Herbateka    
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: popucali kapilari na nogama  (Pročitano 2085 puta)
dallazarevic
Novajlija
*
Poruke: 3


« poslato: 15.12.2007. 14:01 »
Odgovori sa citatomCitat

Zamolila bih sve koji imaju bilo kakvo iskustvo sa popucalim kapilarima na nogama da mi posalju svoja iskustva i preparate koje su koristili za otklanjanje.Hvala
Sačuvana
griva1978
Punopravni član
***
Poruke: 131


« Odgovor #1 poslato: 02.02.2008. 15:21 »
Odgovori sa citatomCitat

... navodno pomaže domaća krema od divljeg kestena ili mazanje pogođenih mjesta tinkturom divljeg kestena a poslije dobrim nevenevim uljem ( tinktura ima alkohola koji može dodatno isušiti kožu ali i izazvati iritaciju)
....  dobra receptura je u bazno ulje od makadamija orašćića ili joÅ¡ PUNO bolje u bazno tamanu ulje ukapati na 100 ml 30 kapi eteričnog ulja limuna, 30 kapi et ulja cedra, 15 kapi et ulja nerolija......

... ili receptura stribora markovića ; 20% tamanu ulja , 80% ljeÅ¡njaka, 3% et  lavandina abriel, 3-5% et limuna, 3% et čampresa
Sačuvana
dallazarevic
Novajlija
*
Poruke: 3


« Odgovor #2 poslato: 11.02.2008. 18:19 »
Odgovori sa citatomCitat

Gde da nadjem sve to
Sačuvana
griva1978
Punopravni član
***
Poruke: 131


« Odgovor #3 poslato: 15.02.2008. 15:42 »
Odgovori sa citatomCitat

... nažlost nigdje ne piše datum pa ne znam kad ste mi postavili pitanje....ispričavam se ako je prekasno.....

...domaću kremu od divljeg kestena, tinkturu divljeg kestena ili nevenovo ulje vjetojatno ako baÅ¡ nikako nemožete sami napravitti možete kupiti od nekog travara ili  u ljekarni ALI nemojte kupovati one moderne geliće raÄ‘ene u parafinu zato jer parafin ne ulazi u kožu nego ostaje na njenoj povrÅ¡ini i samim time ne unosi u kožu ono zbog čega mažete tu kremu/gel na odreÄ‘ene dijelove tijela - a  to su aktivne biljne supstance!!! dakle NE naftni derivati....

...ostala stvari iz druge recepture imogu se  kupiti u hr u bolje opremljenim dućanima zdrave hrane i eko potrepÅ¡tina....probajte saznati ako kod vas ima prodajno mjesto firme kemig doo zato jer oni imaju ogroman broj farmaceutskih potrepÅ¡tina  po viÅ¡e nego povoljnim cijenama...  a dobre kvalitete!!!
Sačuvana
Anabel
Novajlija
*
Poruke: 5


« Odgovor #4 poslato: 29.09.2008. 21:16 »
Odgovori sa citatomCitat

Moje iskustvo u vezi popucalih kapilara na nogama govori da najbolji lek je sledeci: svako jutro na teste popijete limunadu od jednog iscegenog limuna i vode. Mozete staviti kasicicu meda, ja nisam. Posle izvesnog vremena(mozda3-4 meseci) nema ni traga od popucalih kapilara. Ovo vam tvrdim da je tacno, jer sam isprobala. Megutim jos uvek ujutro popijem limonadu, radi prevencije.
Sačuvana
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu