• Dobrodošli, gost
news News: Novo ... Biljke i Cajevi, mogu se poruciti.
Pogledajte Spisak i porucite Ovde
news

Author Topic: Maylar-pitajte sta vas zanima  (Read 11000 times)

Maylar

  • Mlađi član
  • **
  • default avatar
  • Posts: 79
    Maylar-pitajte sta vas zanima
    « on: 11.09.2007. 02:50 »
    •  
    Postovani i dragi prijatelji,
    ovo obavestenje je namenjeno svima vama koji ste mi pisali ili onima koji cekaju odgovor ovde, na Herbateci, a jos ga nisu dobili.
    Za pocetak, moram svima da se izvinim, jer nisam bila u mogucnosti da odgovorim na vasa pitanja...neki licni problemi su me drzali van interneta (i kuce) skoro citavo leto, a pogotovo ovih poslednjih mesec dana. Uz to, telefonske veze su bile u uzasnom stanju, a ja, nazalost, jos uvek zavisim od njih po pitanju interneta.
    E, sada, kada se sve to sredilo i kada ponovo mogu da se posvetim prijateljima i uopste, svima onima koji me trebaju, zelim da vas ovim mailom obavestim da cu uskoro (za najvise pet dana) ponovo poceti da odgovaram na vase mailove i da cu biti prisutna na Herbateci, kao i ranije :).
    Osim toga, za vreme odsustva, nastavila sam da se bavim biljem...rezultat je nekoliko, vise prirucnika, nego knjiga, koji ce se, u elektronskom formatu, uskoro naci na internetu, naravno, za besplatan download. Linkove cu postovati ovde, kako ih budem "stavljala" na net.
    Sve te knjige su prirucnici o bilju i biljnom lecenju...za pocetak, na internet ce najskorije biti postavljen prirucnik "Lek u solji caja" koji sadrzi recepte za nekoliko cajeva koje najcesce preporucujem, njihovu osnovnu primenu i kako ih najbolje pripremiti.
    Knjizica nije velika, ali mislim da ce oni koji je "skinu" sa interneta, imati visestruku korist. Pogotovo je preporucujem onima koji budu zeleli da me pitaju za savet...kada vam preporucim neki od tih cajeva, bice vam lako da ih pripremite tacno na onaj nacin kako je to potrebno.
    Jos jedna novost je ovaj topic, koji bi trebalo da objedini vasa pitanja i moje odgovore. Kada sam na Herbateci, zbog nekih problema sa kompjuterom, ponekad imam problem da vidim vase postove...jos gori je problem da ih "promasim" u prevelikoj "guzvi" drugih postova ili da imam teskoca da ih pronadem, jer su se vremenom "zaturili". Cesto sam u strahu da cu nekog prevideti i necu odgovoriti, a to nikako ne zelim. Zato se nadam da ce ovaj novi topic pomoci i meni i vama i da cemo time izbeci poruke koje pocinju "za Maylar", a koje bi se moglo desiti da slucajno previdim...
    Molim sve one koji bi da me nesto pitaju, da svoja pitanja postave ovde, u ovom topicu, a ne kao posebne teme. Tako cete biti sigurni da cu pitanje videti. Isto tako vas molim da ne ponavljate jedno pitanje vise puta (mozete me slobodno pitati o cemu god zelite, sto se tice zdravlja i postaviti koliko god zelite razlicitih pitanja...ako znam, bice mi drago da vam odgovorim i potrudicu se da vam pomognem koliko mogu... samo nemojte ponavljati postove, da ne tracimo prostor)
    Inace, ako imate poruku na Herbateci, na koju nisam odgovorila, primite takode moje izvinjenje i molim vas podsetite me na njen naslov, postujte je ponovo na ovoj temi ili mi posaljite pitanje kao mail...koju god opciju da izaberete, pobrinucu se da vam odgovorim u najkracem roku.
    Eto, to je to...jos jednom se svima izvinjavam za odugovlacenje sa odgovorima. Nadam se da cemo od ove jeseni moci da napravimo svez, novi pocetak u borbi protiv bolesti i  zajednickom stremljenju ka zdravlju, pomocu bilja.
    I naravno, zelim vam svima mnogo srece :)
    Logged
    U zdravlju je sloboda.Zdravlje je u bilju.

    Cvrle

    • Novajlija
    • *
    • default avatar
    • Posts: 5
      Re: Maylar-pitajte sta vas zanima
      « Reply #1 on: 11.09.2007. 08:08 »
      •  
      Draga Maylar,

      dobro dosla natrag! To je sve sto zelim reci.. Drago mi je da si opet s nama, jer iskreno ja sam se bila zabrinula sto te nema...

      Srdacan pozdrav
      Logged

      Cvrle

      • Novajlija
      • *
      • default avatar
      • Posts: 5
        Re: Maylar-pitajte sta vas zanima
        « Reply #2 on: 11.09.2007. 08:49 »
        •  
        Draga Maylar, mozda mi ti mozes dati neki koristan savjet u vezi moje alergije. Evo ti kopiram ono sto sam juce postavila... Hvala unaprijed.
        **********************************************************************************************
        Alergija

        Poslato od: Cvrle (IP Logged)
        Datum: September 10, 2007 04:38PM

        Ovo je vjerovatno stara tema, ali mene muci straso i zato molim da se ne ljutite ako ponavljam ono sto je vec bilo..
        Kao sto rekoh u naslovu radi se o alergiji koja me muci od oktobra prosle godine. Ja, na zalost, nisam onaj sezonski alergicar koji 'boluje' 2-3 mjeseca i kada prestane cvjetanje -gotovo. Ja se s tim bakcem cijelu godinu. Isla sam na alergo test i utvrdjena mi je jako blaga alergija na grinje, kucnu prasinu, duhan, plijesan... Kod mene se alergija manifestuje u neprestanom kihanju, curenju nosa i zacepljenom nosu. Dobila sam tablete Flonidan, receno mi je da izbjegavam ono sto me cini alergicnom (ko to moze izbjeci prasinu ili grinje koji su svuda oko nas) i to je sve. Ljubazno molim sve koji znaju bilo kakva prirodni lijek, caj, kapi bilo sta da se rjesim ove napasti. Pijem (dosuduse ne redovno) kalcij i kapsule od ulja crnog kima.. Panicno se plasim da mi se ta alergija ne pogorska i da ne dobijem alergijski sok (nemogucnost disanja). Unaprijed hvala na svakom savjetu."
        Logged

        Milica00

        • Guest
        Re: Maylar-pitajte sta vas zanima
        « Reply #3 on: 11.09.2007. 12:54 »
        •  
        Draga Maylar

           Iskreno i ja sam vec pocela da se brinem sta se desava sa Vama! U svakom slucaju lepo je sto ste nam se opet vratili!
           Da ne ponavljam poruku iz pocetka, na strani broj 2 poruka sa naslovom
        Pitanje za Maylar
        je ostala nedovrsena. Molim Vas, ukoliko budete u mogucnosti odgovorite.

        Svako dobro,
        Milica
        Logged

        ante

        • Guest
        Re: Maylar-pitajte sta vas zanima
        « Reply #4 on: 11.09.2007. 13:46 »
        •  
        Dobrodosli nazad,

        veselim se vasim knjigama, kao i vasim odgovrima na nase probleme iz kojih toliko naucimo!

        pozdrav!
        Logged

        Anastasija

        • Guest
        Re: Maylar-pitajte sta vas zanima
        « Reply #5 on: 11.09.2007. 17:22 »
        •  
        Postovana Maylar, drago mi je da ste ponovo sa nama jer ste nam vi veliko ohrabrenje.Zelim da vam postavim pitanje u vezi vodenih cisti na jajnicima.Da li vodene ciste moraju da se operisu ako traju duze vreme.Meni je ciklus izuzetno uredan, jedino 7 dana pred ciklus osetim sitna probadanja u predelu jajnika.Pokusala bih sa vasim melemima jer sam cula da i ako se operisu one se ponovo vracaju.Inace majka sam dvoje dece koje sam dobila prirodnim putem i ako sam sve vreme imala i te vodene ciste i zavaljenu matericu.Da li upravo te ciste prouzrokuju bol u predelu cmara
        Logged

        mira

        • Guest
        Re: Maylar-pitajte sta vas zanima
        « Reply #6 on: 12.09.2007. 05:43 »
        •  
        Zdravo Mylar drago mi je da ste opet sa nama.Ja imam probleme sa zglobovima na prstima oteknu pocrvene  i bole. To traje par nedelja e kad se smiri na jednom prstu pocinje na drugom.Meni je 46 godina i radim u kuhinji u jednom hotelu.Malo godine malo voda malo propuh i to se sve skupi na mojim zglobovima.Da li postoji nesto sto bi moglo izlijeciti ili pomoci da se zaustave ti upalni procesi.Zahvalna Mira.
        Logged

        lana

        • Guest
        Re: Maylar-pitajte sta vas zanima
        « Reply #7 on: 12.09.2007. 14:11 »
        •  
        Poštovanje, interesira me da li postoji nešto za smanjenje povišenog FSH?
        Liječnici tvrde da je prijevremena menopauza, 39 godina.
        A sa visokim FSH nemogu ići u postupak IVF-a.
        Unaprijed zahvalna, pozdrav........
        Logged

        pegicaa

        • Novajlija
        • *
        • default avatar
        • Posts: 6
          Re: Maylar-pitajte sta vas zanima
          « Reply #8 on: 12.09.2007. 20:25 »
          •  
          Postovana,
          Dajete iscrpne i nesebicne odgovore u koje ste utkali mnogo ljubavi i znanja. Hvala Vam u nadi da cu i ja dobiti koju utesnu rec.
          Naime, sa 37 god utvrdili su mi konacno dijagnozu `spinocerebralna ataksija`.
          Prokrvljenost mozga mi je veoma losa kao i postojanje ostecenja perifernih zivaca. Imam problem sa koordinacijom i ravnotezom. Ja funkcionisem, krecem se, ali su vidna odstupanja od normalnog hoda.
          Ima li nade za mene?
          Logged

          S.N.

          • Guest
          Re: Maylar-pitajte sta vas zanima
          « Reply #9 on: 12.09.2007. 21:09 »
          •  
          postovana Mayler,
          isto pitanje kao prethodno od " lane". jednom sam vam pisala. neke cajeve sam uzimala, medjutim jako se tesko svega 100 % pridrzavati. ïsta dijagnoza. sa 37 godina prijevremena menopauza. bez hormonskih pilula nema menstruacije. mozda dva puta u godini spontano sama po sebi. ¨sad mi je 40 godina. doktori su mi rekli da zaboravim na trudnocu, zavrsen proces. medjutim zadnji ginekolog rece kao to jos nije zavrsena tema. o tome se da pricati. u tom slucaju bih morala da uzimam druge hormone itd. u vezi s tim sam ga pitala postoji li ikakva mogucnost da se jajnici jos stimulisu. vjerovatno postoji sumnja da sve rezerve funkcije jajnika nisu skroz prestale pa mi covjek dade malo nade. rekao je da partner mora prvo svoj spermiogram pregledati i tek tada bi se o necem moglo razgovarati. sad uzimam trisequens hormonsku namjensku terapiju i nakon tri mjeseca doktoru. prije toga sam uzimala cycla-cur i debljala sa se pa sam sama prekinula s tim. pila cajeve i uzimala homeopatske kuglice Nux i Sepia. o tome sam citala gdje tvrde, ne postoje navodno prijevremeni klimaksi i da to sve regulise hormonalnu neravnotezu. dvije menstruacije sam imala doduse u 5 mjeseci. ali ta homeopatija je meni se cini samo zavaravanje naroda. mnogo kosta a rezultata nigdje. a utopljenik se za slamku hvata, pa sta god ko kaze, poleti uzmi. mnogo meda kaduljinog sam uzimala takodje, ma svasta. bogu se molila. ali dzabe. moje menstruacije nema redovno. taj FSH visok, estrogen nizak. a simptomi...zna se. tesko se s tim pomiriti pogotovu sto se ne osjecam kao osoba od 40 godina niti tako izgledam, naprotiv mnogo mladje. ali sta mi vrijedi kad su mi moji jajnici "stariji" od mene 10 godina. da covjek poludi jednostavno. a sigurna sam da mi je samo stres koji sam imala u to vrijeme sve to izazvao i poremetio. bez sumnje. suvise emocionalna, svaki problem me pokosi. skupljalo se to sigurno godinama i onda puklo na nekom mjestu. u mom slucaju izgleda slaba tacka su ti moji jajnici. kad bih samo mogla da ih pokrenem da rade normalno. eh sto se ja iskukah. izvinjavam se svima ali svakoga njegova muka boli.
          puno pozdrava i unaprijed zahvalna...
          Logged

          zabrinuta

          • Guest
          Re: Maylar-pitajte sta vas zanima
          « Reply #10 on: 12.09.2007. 21:26 »
          •  
          draga Mayler, mnogo sam zabrinuta. mama je nedavno otkrila oteklinu na desnoj strani vrata, na vratnoj zili otprilike. tvrdo i nateknuto. posto ona ima deblji vrat inace, slucajno je primijetila jer nije bilo tako upadljivo. ne boli je ali malo pri gutanju osjeti. i kao da je u uhu pecka katkad. prije 15 godina operisala je maternicu i jajnike ( odstranila) jer je imala karcinom. poslije toga ide redovno godisnje na kontrole i nalazi su uredni. sad je takodje sve nalaze napravila s tim sto je rekla za ovu oteklinu na vratu, kao polovina uzduz jednog jajeta otprilike je to. nalazi su uredni, medjutim doktor je rekao da se radi o tumoru. sad mama mora da radi biopsiju kod patologa, ja mislim, da se pregleda isjecak. mozete misliti kako smo se svi nasekirali, covjeku odmah padne najgore na pamet, pogotovu poslije svega sto je morala davno proci. kemoterapije, zracenja. doktori je bili otpisali, medjutim, njen optimizam i jaka volja za zivotom kao i samodisciplina u lijecenju i strogo pridrzavanje u svemu su je skroz ozdravili. ima takodje dijagnozu osteoporoze. inace sad ima 57 godina. jedino uvijek ima jako visoku sedimentaciju i doktori nikad nisu znali zasto. uvijek oko 60, 70, sad 90. ne znam te jedinice u kojima se mjeri ali vi znate sigurno. to je previsoko. mislim da je normalno do 30 max. sta mislite o tome. sta bi moglo biti. tumor jeste. ali na cemu. ima li nade da je dobrocudan. o boze da samo ne bude neko zlo. znam da mi ne mozete mnogo savjetom pomoci, jer pretrage su u toku. dok ne saznamo tacno sta je i kako. vjerovatno ce se morati operisati kako god bude. vise ovo pisem zbog toga da razmijenim iskustvo s nekim ako je imao slican slucaj licno ili u porodici. molim vas ako neko nesto zna ili je cuo o slicnom, napisite. ovo vrijeme iscekivanja je tako napeto i strasno. pozdrav svima i hvala na razumijevanju
          Logged

          Maylar

          • Mlađi član
          • **
          • default avatar
          • Posts: 79
            Re: Maylar-pitajte sta vas zanima
            « Reply #11 on: 14.09.2007. 05:46 »
            •  
            Dragi moji,
            evo da vam konacno odgovorim. Da ne duzim, odgovore vam dajem redosledom kako ste pisali, osim za Zabrinutu, kojoj je post skroz dole.

            ZA CVRLE:Draga Cvrle, za alergiju bih vama dala sasvim jednostavnu terapiju:echinacea+maticnjak. Echinacea (tinkturu cete naci u svakoh boljoj biljnoj apoteci, a i u mnogim obicnim) je izvanredna odbrana od alergija svih vrsta, jer jaca vas imuni sistem, a i deluje kao prirodan antihistaminik. Uzimajte je kako je propisano na bocici, jer mnogi proizvodaci menjaju koncentraciju, pa ne znam kako da vam prepisem dozu...uobicnajna doza (kod uobicajne koncentracije) je oko 30 kapi dnevno, ali ima i onih koji preporucuju i po tri puta dnevno po 25 kapi, itd. Znaci, pratite tacno ono sto je napisano na pakovanju. Preporucila bih vam da nabavite bezalkoholnu tinkturu, onu koja se obicno preporucuje deci (obicno je na bazi jabukovog sirceta)...u (retkim) slucajevima, alkohol moze da poveca alergije (iako ih echinacea smanjuje), pa je kod njihovog lecenja bolje uzeti bezalkoholu tinkturu, iako je alkoholna jaca. Inace echinaceu je nabolje uzimati tri nedelje, pa onda napraviti pauzu nedelju dana. Onda sve iz pocetka, ako je potrebno.
            Maticnjak vam preporucujem jednom dnevno, negde pred spavanje. Doza je 1 supena kasika na solju kljucale vode. Prelijte caj vodom i poklopite ga, pa onda neka stoji 10 min. Procedite i popijte. On smiruje organizam i pomoci ce da vas alergija manje uznemirava nocu.
            To je ono sto bih vam preporucila, za sada...ovo su veoma efikasna sredstva i pomazu u velikoj meri. Nadam se da ce vam biti od koristi. Mnogo srece :)

            ZA  MILICA00: Evo, odgovorila sam vam na toj temi...tretman koji sam vam preporucila vac rodak treba da koristi tri meseca...onda mi se javite ovde ili na mail i opisite mi kako je delovalo (trebalo bi da ima znatan ucinak). Onda cemo videti treba li jos nesto ili ne. Eto toliko i mnogo srece:)

            ZA ANTE: Hvala vam mnogo :)

            ZA ANASTASIA: Draga Anastasia, da li ciste mogu ili ne mogu da se operisu, to mora da odluci lekar. Veoma je dobro sto vam je ciklus uredan...
            Za razliku od bolova/probadanja u stomaku, pred menstruaciju, bolovi kod analnog otvora, mogu, ali ne moraju poticati od cisti (najverovatnije ipak ne). Kakva vam je stolica? Da li se bolovi javljaju u toku ili posle obavljanja nuzde ili su stalno prisutni? Da li se javljaju periodicno, mozda posle duzeg sedenja ili duzeg hodanja? Da li ste ikada primetili tragove krvi posle koriscenja toaleta?
            Sve su to pitanja koja su relevantna po odgovor na vase pitanje. Preporucila bih vam da odete na pregled...ovakvi bolovi mogu da budu zacetak hemoroida ili neki drugi problem. U svakom slucaju, preporucila bih vam cepice od nevena i kantariona, koji se mogu naci u nasim apotekama (ne bih smela da pominjem firmu), a koji obnavljaju tkivo. Veoma su delotvorni.
            Da se vratim na vase pitanje o cistama:melemi i oblozi o kojima smo ovde cesto pricali, veoma su delotvorni. Ne znam koji recept nameravate da probate (pretpostavljam da vec imate recept), ali uz svaki ce vam veoma dobro doci ova dva caja:caj od cicka i caj od hajducke trave.
            Caj od cicka
            50gr mesavine korena i lista cicka, na 1l vode. Spustite cicak u kljucalu vodu i kuvajte 10 min. Onda skinite i pokrijte, neka stoji 10 min. Procedite i pijte 2-3 solje dnevno.
            Caj od stolisnika (hajducka trava):
            1 kas. caja na solju vode. Prelijte caj kljucalom vodom, neka stoji poklopljeno 10 min, procedite i pijte, jednom dnevno.
            Cicak ce pospesiti ucinak obloga koji odaberete, a stolisnik ce spreciti preterano krvarenje. Ne preporucujem vam ga jedino ako imate visok pritisak.
            Eto toliko, pa mi se javite. Zelim vam da imate koristi od ovih cajeva i mnogo srece :)

            ZA MIRA: Pozdrav Miro! Ovo meni lici na upalu zglobova, koja je mozda i pocetak artritisa...nisam lekar i ne bih se upustala u davanje dijagnoze. Morali biste otici do lekara, da vam to pregleda i odredi tacno sta je u pitanju. Ipak, dacu vam nekoliko saveta koji bi trebalo da vam pomognu.
            Za pocetak, svako vece bi trebalo da odmarate ruke u oblogu od ruzmarina, koji se pravi na sledeci nacin:75gr grancica ruzmarina (rascvetalih, ako je ikako moguce da ih nadete, ali ako ne i uobicajan caj ce posluziti) na 1l vode. Spustite caj u kljucalu vodu i kuvajte 1 min. Onda poklopite i ostavite da stoji jos 20 min. Procedite i kada se prohladi toliko da, kada u tecnost spustite lakat, ne osecate ni hladno ni toplo, temperatura je savrsena. Spustite ruke (sake, pa sve do iznad rucnih zglobova) u ovu tecnost, tako da ih cele pokriva. Drzite ovako 10 min. Najbolje je da ovo radite uvece.
            Maslinovo ulje:potrebno vam je hladno cedeno i korisite ga i spolja i iznutra. Spolja cete mazati ruke (posvetite pozebnu paznju zglobovima prstiju koji vas bole), odmah posle tretmana ruzmarinom. Ruke neposredno posle vadenja iz ruzmarinove kupke, najpre osusite (ali ih nemojte prati), pa onda nanesite maslinovo ulje, koje ako zelite, mozete i malo zagrejati (da bude sasvim mlako), ali i ne morate. Trljajte ruke najmanje 5 min, tako da se dobro zagreju i da se ulje upije. Posle ovoga stavite zimske rukavice (one bez prstiju), i neka ruke tako ostanu jos oko pola sata. Onda rukavice mozete skinuti, ali ruke nemojte prati do ujutru (zato preporucujem da ovaj tretman radite pred spavanje).
            Pijte jabukovo sirce tri puta dnevno po kasiku u casi hladne vode. Bez sladenja. Ovo ce spreciti bol i donece vam brzo olaksanje.
            Svako jutru bi bilo dobro da potopite ruke u crno vino (zagrejano tek toliko da bude mlako). Postupak je isti kao i kod ruzmarina, ali ruke u vinu drzite 8 min. i posle toga isperite mlakom vodom i odmah osusite. Posle ovoga mozete namazati neku blagu kremu (najbolje neku koja sadrzi bademovo ulje, kao sto su bebi-kreme).
            Dugorocno  bi trebalo da vam pomognu i (ako mozete da nadete) kapsule biljke boswellia serrata. Uzimajte ih po uputstvu na pakovanju. Ova biljka (ustvari, tamjan) je veoma delotvorna kod pred artriticnih i artriticnih problema, kao i kod reumatskih oboljenja.
            Isto tako bih vam preporucila da pijete tinkturu od propolisa, po uputstvu na pakovanju (ne bih vam davala dozu, jer razliciti proizvodaci prave kapi sa razlicitim koncentracijama propolisa), makar u sledece tri nedelje. Upala bi trebalo da se smiri.
            Ovaj tretman bi trebalo da deluje...javite mi se za nedelju dana, da vidimo kako ide, a svakako idite kod lekara, ako ikako mozete. Nadam se da ce vam ovo pomoci...mnogo srece :)

            ZA LANA: Draga Lano, vama bih preporucila dve stvari:Vitex agnus castus i sok od psenicne trave. Jedna sa drugom su neverovatno delotvorne kod smanjenja FSH. Kapsule Vitex-a cete naci u bolje opremljenim biljnim apotekama i uzimajte ih po uputstvu na pakovanju.  Sok od psenicne trave se pravi ovako:
            Prvo morate pripremiti psenicna zrna:
            Treba vam:staklena tegla, gaza i gumica za teglu+cista, neprskana psenica. Oprana, puna zrna potopite u cistu mlaku vodu i to dva prsta zrna, tri prsta vode. Po isteku vremena natapanja, zrna procedite, a vodu mozete piti-puna je minerala i vitamina. Teglu prekrijte gazom i ucvrstite gumicom. Dok klice ne narastu 1,5 do 2 cm ispirajte ih jednom do dva puta dnevno hladnom vodom. Moraju biti uvek vlazne, ali ne mokre. Nekoliko sati pre upotrebe, proklijala zrna (klice) stavite na sunce radi formiranja hlorofila. Vreme natapanja pšenicnog zrna je 12 sati, a vreme klijanja od 3 do 4 dana. Idealna temperatura klijanja je 20 Celzijusovih stepeni.
            Kada ste dobili klice, postupajte dalje ovako:
            Treba vam:plasticna posuda, sumska zemlja, novine, crna plasticna kesa, kisne gliste (nije obavezno), umereno toplo mesto.
            Pšenicna zrna, koja su prošla proces natapanja i klijanja, gusto rasporedite u plasticnu posudu na koju ste vec stavili šumsku rastresitu zemlju debljine 4 cm. Aku u tu zemlju, zbog rastresitosti, stavite nekoliko kišnih glista, tim bolje. Pokrijte sa nekoliko listova novinske hartije. Sve to omotajte crnom plasticnom kesom koju ste prethodno izbušili. Nakon tri dana, otkrijte zemlju i svakodnevno je vlazite vodom. Zemlja treba da bude vlazna, ali ne i mokra. Otkrivenu plasticnu posudu stavite na mesto koje nije direktno izlozeno suncu, na temperaturi od 18 do 20 stepeni Celzijusovih. Zetva pocinje posle 10 do 14 dana, s tim da se na jedan do dva dana pre toga posuda iznosi na sunce (zbog sinteze hlorofila). Uzima se cela biljka, zajedno sa korenjem i makazama sece pšenicna trava.
            Psenicni sok se pravi ovako:
            Treba vam:masina za mlevenje mesa sa sitnijom resetkom ili jos bolje, blender, gusta cediljka ili ako je nemate, cediljka+gaza.
            Dobijenu psenicnu travu sameljite ili izmiksajte u blenderu. Dobro procedite i pijte 1dl te ciste, zelene tecnosti, odmah nakon dorucka. Pozeljno je da svako jutro napravite svez sok (psenicnu travu koja je "zrela" stavite u frizider, da ne bi dalje rasla ili propadala, tako da je uvek imate pri ruci...pazite da uvek zasadite novu na vreme, tako da ne ostanete bez nje u sred tretmana).
            Ako vam je sve ovo pretesko, sok se uglavnom moze naci u bolje opremljenim biljnim apotekama i prodavnicama zdrave hrane, ali nikada nije tako delotvoran kao onaj koji je sveze pripremljen.
            Ova dva "sredstva", pogotovo zajedno, veoma su efikasna kod problema kao sto je vas. Nadam se da ce vam biti od pomoci. Javite kako ide. Pozdrav i mnogo srece :)

            ZA  PEGICAA: Postovana Pegicaa, problem od kojeg vi patite je genetskog porekla i nasledan je...lek kao lek ne postoji, ali naravno, postoje mnogi tretmani, koji su od velike pomoci. Problem je sto ima vise tipova ovog problema, a vi mi niste naveli od kojeg patite. Tretmani se razlikuju od tipa do tipa, pa mi je veoma tesko da vam nesto preporucim, dok mi ne kazete od kojeg vi patite. Cim mi to budete naveli, potrudicu se da vam nadem najbolji tretman.
            Ono sto mogu vec sada, je da vam dam nesto za prokrvljenost mozga, a sto ce pomoci i kod ostecenja...ginko biloba bi trebalo da vam bude od velike pomoci. Kupite kapsule ove biljke i upotrebljavajte ih po uputstvu na pakovanju. Ove kapsule se obicno uzimaju tri meseca, pa se pravi jednomsecna pauza, a onda se sa tretmanom nastavlja. Ginko je veoma delotvoran kod prokrvljenosti, pogotovo prokrvljenosti mozga, na koju direktno utice.
            Isto tako bih vam preporucila da redovno pijete riblje ulje (u kapsulama) kao i maslinovo ulje (hladno cedeno), kao i caj od majcine dusice i maticnjaka. Caj od majcine dusice se pravi od 2 kasicice caja na solju (2.5 dl) vode. Caj se prelije kljucalom vodom, a onda se poklopi i ostavi da stoji 10 min. Onda se procedi i pije, moze i sladeno. Pijte 2-3 solje dnevno. Maticnjak pijte samo jednu solju i to uvece, neposredno pred spavanje. Pravi se od 1 kasike caja na 1 solju vode, a priprema je ista kao i kod majcine dusice.
            Dodala bih jos samo nesto, ali vas molim da mi unapred oprostite sto se mesam-ovo je samo savet:kod problema kao sto je vas, padovi su cesti i do njih lako dolazi. Istovremeno, potrebno je da se sto manje povredujete, pogotovo mozak mora biti sto zasticeniji od povreda, da se stanje ne bi pogorsalo.  Preporucila bih vam, da, sbog licne bezbednosti, dok hodate, pocnete da upotrebljavate stap. On bi vam mogao mnogo olaksati i steci cete vecu ravnotezu i sigurnost. Znam da i sama pomisao na stap ponekad moze biti teska i neprijatna...zato vas jos jednom molim da mi oprostite sto ga pominjem. Ako ne zelite da koristite stap, onda budite veoma pazljivi...uvek se krecite uz zidove, ograde ili bilo koju drugu vrstu "potpore" koja bi vam mogla posluziti da odrzite ravnotezu. Dobro je da u duze setnje ne idete sami.
            Eto, toliko za sada, a vise cim mi budete naveli tip problema, dacu vam iscrpniji odgovor. A sto se tice vaseg pitanja o nadi...pa naravno da nade uvek ima! Nemojte prestati da verujete u to i zadrzite optimistican stav...sa vasim problemom se zivi i moze se ziveti. Postoje tretmani koji ce vam olaksati. Samo treba da pronademo pravi za vas. Zato se drzite i javite mi se sto pre, pa da sto pre pocnemo da ih trazimo.
            Eto toliko i veliki pozdrav. Mnogo srece :)

            ZA S.N Postovana S.N. meni se cini da se vi ponasate malo neodgovorno pri uzimanju terapije...to sto se niste pridrzavali onog sto sam vam dala (znam da je tesko) jos i kako-tako, ali to sto ste na svoju ruku prestali sa prepisanim lekom, nikako ne smatram odgovornim. Ipak, ne mogu a da vas ne razumem...znam da je tesko setati od lekara do lekara i od leka do leka. I ne zameram vam sto ste se, po vasim recima "sikukali", pa to je normalno.
            Da se vratim onome sto ste pitali...slozila bih se sa vasim ginekologom. Jajnici se mogu stimulisati (nekada u vecoj, nekada u manjoj meri) i niko ne moze da vam kaze suprotno.  Sto se tice "privremenog klimaksa" taj termin je visoko diskutabilan i mnogostruko osporavan, mada je priznat...licno, vise se slazem sa onom stranom koja tvrdi da tako nesto ne postoji. Klimaks je samo jedan i onda je obicno konacan (ali cak i onda postoje vidovi stimulacije, samo su tada poprilicno otezani). Zato mislim da za vas i te kako ima nade. Naravno, nije lako, niti ce postati lakse...ali mogucnost postoji.
            Ono sto je potrebno je da u ovom trenutku uzimate "laku" terapiju, jer vec uzimate lek. Zato bih vam preporucila sledece:
            1.Tinktura nevena. Uzimajte po kasiku u casi hladne vode, tri puta dnevno.
            2.Psenicni sok. Detaljna uputstva sam vec dala Lani, pa pogledajte ono sto sam njoj napisala, da ne bih ponavljala (zbog prostora).
            3.Maticnjak i majcina dusica, kao caj. 1 kasika maticnjaka i 1 kasicica majcine dusice na 1 solju vode (2.5 dl). Prelijte ovu cajnu mesavinu sa kljucalom vodom i pokrijte je. Neka odstoji 10 min.a onda je procedite i pijte, dva puta dnevno (jednom pred spavanje).
            Nista od ovoga nije lek za vase stanje, ali prva dva ce veoma pomoci tabletama koje uzimata, a poslednje je da opustanje...stres je pravi ubica jajnih celija i strasno utice na hormone (u negativnom smislu, naravno). Znaci, morate ga umanjiti, a ovaj caj je pravi caj za to.
            Za sada uzimajte ovo. mogu vam verovatno preporuciti jos nesto, ali mi prvo pisite i obavezno mi navedite koji sam vam tretman ranije dala (da nesto ne pomesam). Onda cemo videti.
            Eto toliko od mene. Pozdrav i mnogo srece :)

            ZA ZABRINUTA: Draga Zabrinuta, mogu da zamislim kako vam je (pogotovo sto sam prosle godine bila u slicnoj poziciji kao vi) i sta drugo da vam kazem, nego drzite se. Nemojte gledati tako crno (mada znam da vam svasta prolazi kroz glavu)...pogotovo sto vasa majka izgleda kao jedna optimisticna i snazna zena, uprkos problemima.
            Tumor na tom mestu moze znaciti mnogo stvari i bolje je da ne ulazim u dijagnoze. Sanse da je benigni nisu male, a to je najvaznije.
            Sto se tice povisene sedimentacije, ona moze imati mnogo uzroka...to sto su drugi rezultati dobri, pokazuje da uzrok ne mora biti nista alarmantno. Nekada cak i organizam koji nije uopsteno uzevsi bolestan, moze imati povisenu sedimentaciju...upala, recimo zuba, moze da je izazove.Osteoporoza, takode, moze biti uzrok.
            U svakom slucaju, bez dijagnoze nista. Ali necu ni da vas ostavim na cedilu, bez ikakvog tretmana.
            Da ne bismo davali tretman nasumice, dacu vam neke stvari koje uopste pomazu organizam kod ovakvih problema. Jedna od tih stvari je kupusna kura, za koju bi bilo dobro da vasa majka sto pre uradi. Ona se pravi ovako:
            2 velika, sveza lista kupusa na 1l vode. Spustite lisce u mlaku vodu i neka se kuva 3-5 min. posle vrenja (zavisi od tvrdoce glavice). Skinite sa sporeta, neka odstoji jos 5 min. a onda procedite caj. Vasa majka treba da pije 5 solja dnevno ovoga. Posle nedelju dana, kura je zavrsena i organizam je cist Ovo bi moglo da pomogne sa sedimentacijom, takode.
            Sok od psenicne trave je druga stvar koju cu vam preporuciti. On jaca organizam, pomaze mu da se izbori sa takvim problemima i uopste je blagotvoran (a veoma pomaze i kod osteoporoze). Kako se pravi sam vec navela u postu Lani, pa pogledajte iznad. Naravno, postoji i kupovni, ali je ovaj domaci, svez, mnogo jaci i delotvorniji.
            I konacno, caj od ckalja, koji se pravi od 25 gr ckalja (suvog) na 1l vode. Prelijte ckalj kljucalom vodom, pokrijte i neka stoji 15 min. Onda procedite i neka pije 2-3 solje dnevno, obavezno pre obroka.
            To vam je sve ovako, na prvu ruku. Naravno, javite mi cim dobijete dijagnozu (kakva god bila, a nadajmo se najboljem), pa cemo onda vec bolje znati sta i kako da radimo.
            Toliko od mene za sada...Pozdrav i zelim vam da sve ispadne najbolje moguce.
            Logged
            U zdravlju je sloboda.Zdravlje je u bilju.

            S.N.

            • Guest
            Re: Maylar-pitajte sta vas zanima
            « Reply #12 on: 14.09.2007. 13:34 »
            •  
            draga Maylar, vi ste srce. na brzinu sam procitala vas odgovor jer sam na pauzi. to sto me kritikujete, potpuno ste u pravu. prvi put u zivotu da mi prija kritika i osjecam da sam je zasluzila. hvala vam hiljadu puta na savjetima i nadi koju mi dajete. to mi mnogo znaci. obecavam ovoga puta da cu se pridrzavati uputa, moram samo da pronadjem ovu nevenovu tinkturu. mada ne uzimam nista u cemu je alkohol, pa zato nerado i to. i prije ste mi to rekli, ili to ili caj nevena sa , ne znam sad napamet, potrazicu pa cu vam tacno pisati. i pila sam ja to. imala sam par puta menstruaciju. ko zna mozda i od toga sigurno djelimicno. u svakom slucaju hvala. ne znam kako da izrazim svoju zahvalnost, rijecima ne mogu, jer su nekako beznacajne prema onom sto osjecam kad vidim da neko zeli pomoci. zelim vam svo dobro ovoga svijeta...veliki pozdrav
            Logged

            Cvrle

            • Novajlija
            • *
            • default avatar
            • Posts: 5
              Re: Maylar-pitajte sta vas zanima
              « Reply #13 on: 14.09.2007. 13:36 »
              •  
              Draga Maylar,

              hvala puno na odgorovu. Jedva cekam tvoje knjige, clanke, cim god nas pocastis :-)

              Sve najbolje ti zelim!
              Logged

              zabrinuta

              • Guest
              Re: Maylar-pitajte sta vas zanima
              « Reply #14 on: 14.09.2007. 13:39 »
              •  
              postovana Maylar,
              bar ste me malo umirili. hvala vam beskonacno mnogo puta. mamu cu obavijestiti o ovome jer zivim daleko od nje momentalno. ne znam samo sta je ovaj ckalj, ali cu potraziti u internetu da vidim sta je to. moram se strpjeti i boga moliti samo da nije najgore. sta god bude, pisacu vam odmah ponovo. boze kako ste samo razumni i dobri. to je stvarno rijetkost. hvala vam i svako dobro vam zelim.
              Logged