Herbateka    
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: ceste upale jajnika i infekcije  (Pročitano 4329 puta)
Nada
Gost


« poslato: 03.03.2008. 00:28 »
Odgovori sa citatomCitat

Molim vas za savet... Imam ceste upale jajnika i infekcije.. Redovno odlazim kod ginekologa ali nekada se desi da ne mogu da se izlecim ni po tri cetiri meseca.. stalno se smenjuje candida pa stafilokoke, a sve krene upalom jajnika pa antibiotici i tako udjem u zacarani krug.. Kako da povecaam otornost i koje bih biljke mogla koristiti za lecenje u ovakvim situacijama i takodje preventive radi? Hvala svima na savetima unapred..
Sačuvana
griva1978
Punopravni član
***
Poruke: 131


« Odgovor #1 poslato: 03.03.2008. 19:22 »
Odgovori sa citatomCitat

.... na razne vrste bakterija djeluju razne vrste čajeva tako na streptokoke djeluje čičak!! ( i list vinove loze)..čičak mogu piti čak i trudnice... ono Å¡to vi sami bez pomoći Å¡kolovanog fitoterapeuta..... napraviti je ozbiljno se uhvatiti kure pijenje čaja od čička ( UVIJEK SPRAVLJAJTE SVIJEŽI ÄŒAJ OD ÄŒIÄŒKA), 1 mala žličica korjena na 2 dcl vode, kuhati 5 min, pustiti da odstoji pola sata, procjediti i piti na gutljaje.... 2-3 x dnevno tako činiti... u čaj možete dodati 1 žlicu tinkture echinacee ( "Imunal") koja će vam dignuti imunitet...ili 1 malu žlicu propolisa....  dalje u cca 30 ml jako dobrog mecerata kantariona stavite 10 kapi et. ulja čajevca ( isključivo od firmi Oshadi, Pranarom ili bar Primavera.... sintetičke izvedenice ili et. ulja loÅ¡e kvalitete mogu biti jako opasna)... u tu mjeÅ¡avinu uronite tampon na 10 min i stavite ga u vaginu..takve tampone mjenjajte bar 2- 3 x dnevno i to će vam pomoći protiv kandide.... takoÄ‘er kuipite ulje bijelog bora i crne smreke ( isključivo od one 3 firme!!!!)  i u 30 ml makadmije, ljeÅ¡njaka, sjemenki grožđa ili nekog drugog brzoupijajućeg baznog ulja stavite po 30 kapi svakog od ona 2 et. ulja i tom mjeÅ¡avinom mažite stražni dio leÄ‘a, područje nadbubrežne žlijezde kako biste potakli intenzivno imunitet....

..ako vam je stvarno stalo do toga da se izliječite onda se uporno i dosljedno primite posla! gutanje antibiotika nikad nije bilo rijeÅ¡enje a pogotovo ne za tretiranje gljivica jer već i vrapci na grani pjevaju da se nakon bilo koje ture antibiotika potpuno porementi flora i kandida potpuno podivlja... često i kad su u pitanju bili  antibiotici za upalu grla...


...a evo još nešto...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Koji su simptomi prekomjernog rasta Candide u probavnom sustavu?
 

Vjeruje se da Candida pridonosi mnogim zdravstvenim tegobama kao Å¡to su:

- kronične gljivične infekcije sa simptomima svrbeža, pečenja i pojačanog iscjetka
- probavni simptomi kao što su sindrom iritabilnog kolona, nadutost i plinovi, grčevi, dijareja, konstipacija i žgaravica
- respiratorne alergije, kihanje, kongestija, kronični iscjedak iz nosne šupljine koji se cijedi po stražnjem dijelu ždrijela, čest kašalj, grlobolja, prehlada, astma
- alergije ne hranu
- kronični umor
- simptomi živčanog sustava kao što su anksioznost, depresija, iritabilnost, slabo pamćenje i slaba koncentracija
- problemi sa menstrualnim ciklusom
- kožni osipi


Kada je povećan rizik za prekomjernim rastom kandide?

- liječenje antibioticima širokoga spektra
- oslabljeni imunološki sustav
- upotreba kontraceptiva, hormonske nadomjesne terapije
- prehrana bogata hranom koja sadrži gljivice ili rafiniranim šećerom
- trudnoća
- dijabetes
 
Smjernice za prehranu protiv kandide: Anti-kandida dijeta
 

Prehrana igra bitnu ulogu u liječenje Candide, a bitno ju je primijeniti uz terapiju lijekovima. Dužina dijete ovisi o dužini simptoma, njihovoj jačini i ukupnom zdravstvenom stanju. Mnoge osobe osjećaju poboljšanje nakon strogog pridržavanja dijete u trajanju od dva do četiri tjedana. Sa nestankom simptoma i nakon provedenih laboratorijskih testova koji će to i dokazati, hrana iz zabranjene liste može se lagano vraćati u uobičajenu prehranu, pazeći pri tome da li je pojavljivanje simptoma povezano sa nekom od tek uvedenih namirnica. Dakle, prehrana je bogata biljnim vlaknima, a izbacuju se rafinirani šećeri i drugi ugljikohidrati koje gljivice koriste za rast. Kako gljivice u toku rasta razlažu šećer do ugljičnog dioksida i vode, to može biti uzrok mnogobrojnih simptoma, a najčešće probavnim smetnjama kao što su stvaranje plinova i nadutost.
 

Tokom prva 2-3 tjedna programa, često se preporučuje da se unos ugljikohidrata smanji na 20-60 grama dnevno, a što ovisi o dobi, razini aktivnosti, i stupnju osjetljivosti na žitarice. Kako simptomi nestaju, unos ugljikohidrata se postepeno povećava. Hrana koja sadrži niske količine ugljikohidrata je slijedeća: meso, piletina, puretina, morska hrana, neko orašasto voće, ne-škrobno povrće.
 
Nedozvoljena hrana
 

Šećer - Izbjegavati šećer znači mnogo više od jednostavnog prestanka dodavanja šećera u jelo ili čaj, to znači provjeravati prisutnost šećera u svim jelima kojima se hranimo. Najbolje je da se izbace svi oblici šećera, budući da oni promoviraju rast Candide. To su: bijeli i smeđi šećer, med. Izbaciti sve namirnice koje sadrže šećere (pročitati na deklaraciji: saharoza, fruktoza, maltoza, laktoza, glikogen, glukoza, manitol, sorbitol, galaktoza, monosaharidi, polisaharidi). Izbaciti; kekse, kolače, bombone, čokoladu, marmeladu.
 

Voće - Sadrži prirodni šećer koji je potreban za rast gljivica. Slijedeća se hrana treba izbaciti: smrznuto, konzervirano i suho voće, voćni sokovi, naranče i juice, dinja.
 

Kvasci - Hrana koja sadrži kvasac treba se izbaciti: pekarski i pivski kvasac, suplementi kvasca, pekarski proizvodi sa dodatkom kvasca. Izbaciti proizvode od bijelog brašna. Mogu se koristiti pekarski proizvodi od integralnih žitarica bez dodatka kvasca, ili sa dodatkom praška za pecivo.
 

Ocat - Ocat se proizvodi pomoću kultura kvasaca, stoga ga je potrebno izbaciti: sve vrste octa, majonezu, dresinge za salate, kečap, razne umake, soja umak, senf, kisele krastavce i ukiseljeno povrće, konzervirane masline.
 

Gljive - Izbaciti.
 

Kikiriki, maslac od kikirikija i pistacija - Često sadrže plijesni pa ih je potrebno izbaciti.
 

Alkohol - Alkoholna pića sadrže šećer koji je potreban za rast gljivica, a osim toga opterećuju jetru i druge organe. Treba izbaciti sve oblike alkohola: vino, pivo, žestoka alkoholna pića.
 

Kava, crni čaj - Kava i crni čaj nisu poželjni, treba izbaciti sve oblike, a izabrati druga pića: vodu, biljne juhe, svježe povrtne sokove, biljne čajeve.
 

Sirevi - Izbaciti zrele, pljesnive i procesirane sireve.
 

Mesni proizvodi - Izbaciti sve mesne proizvode: salame, slaninu, hrenovke, kao i konzerviranu i sušenu ribu.
 

Ostala konzervirana, obrađena i rafinirana hrana - Također je nepoželjna.
 
Hrana koja se treba ograničiti
 

Mliječni proizvodi - Candida može utjecati na metabolizam masnoća, tako da se unos mliječnih proizvoda treba umanjiti. Obično se eliminiraju slijedeći mliječni proizvodi: kravlje mlijeko, većina sireva (osim onih sa niskim sadržajem laktoze kao što su emental, mozarella), sladoled. Poželjan je organski nemasni jogurt koji sadrži povoljne bakterije.
 
Hrana koja se preporučuje
 

Umjesto svega navedenog jedite zdravu hranu koja ne sadrži gljivice i plijesni: cjelovite žitarice poput smeđe riže, prosa, ječma, te svježe povrće. Veoma je korisno zeleno povrće pripremljeno na pari jer obiluje klorofilom koji djeluje pročišćavajuće. Dopuštene su i morske biljke, raženi kruh, kukuruzne kokice, tortilje, tofu, miso, obični jogurt, krto meso, svježa riba, meso prirodno hranjene peradi i jaja prirodno hranjenih kokoši. Novija istraživanja pokazuju kako i prirodno čisto maslinovo ulje, uzimano u malim količinama suzbija neprirodno razmnožavanje gljivica. Češnjak, kako sirov, tako i kratko prokuhan pomaže u procesu uklanjanja Candide iz crijeva.
 

Povrće - Sve vrste povrća, što više u sirovom ili kuhanom obliku: razne salate, rajčice, krastavci, zelje, kupus, luk, češnjak, mahunarke, začinsko bilje, povrtni sokovi bez dodataka šećera. Poželjno je koristiti hranu sa visokim sadržajem vlakna koja može mehanički odstraniti nakupine gljivica koje se nalaze između crijevnih resica i nabora crijevne sluznice - integralne žitarice, raženi kruh, zobene pahuljice, pšenične klice, cvjetača, brokula, zeleni i crveni kupus, kiselo zelje, kao i suplementi vlakana.
 

Voće - Posebno je koristan limun.
 

Meso - Meso peradi, divljač, riba, rakovi, kao i bistre juhe.
 

Svakodnevno se preporučuje mala količina fermentiranih namirnica kao što su obični jogurt (ne voćni!): acidofil, LGG jogurt, AB kultura; zatim i kiselo zelje koje je prirodan izvor laktobacila (korisnih bakterija).
 

Umjereno: smeđa riža, krumpir, raženi kruh.
 

U suzbijanju gljivične infekcije i Candide mogu pomoći i slijedeći dodaci prehrani:
 

Lactobacillus acidophyllus - To je poželjna bakterija koja se prirodno naseljava crijeva i rodnicu. Ova bakterija stvara mliječnu kiselinu koja osigurava nizak pH sredine u kojoj se nalazi, te na taj način čini prvu obrambenu liniju u nastupanju različitih infekcija. Prirodni izvori laktobacila su obični jogurt, tj. acidofil i LGG. Postoje i suplementi koji sadrže ovu bakteriju, a mogu se nabaviti u ljekarnama u obliku tableta, kapsula, praha i napitaka.
 

Sredstva protiv gljivica - Osim lijekova, od pomoći mogu biti ekstrakt limunovih sjemenki, češnjak, kaprilna kiselina i berberin, koji se mogu nabaviti u trgovinama zdrave hrane. Ova sredstva se ne resorbiraju u krv, pa se mogu uzimati i za vrijeme trudnoće i dojenja.
 

Candida Yeast - To je homeopatski pripravak koji potpomaže uspostaviti zdravu ravnotežu gljivica u organizmu. Može se nabaviti i bez recepta, a dolazi u vidu zrnaca i koristi se 3-5 puta dnevno po 1-2 zrnca oralno. Candida Yeast potiče imunološki sustav crijeva na stvaranje protutijela koja djeluju lokalno u crijevima i na taj način ograničavaju, odnosno ometaju rast gljivica.
 

Multivitaminski preparati - Vitamin C, vitamini B kompleksa, cink, magnezij, elementi u tragovima i esencijalne masne kiseline pospješuju obrambenu sposobnost organizma i sprječavaju povrat gljivične infekcije.
Sačuvana
elegance
Gost


« Odgovor #2 poslato: 11.03.2008. 18:59 »
Odgovori sa citatomCitat

Anoniman korisnik Napisao:
-------------------------------------------------------
> Molim vas za savet... Imam ceste upale jajnika i
> infekcije.. Redovno odlazim kod ginekologa ali
> nekada se desi da ne mogu da se izlecim ni po tri
> cetiri meseca.. stalno se smenjuje candida pa
> stafilokoke, a sve krene upalom jajnika pa
> antibiotici i tako udjem u zacarani krug.. Kako da
> povecaam otornost i koje bih biljke mogla
> koristiti za lecenje u ovakvim situacijama i
> takodje preventive radi? Hvala svima na savetima
> unapred..
Sačuvana
simov
Gost


« Odgovor #3 poslato: 10.04.2008. 21:10 »
Odgovori sa citatomCitat

Koja si krvna grupa.
Sačuvana
siobhan
Gost


« Odgovor #4 poslato: 19.06.2008. 12:43 »
Odgovori sa citatomCitat

I ja spadam u grupu zena sa ovim problemom. Moja krvna grupa je A+. Da li krvna grupa moze imati neke veze sa predispozicijom za candidu.
Sačuvana
jaca2
Gost


« Odgovor #5 poslato: 29.10.2008. 20:03 »
Odgovori sa citatomCitat

I ja imam ceste upale jajnika i infekcije.Zeljela bi znati vise o tome i koji su uzroci tog cestog problema kod zena.Veliki pozdrav iz svedske
Sačuvana
gordana 147
Gost


« Odgovor #6 poslato: 03.01.2009. 17:13 »
Odgovori sa citatomCitat

draga nado.Ja imam 35god.i imala sam ceste upale jajnika.Bolovi su bili nesnosni.Naprimala sam se inekcija i napila lekova ali mala prehlada je donosila iste muke.Meni je pomogla jedna komsinica stara baka koja me videla kako se previjam od bolova i posavetovala me da uzmem cistu domacu svinjsku mast i operem u 9 voda.Meni se to na tren ucinilo smesnim,ali vredelo je pokusati.Tako opranu mast staviti na parce ciste gaze kasicicom i napraviti kao tampon.Stavljati kao tampon i drzati oko 2-3 sata nekoliko puta dnevno.Obavezno obloge na donjem stomaku od belog vina.Jednu krpu natopiti u belom vinu(mlakom)staviti na stomak i preko neki peskiric.Menjati obloge naizmenicno.Puno srece
Sačuvana
zbuki
Gost


« Odgovor #7 poslato: 28.02.2009. 16:51 »
Odgovori sa citatomCitat

Poštovanja,
TakoÄ‘er i ja spadam u krvnu grupu A + ,takoÄ‘er imama česte upale ali samo lijevog jajnika.Redovito odlazim ginekologu i svaki put pijem druge antibiotike i druge vaginalete stavljam u rodnicu,a upale su učestale...ÄŒesto me znaju boljeti grudi,postaju vruće i znaju me pecjati i to toliko da noćima ne spavam.Imam 22 godine i znam da djevojke  do 25 god. su najviÅ¡e sklone upalama.Dali je moguće da mi to nstaje zbog promjene mog tjela koje je joÅ¡ uvijek u razvoju.ÄŒitala sam u knjizi da Å¡amponi za tuÅ¡iranja mogu Å¡tetiti upalama.Veoma sam zabrinuta.

Unaprijed zahvalana.
Sačuvana
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu