Herbateka    
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: crvenilo lica  (Pročitano 1793 puta)
Lejla
Novajlija
*
Poruke: 13


« poslato: 17.03.2008. 02:46 »
Odgovori sa citatomCitat

Imam 24 godina i visak kilograma kao i hormonalni disbalans.
Imam i izrazeno crvenilo lica i zategnutost koze na licu kad god operem lice nekim kozmetickim produktom,nakon kojeg je moja koza jako isusena.Zna li neko ima li crvenilo lica veze sa hormonima i  sta bi moglo ublaziti to crvenilo i zategnutost koze lica?Hvala unaprijed...
Sačuvana

Lejla
griva1978
Punopravni član
***
Poruke: 131


« Odgovor #1 poslato: 17.03.2008. 11:54 »
Odgovori sa citatomCitat

17,03,08

... i na viÅ¡ak kilograma a pogotovo na stanje kože djeluje hormonski disbalans...  prvo bi trebali regulirati hormone ...a crvenilo lica... povrÅ¡insko zbog isuÅ¡enosti ( ili alergije) ili cijele glave?... lako je moguće da vam je lice alergično na te kozmeičke produte... zaÅ¡to jednostavno lice ne probate prati nekim baznim uljem npr bademovim, jojobinim... nekim od ulja koja se lagana i ne ostavljaju masne naslage na koži...a lijepo čiste... :o))... takoÄ‘er je lako moguć da vam je koža uz to i dehidrirana ....a tu pomaže piti puno tekućne ( voda!!  ne sok) tokom dana ali ne na čaÅ¡e već na gutljaje zato jer će se tako raÅ¡iriti po tijelu do stanica... i stanica kože a ako ju pijete na čaÅ¡e će projuriti probavnim traktom... i kad mažete lice kremom (prirodnom!!! ...ili umjesto nje sa čistim baznim uljem.. badem , jojoba... onda ju nanesite na mokru kožu od pranja).... naravno sve ostatke mlijeka za lice, tonika i sl ako upotrebljavate treba dobro, dobro ISPRATI sa lica mlakom vodom....
Sačuvana
Lejla
Novajlija
*
Poruke: 13


« Odgovor #2 poslato: 17.03.2008. 18:32 »
Odgovori sa citatomCitat

Hvala najljepsa na odgovoru griva 1978.

Upravo zbog tog poremecaja hormona dobila sam jako puno tezine,a poremecaj je usljedio u ratu nakon stresa,vec 13 godina se borim s tim,pila sam diane tablete koje mi je prepisao jedan od najpoznatijih ginekologa u Sarajevu,zbog kojih mi su se i pocele javljati malje na licu kao i crvenilo a nista mi nisu pomogle.Nisam alergicna ni na sta a samo lice mi je isuseno nakon bilo kakvog dodira s vodom.Kada se probudim ujutru mnogo sam blijedja nego kada se umijem.Cim voda dotakne  moje lice u predjelu brade i obraza javlja se crvenilo a ima tu i poneki ispucali kapilarcic.A pijem vode mnogo samo ne izbacujem ni pola.Doktori su svasta nesto dijagnosticirali.Prvo da imam policisticne jajnike u sto sam sigurna jer imam probleme sa menstrualnim ciklusom,a onda su tek nedavno otkrili da imam problem sa stitnom zlijezdom pa su mi dali da pijem Letrox,ali pila sam isti samo 5 dana jer me je glava jako bolila od njega.Tako to godinama sa doktorima i dijetama traje,sve dok se ja nisam odlucila uzeti stvari u svoje ruke i obratiti se prirodi.Ma opsti haos sa mojim hormonima i vjerovatno posljedica toga su i moji rumeni obrazi(inace imam jako blijedu put) :),u svakom slucaju hvala svima koji pokusavaju pomoci...
Sačuvana

Lejla
griva1978
Punopravni član
***
Poruke: 131


« Odgovor #3 poslato: 17.03.2008. 22:23 »
Odgovori sa citatomCitat

17,03,08

...pozdrav  Lejla... :-)
... pokuÅ¡ajte pronaći odgovor za policistične jajnike u postovima gospoÄ‘e Mylar...puna je znanja a već je pisala o tome, možda vam da i kakav savjet za Å¡titnjaču....ja isto imam polcistične jajnike ( kao i velik br žena)...a u jednom vrlo kratkom periodu sam natukla 30 kg viÅ¡ka (u samo 2,5-3 mj... radila sam testove Å¡titnjače ali su bili samo na granici...pa mi je doktor savjetovao dijetu...pisala sam o tome kako sam ih skinula. ishranim u "zoni"... toplo preporučam, vrlo zdrav način prehrane pa potražite u strarim postovima...)...bacila sam se na svakodnevno pjeÅ¡ačenje po prirodi, na biljne čajeve i ishranu u zoni i skinula sam za vrlo kratak period i kile  ..i depresiju koja htjeli-ne htjeli pogaÄ‘a organizam opterećen i težinom i hormonskim disbalansom ( koji isto ide pod ruku sa prekomjernom kilažom)....

puno pozdrava i sretno! :-)
Sačuvana
Lejla
Novajlija
*
Poruke: 13


« Odgovor #4 poslato: 20.03.2008. 20:14 »
Odgovori sa citatomCitat

Čula sam za ishranu u "zoni",čula sam čak da ima i neka knjiga "In the zone".Hvala najljepša na pokušaju da pomognete,sigurno da ću pretražiti forum i nadam se da ću naći postove gospođe Mylar,a za depresiju sigurno znam da samo jedno pomaže-gubitak kilograma sigurno,hvala još jednom i čujemo se:)
Sačuvana

Lejla
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu