Herbateka    
Stranice: [1] 2
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: prvi znaci trudnoce  (Pročitano 10604 puta)
Ajla
Gost


« poslato: 29.11.2007. 17:38 »
Odgovori sa citatomCitat

Imam jedno lajicko pitanje.... koji su prvi znaci trudnoce? Osim izostanka menstrualnog ciklusa, koji su to jos znaci? hvala unaprijed
Ajla
Sačuvana
Mother to be
Gost


« Odgovor #1 poslato: 30.11.2007. 10:07 »
Odgovori sa citatomCitat

Osim izostanka menstruacije tu su jos: pospanost, umor, stalna potreba za WC-om, mucnine.. Mada isto tako mozes nemati nista od ovoih simptoma i opet biti trudna (naravno ako ti je izostala menstruacija).
Sačuvana
Ajla
Gost


« Odgovor #2 poslato: 30.11.2007. 21:43 »
Odgovori sa citatomCitat

ima li kakve veze sto me grudi bole i sto su mi jako osjetljive na dodir. Imam osjecaj i da su mi se povecale, ali mozda je to samo moja "zelja" da budem trudna?
Sačuvana
Mina
Gost


« Odgovor #3 poslato: 01.12.2007. 16:40 »
Odgovori sa citatomCitat

Prvi znaci trudnoce su,izostanak menstruacije,pospanost,umor,cesta potreba za WC-om,mucnice,osjetljive grudi,bol u grudima,osjetljivost na mirise kao na primjer u kuhinji vam intenzivnije mirise,nervoza,mozda malo promjene u licu.
Srecno!
Sačuvana
Bomi
Gost


« Odgovor #4 poslato: 06.12.2007. 10:46 »
Odgovori sa citatomCitat

Ja te znake nisam još osetila a tako ih jedva čekam. Pa neka mi je i muka po celi dan sam da zatrudnim. Ćerka moje koleginice nije ni znala 3 meseca da je trudna. Menzes najnormalniji, samo je imala T nešto preko 37C, otišla kod lekara da provere urin da nije upala bešike koje inače često ima, kad dr kaže "pa Vi ste u drugom stanju". NEMA PRAVILA, KOD SVAKE JE DRUGAČIJE!
Sačuvana
Ajla
Gost


« Odgovor #5 poslato: 07.12.2007. 01:57 »
Odgovori sa citatomCitat

Draga Bomi..... nazalost, samo lazna uzbuna, nista ni ovaj mjesec. I ja isto kao i ti razmisljam, neka mi bude muka, neka budem umorna, neka cesto idem u wc, samo da zatrudnim.... ali nista. Ne znam vise sta da kazem ni sta da mislim.... Nada zadnja umire..... kazu
Puno te pozdravljam i zelim ti sve najbolje u zivotu
Sačuvana
Bomi
Gost


« Odgovor #6 poslato: 07.12.2007. 12:37 »
Odgovori sa citatomCitat

Ne brini Ajla, pa mora da se desi. Ja sam baš danas pomislila kakvim sve ljudima je Bog podario dete, pa onda će i nama. Ja se već 2 mesece ne cimam pre nego što dobijem, jer mi je čika dr zabranio nezaštićene odnose. I da znaš da sam se malo i odmorila. A nema goreg od testa koji pokaže samo jednu crticu. A bacila sam se i na čajeve pa ćemo videti. Glavu gore Ajla, novi mesec je pred tobom i pokušaj da ne misliš na to. Kažu svi biće kad se najmanje nadaš. To se meni i mm upravo desilo kad smo digli ruke da će on naći posao, kad on dobio posao. Tako će valjda i za bebirončiće. Puno pozdrava.
Sačuvana
ajla
Gost


« Odgovor #7 poslato: 08.12.2007. 23:30 »
Odgovori sa citatomCitat

Vjeruj da sam i ja neki dan razmisljala kakvim je sve ljudima Bog podario dijete, a nama nista. Doslo je cak dotle da sam razmisljala kako je to Bozija kazna (posto se kod nas radi o mijesanom braku).... Nego reci mo koje cajeve pijes, uzimas li kakve vitamine? Meni su predlozili da uzimam prenatal multivitamine za zene prije, u toku i poslije trudnoce. Sta mislis o tome?
Sačuvana
Bomi
Gost


« Odgovor #8 poslato: 09.12.2007. 18:02 »
Odgovori sa citatomCitat

Pijem mešavinu hajdučke trave, koprive i nevena(3x pre jela po šolju) i macinu travu isto samo posle jela. A ujutru na prazan stomak med sa čuvarom kuće i limunom(150gr listova čuvarkuće ispasiraš sa jednim limunom-sa korom i pomešaš sa 1/2kg meda). A vitamini su u svakom slučaju neophodni, pokušaj sa B kompleksom i E vitaminom čitav mesec, a C vitamin do ovulacije. Reci mi da li si bila na pretrage i šta ti dr. kažu.
Meni su se poremetili hormoni pre 2 god od kad sam svaki mesec tripovala da će mi kasniti i da sam trudna. I stvarno je počeo ciklus da kasni, ali nisam bila trudna. Dr kaže sve ide iz glave i da sam sam sebi izazvala hormonski poremećaj. Nekako se to sredilo. Skoro sam bila na HSG, ali nije uspeo jer se vraća kontrast. Imala sam i ureoplazmu a u šetvrtak idem na kontrolni bris.
Ajla probaj sa macinom travom ili vrkutom. Pozdrav, ćao!
Sačuvana
nare
Gost


« Odgovor #9 poslato: 09.12.2007. 19:46 »
Odgovori sa citatomCitat

draga ajla i bomi........ja bi vam preporucila da pijete tablete koje sadrze folnu kiselinu, to je dobro piti u prva tri mjeseca trudnoce, ali i pre nje. nemojte previse opteretiti sebe s`zeljom da ostanete trudne, opustite se jer ce vam se to dogoditi kad tad.
ja imam prijatelicu kojoj su rekli da nikad nece roditi jer ima premalu matericu, i ona se tako pomirila s`tim i smirila se.......ha...sad ce joj sin napuniti 3 god.
zelim vam sve najbolje, vama i svim buducim majkama
Sačuvana
Bomi
Gost


« Odgovor #10 poslato: 10.12.2007. 10:40 »
Odgovori sa citatomCitat

Nare, hvala na željama. Pa trebalo bi već jednom da se desi. Ja pokušavam preko 2 god, a u braku sam preko 4. Kažem i ja sebi ne misli na to, ali ponekad osetim kao da nikada neću biti majka. E to je strašno!
Ali ipak moramo misliti pozitivno.  
Sačuvana
Ajla
Gost


« Odgovor #11 poslato: 10.12.2007. 17:58 »
Odgovori sa citatomCitat

Kod doktora sam bila, i kaze da je sve ok, da sve to ide iz glave i da nema potrebe da radimo bilo kakve dalje pretrage za sada, jer sve do 2 godine pokusavanja za njega je "priroda", ako ni poslije 2 godine ne bude nista, onda cemo raditi dalje pretrage. jedino mi je preporucio da "ganjam" (kako on kaze) plodne dane.... U braku sam nesto vise od 4 godine, u pocetku nismo bili za to da imamo djecu ali vec je 10 mjeseci kako pokusavama i nista... Pocinjem da ludim
A sto se tice vitamina, pijem multivitamne koji sadrze i B kompleks i folnu kiselinu. Moram potraziti caj od vrkute, jos sam negdje procitala da je dobar.
Zeleci ti i dalje svako dobro....
glavu gore!!!!!!!!!!
Sačuvana
z.bjedov
Gost


« Odgovor #12 poslato: 27.03.2008. 12:11 »
Odgovori sa citatomCitat

ja i suprug vec pet godina planiramo bebu ali nista,on je imao probleme sa pokretlivosti spermatozoida primao je terapiju sest meseci i sve je doslo u normalu tad  smo uradili dve vantelesne oplodnje i opet nista vise neznam sta da radim i dalje pokusavamo i nadamo se da cemo jednog dana u narucju drzati nasu malu bebu,samo treba strpljenja i dace Bog svima nama ne jednu bebu nego i vise,zato drage moje glavu gore i samo napred.
Sačuvana
linda
Gost


« Odgovor #13 poslato: 07.05.2008. 09:05 »
Odgovori sa citatomCitat

zdravo i ja imam isiti problrm mrnstruacija mi kasnila evo skoro 2 nedelje a neman nikakvih znakova samo grudi mi se uvecalo malo i imam mali bolovi u grdima nista drugo evo 3 puta sam uradila test i negativan je ,,, da li sam trudna ,,da li moze ginekolog da sazna jer jos nisam isla ,jedava cekam da saznam mozete mi reci nesto
Sačuvana
ica
Gost


« Odgovor #14 poslato: 26.08.2008. 14:32 »
Odgovori sa citatomCitat

Cao, imam jedno pitanje pa ako moze neko da mi odgovori a ti ce se rane trudnoce. Uradila sam test urina tacnije baby rapid i pokazao mi se pozitivnim. Otisla sam odmah da izvadim krv, ali su mi rekli da jos uvek nista ne mogu da vide jer je izgleda mnogo rana trudnoca, a inace trebalo bi da dobijem ovih dana. Pored svega osecam da me krsta i grudi mnogo, ali mnogo bole kao i da imam mucnicu tokom celog dana. Da li je moguce da test moze da pogresi. Unapred zahvalna
Sačuvana
Stranice: [1] 2
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu