizam!
Mlada si ti jos da bi se brinula oko toga!
Eh da su mi tvoje godine!
Pozzz i udri brigu na veselje
Sačuvana
Maylar
Mlađi član
**
Poruke: 79


« Odgovor #5 poslato: 23.06.2007. 21:05 »
Odgovori sa citatomCitat

Evo odgovora i za Boska i za Jannu:

Za Boska:Ocigledno je nesto izazvalo rast hormona kod vas, stres je samo deo toga. Ali, cim se hormoni smanjuju, a drugih problema nemate, znaci da je to proslo ili prolazi. Posto se rezultati  spermograma poboljsavaju sa padom hormona, na dobrom ste putu ka oporavku, a nadam se da ce vam biljke koje sam vam dala pomoci da taj put ubrzate. Eto, toliko od mene i javite ako vam jos sta treba. Pozdrav i mnogo srece :)

Za Janna:Bosko je u pravu, sto se tice gvozda...potrebno ga je unositi na prirodan nacin, jer se tablete ne apsorbuju dobro. Najbolji za to je caj od koprive:
Kasika caja od korena i lista, na solju (2.5 dl) vode. Prelijte kljucalom vodom i ostavite da pokriveno stoji 10 min. procedite i pijte do tri solje dnevno.
ALi,sto se tice umora, na to mogu uticati vase dnevne aktivnosti, ali moze biti i drugi razlog...nizak nivo gvozda je samo deo toga (mada veliki). Najbolje ce biti da mi potanko opisete cime se bavite, kakve fizcke aktivnosti dnevno upraznjavate (vezbe, teski poslovi...), da li pijete bilo kakve lekove osim tableta gvozda, da li imate bilo koju hronicnu bolest ili alergiju i da li ste imali bilo kakve padove/povrede, posebno one koji su ukljucivali glavu. Takode, kada je sve to pocelo-pre koliko vremena?
Da li vam oci suze, nos curi, da li imate bilo kakav osip ili problem sa kozom, kakav vam je vid, kakav vam je sluh i kakvi su vam pokreti (da li ima ikakve promene od vremena kada se niste osecali tako umorno). Prati li umor drhtavica, vrtoglavica, osecaj neravnoteze...
Da li ste doziveli neki tezi emocionalni ili fizicki sok u poslednje dve godine?Isto tako, visina i tezina.
Znam da izgledai puno, ali je najbolje tako, da iskljucimo sve mogucnosti. Ako mozete, postujte mi to ovde ili mi posaljite na mail: ako vam je tako lakse. Videcu sta mogu da nadem od bilja za vas...ako je samo umor, onda neki prirodni "booster", a ako ne, onda nesto drugo. Dok to ne uradite, pijte caj od majcine dusice, dve kasicice na solju, a priprema se isto kao i kopriva...od ovoga mozete popiti i do cetiri solje dnevno. On ce vam pomoci. Isto tako, jedite sto vise jabuka (kiselijih), pomorandzi i citrusa uopste, oni razbuduju i otklanjaju umor.
Toliko, dok mi se ponovo ne javite. Pozdrav :)
Sačuvana

U zdravlju je sloboda.Zdravlje je u bilju.
Bosko
Gost


« Odgovor #6 poslato: 26.06.2007. 19:44 »
Odgovori sa citatomCitat

Poslao sam vam mail mayalar
Pa ukoliko mozete odgovorite na njega!
Sačuvana
Erol Ramusovic
Gost


« Odgovor #7 poslato: 28.10.2007. 16:56 »
Odgovori sa citatomCitat

Bosko Napisao:
-------------------------------------------------------
> Postovana Mayalar!
> Imam problem sa povecanim nivoom hormona FSH-a i
> Prolaktina
> Fsh je oko 20 a treba biti do 15
> Prolaktin je 300 a treba biti do 200
> Ajde kazu da je prolaktin jako povezan sa stresom
> te ga i nazivaju hormon stresa, tako da i znam
> zasto je povecan!
> Posto patim od oligoastenospermije i uzrok je
> povisen nivo hormona!
> Testosteron i LH su u granicama normale!
> Vidjao sam da zenama preporucujete tinkture nevena
> radi regulisanja hormona!
> Elem posto sam muskarac dali to isto vazi i za
> mene ili ima neka druga terapija regulisanja
> hormonskog statusa?
> Posto sam ubedjen da je to kod mene u pitanju!
> Hvala unapred na utrosenom vremenu i savetu!
Sačuvana
Svetlana
Gost


« Odgovor #8 poslato: 08.08.2008. 21:51 »
Odgovori sa citatomCitat

za nedostatak železa ubedljivo najefektivnije je kupinovo vino !!
jedna čaša posle ručka (jer je veoma jako) i za 30 dana se leči i anemija!
Sačuvana
mika49
Gost


« Odgovor #9 poslato: 24.02.2009. 17:15 »
Odgovori sa citatomCitat

Pozdrav.
Imala sam neredovne menstruacije, povecanu maljavost i akne. Ginekolog mi je prepisao Diane35 koje sam pila cetiri mjeseca. Menstrualni ciklus se izregulisao, akne nestale a malje su i dalje tu. Tablete sam prestala da pijem i nakon dva mjeseca sam radila hormonski status za LH, FSH, Progesteron i Testosteron.
Evo vrijednosti:LH- 5,29
                         FSH-3,69
             Progesteon-1,16
             Testosteron-0,634.
Ginekolog mi je rekao da mogu ponoviti terapiju sa Diane35 jer ce menstruacije ponovo biti neredovne i da ne bih slucajno zatrudnila a da prije toga ne dodjem kod njega na "terapije". Kakve terapije? Je li moguce da beba nece biti dobro zbog nivoa mojih hormona?
Sačuvana
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu