Herbateka    
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: kako sa ksalola preci na cajeve?  (Pročitano 838 puta)
liliom
Gost


« poslato: 24.06.2007. 06:31 »
Odgovori sa citatomCitat

Pozdrav svima. Procitala sam dosta tema na ovom forumu, ali nisam naisla na neko objasnjenje kako ostaviti lekove i preci na biljne cajeve. Pijem ih 4 meseca, trenutno 3 puta dnevno po 0,25 mg. Imala sam i heliko bakterije i lecila, sad trenutno pijem lekove za pritisak jer varira, i to za skidanje donjeg pritiska. 43 su mi godine i hormoni za sada jos funkcionisu kako treba. Krvna slika, mokraca, ekg i stitne zlezde u redu su. Svesna sam da  je to posledica stresova koje sam dozivela, kao sto ih puno nas dozivljava, pa se posle manifestuju u obliku bolesti.  
 Zato bih molila ako neko zna nacin kako preci sa lekova na biljne cajeve ili neke tinkture bila bih veoma zahvalna na odgovoru . Unapred hvala :)
Sačuvana
bellla
Gost


« Odgovor #1 poslato: 24.06.2007. 10:06 »
Odgovori sa citatomCitat

Prvo treba da ti dr kaze da treba da prekines sa lekovima.
Uzgred, psihijatri smatraju da je bezbedna upotreba Ksalola (misli se na redovnu) ako se pije do 6 meseci i u malim dozama (tako je, kako vidim, kod tebe).

Ako se smatra da treba prekinuti sa tim lekom, tada mora ici POSTUPNO (nikad ne mozes biti previse spora kada je prekidanje u pitanju!).

Kreni tako sto ces prvo podnevnu dozu smanjiti sa 1/4 tablete (znaci pijes 1tabletu + 3/4 tablete, tj prepolovis na pola, pa jednu polovinu podelis na pola i tu cetvrtinu ne popijes + 1 tabletu uvece)
I tako 2 nedelje pijes.
Onda smanjis jutarnju dozu isto za 1/4, posle 2 nedlje smanjis i vecernju dozu.

Onda opet kreces na smanjivanje za 1/4 prvo podnevne doze, te pijes ovako:
ujutru: 3/4 + 1/2 u podne i uvece 3/4 tablete

Posle 2 nedelje smanjis i jutarnju dozu, a posle jos 2 nedlje smanjis i vecernju (tada ces piti 3X po 1/2 tablete)
I tako smanjujes sve dok ne dodjes na 1/4 tablete da pijes 3X, pa onda ukudas i tu cetvrtinu (prvo onu podnevnu, pa jutarnju, pa vecernju).

Da dodam, da neki idu na drugi nacin: predju sa Ksalola na Bensedin pa njega smanjuju na slican nacin.

Kako god da radis, radi POSTEPENO to ti je najbitnije!!!

Kada dodjes da pijes samo uvece neku dozu, onda mozes uzimati ujutru neki biljni preparat, ali nije preporucljivo mesanje nekih biljnih preparata i lekova.
Ipak, redovno pijenje po 2 solje caja od kamilice i/ili maticnjaka i/ili nane nece da ti skodi, naprotiv.

Licno nemam iskustva sa Ksalolom, ali znam ljude koji su imali i koji su lako prestali da ga koriste, samo razmisli da li si sada OK sto se tice zivaca jer ti terapija te vrste mozda jos treba, tj mozda bi ti dr samo promenio lek (dao neki slican iz te grupe - time se izbegava navika jer se kaci za druge receptore).
pozdrav
Sačuvana
liliom
Gost


« Odgovor #2 poslato: 26.06.2007. 20:36 »
Odgovori sa citatomCitat

Hvala puno na odgovoru. Pokusala doktorica sa uvodjenjem novog leka, ali mi je smetalo. Inace iam averziu prema leovima. POkusat cu sporije i sa manjim dozama, u svakom slucaju hvala na odgovoru :)
Sačuvana
bellla
Gost


« Odgovor #3 poslato: 28.06.2007. 09:51 »
Odgovori sa citatomCitat

Ako ti nov lek nije rpijao prvih par dana - to je normalno.
TReba da prodje jedno 5-7 dana da bi videla dal` ti odgovara nov lek (jer mu treba vremena da se zakaci za druge receptore).
Tako da se svaka promena leka toga tipa itekako oseti.
Ovo tek onako pisem da znas, a ti sama vidi kako ces dalje, ako zelis bez lekova, probaj.

Ti sada ulazis u perimenopauzu (to je stanje premenopauze i moze da se protegne u vise godina) i mozda je vreme da menjas neke lose navike (ako ih imas): prestanak pusenja, pijenja kafe i sl.
I da se fokusiras na preparate tipa med&samleven (u masinici za mlevenje kafe) polen (ako nisi alergicna na polen!), sve dobro izmesas drvenom varjacom, cuvac u staklenoj tegli i pijes 2-3kk/dan.
Takodje izbaci sve przeno i pohovano vec bareno, kuvano i dinstano. I sto manje crvenog mesa, a mleko samo ono sa malo masnoce (do 1%).
Cajeve uzimaj svaki dan, one obicne sto sam pomenula (nemoj da potcenjujes dejstvo obicnog , na primer, caja od kamilice - ako se redovno piju, ti cajevi samo mogu da cine dobro, ovo iz licnog iskustva), a sa onim egzoticnim budi oprezna.
Sama mozes uzimati i tabletice komplexa vit B (po upitstvu koje pise na kutiji) to je dobro za nerve i mogu se uzimati uporedo sa bilo kojim lekovima.
Pozdrav
Sačuvana
liliom
Gost


« Odgovor #4 poslato: 29.06.2007. 22:48 »
Odgovori sa citatomCitat

Hvala na odgovoru. b vitamine vec pijem, kafu sam smanjila, cigare pokusavam ostaviti, ali nije lako, prestala piti gaziranao i mleko u kafi. a alergicna nisam, pa cu pokusati sa medom, iako sam ga jela samo sa hlebom, a ni crveo meso ne jedem vec dugo, ili retko. i pijem caj od nane, ona mi priaj bas. Svako jutro bananu, to sam ovde citala na forumu da je dobro. Malo je tesko menjati navike i shvatiti da vise nisam mlada i da mogu svariti sve kao ranije. Ali bolje na vreme, nego da vise zagusti. ;)i pocela sam smanjivati ksalol. polako. vise citam neke knige tipa, pozitivno razmislanje i sl. i druziti se sa pozitivnm ljudima. vrednosti se menjaju i to treba prihvatiti. Ne znam hoce li stati ovde jednam Indijska prica. i da li je uopste za ovaj forum.   Isao jedan covek svaki dan po vodu sa jednom novom i jedom starom kantom. Nova je bila sva ponosita na svoj izgled, dok je stara znala da je sva probusena i izlupana i da se prosipa iz nje. I pozali se svom gazdi, da se izvinjava i ne ljuti na njega, jer zna da se prospe pola vode dok stignu do kuce. Na to mu gazda odgovori, pogledaj pored puta svoje strane. Tamo sam zasadio kupus, salate, luk itd, i ta strana puta je zelena, jer si je ti polivao na putu prema kuci i time hranim  svoju decu. Sa godinama ne gubimo svoju vrednost, samo se ona menja i trebamo iz nje izvuci ono najbolje. Bellla hvala ti na vremenu :)puno
Sačuvana
MARIJAQ
Gost


« Odgovor #5 poslato: 11.02.2009. 22:20 »
Odgovori sa citatomCitat

KONSTATOVANA MI JE AGORA FOBIJA SA PANICNIM POREMECAJEM DOBILA SAM KAO TERAPIJU KSALOL EGLUNIL I ZOLOFT MADA JA MISLIM DA JE TO PUNO ZA MENE JER IMIM 49 KG A 28 GOD A IMAM PROBLEME PSIHICKE PRIRODE I NEZNAM STA DA RADIM
Sačuvana
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu