Herbateka    
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: ocni pritisak  (Pročitano 803 puta)
ljalja
Novajlija
*
Poruke: 2


« poslato: 29.05.2008. 16:57 »
Odgovori sa citatomCitat

kako leciti ocni pritisak cajem od vidaca,primena uspesnost inacin spremanja i pijenja caja.Da li je neko koristio caj jer je u pitanju devojcica od 16.god.ida li caj ima neke nus pojave.
Sačuvana
griva1978
Punopravni član
***
Poruke: 131


« Odgovor #1 poslato: 04.06.2008. 14:35 »
Odgovori sa citatomCitat

...pozdravi,
nisam čula da čaj od vidca pomaže kod tako ozbijnog problema kao što je očni tlak a kod nekih dr tegoba često je u kombinaciji sa još pokojom biljkom...
.ali pravo je pitanje
1)  zaÅ¡to tako mlada osob ima očni tlak?
2) ne znam tko ste joj vi ali zašto ju zovete djevojčicom? to je već oho-ho mlada žena ili bar djevojka
3) šta ta djevojka gleda oko sebe da joj se tlak diže i to već očni ( na samom ulazu- podražaju informacija)....
...možda su to prava pitanja... možda...
Sačuvana
Lisabon
Gost


« Odgovor #2 poslato: 05.06.2008. 12:41 »
Odgovori sa citatomCitat

Pozdrav!

1. Vidac se ne pije, moze da se stavlja kao oblog na ocne kapke i da se drzi po pola sata dva puta dnevno.
    Priprema se na sledeci nacin: Prokuva se 110 ml vode, to je od prilike jedna mala soljica zatim se stavi jedna
    mala kasicica biljke. Kada prokljuca treba da odstoji pola sata a mor ase i poklopiti potom se tuferi umoce u
    taj dobijeni caj i drzi se kao sto sam vec rekla pola sata na ocnim kapcima.
    Zavisi od strpljenja bilo bi pozeljno ako moze i malo duze da izdrzi da drzi oblog.

2. Takodje sam procitala u nekoj knjizi da riblje ulje skida ocni pritisak, moze se kupiti u apoteci, u perlicama, granulicama.

3.  Za oci je jos dobra borovnica, dobro je piti sto vise soka od borovnice.


Eto to su neke stvari koje ja znam, nadam se da ce pomoci, puno srece!
Sačuvana
ljalja
Novajlija
*
Poruke: 2


« Odgovor #3 poslato: 05.07.2008. 16:57 »
Odgovori sa citatomCitat

moja kci ima urodjeno kaze njen lekar tj.oko proizvodi vise vodice nego sto moze kapak da primi.ona sad stavlja kapi koje smanjuju tu vodicu i pritisak je normalan.Da li postoji neki lek na bazi bilja koji nema negativnih dejstva,ili bilo sta drugo, koje moze pomoci a da ne narusi zdravlje.njena dioptrija je -0.75,a sve ostalo u redu. Hvala
Sačuvana
griva1978
Punopravni član
***
Poruke: 131


« Odgovor #4 poslato: 10.07.2008. 14:54 »
Odgovori sa citatomCitat

..pitajte za preporuku drugog ljekara....  za takvo Å¡to joÅ¡ nisam čula....onda bi se ponekad znalo desiti da postoje i slučajevi beba oÄ‘enih sa povećanim krvnim pritiskom.... a da to nije izazvano nekim poremećajem...a uvijek je neki poremećaj u pitanju.... a pogotovo kod oka.... znam jer sam imala oogromnih problema sa očima na koje su doktori samo sljegali ramenima...

...pitajte još kojeg doktoraoftamologa...ima tu i dosta tih nekih koji su kao pod starom školom i koji su pod novom...pa se možda radi o banalnom ogromom disbalansu minerala u tijelu ali....ipak... kad su oči u pitanju... moje mišljenje je da je u većini slučajeva psihosomatika....
Sačuvana
hapa
Gost


« Odgovor #5 poslato: 10.12.2008. 13:31 »
Odgovori sa citatomCitat

Čaj nisam koristio.Vjerovatno je u pitanju neki upalni proces koji je prouzrokovan prehladom ili nekom bakterijom.Lično sam koristio čisti livadski med,stavljao na očne kapke tanak sloj meda,neposredno pred spavanje,nakon desetak dana sam osjetio pobiljšanje.
Sačuvana
gasspy
Gost


« Odgovor #6 poslato: 19.02.2009. 01:50 »
Odgovori sa citatomCitat

pozdrav svima!!!!!!!!!
Danas sam saznala da imam ocni pritisak,koji je 24-25. posto nosim kontaktna sociva vec 20 godina,zanima me da li sociva mogu da prouzrokuju ocni pritisak?  i dali lasersko skidanje dioptrije moze da pomogne kod smanjenja pritiska? stvarno neznam o tome nista,pa vas stvarno molim pomozite mi savetom!!
Sačuvana
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu