Herbateka    
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: trudna  (Pročitano 1031 puta)
ana1
Novajlija
*
Poruke: 6


« poslato: 11.06.2008. 21:46 »
Odgovori sa citatomCitat

trudna sam i imam puno bolova u zeludcu molim vas za pomoc , bila sam kod lekara ali nista mi ne pomaze.sta mi vi predlazete da pijem
Sačuvana
griva1978
Punopravni član
***
Poruke: 131


« Odgovor #1 poslato: 13.06.2008. 13:36 »
Odgovori sa citatomCitat

...laganu, laganu kamilicu ( izrazito jaka kamilica može još i pogoršati stanje)...ali pitanje je zašto imate bolove u želucu?..šta su vam doktori našli...
Sačuvana
ana1
Novajlija
*
Poruke: 6


« Odgovor #2 poslato: 15.06.2008. 22:04 »
Odgovori sa citatomCitat

nisu mi rekli nista to kazu je normalno kod svake trudnice,ja sta jedem povracam i muka mije od svega nemogu cak ni kap vode da popijem odma povracam i poinju bolovi u zeludcu,probala sam sa kamolicom,sa mlekom ali nista sve je isto a zaista ovo je nepodnosljivo.primila sam i infuziju i tablete neke reglan i opet nista pcinju bolovi u zeldcu i odma povracam.vise neznam sta da radim po ceo dan lezim od bolova......pomoc
Sačuvana
vesnaH
Novajlija
*
Poruke: 4


« Odgovor #3 poslato: 18.06.2008. 11:22 »
Odgovori sa citatomCitat

Probaj sa umeboshi-sljivama. Umeboshi sljive se mogu pronaci u radnjama zdrave hrane. To je vrsta ukiseljene kajsije, tradicionalno se pravi
u Japanu, ali je i u makrobiotici jako puno koriste za razlicite zdravstvene probleme, posebno vezane za probavu, jetru....
Jako je kisela, i preporucuje se izmedju ostalog i trudnicama.
Probaj uz obrok, posebno ujutro jednu da pojedes, ako ne mozes ovako, onda bar sa vodom.Postoji kao sama sljiva sa kospicom, a
postoji i kao pasta..., mozda ce ti pomoci. srecno!!!
Sačuvana
griva1978
Punopravni član
***
Poruke: 131


« Odgovor #4 poslato: 18.06.2008. 12:14 »
Odgovori sa citatomCitat

... vi možete nagađati i mi možemo nagađati ali doktori vam moraju reći što vam je... njih stisnite i dižite frku dok vam ne otkriju što je jer to ne bi trebalo biti normlno, organizam treba pa makar vodu da bi živio i sigurno ga priroda nije napravila takvim da i svu vodu vraća van, dakle nešto se poremetilo a doktori nek ljepo nađu što je......jer baš bolovi u želucu ne bi smjeli biti.... osim ako niste toliko pregladnili da vam je bol od želučane kiseline koja vam nagriza želudac...al ako je i tako se nastavi na najboljem ste putu da dobijete čir....

...a prisilite se da popijete blagi matičnjak...on bi trebao isto smiiti želudac i dobar je za trudničku mučninu i nadutost..... a čula sam i da je za trudničku mućninu najbolje upast u frižider... kad vam je loÅ¡e, vi jedite pa će se želudac zabaviti sa tim....  :O))

...
Sačuvana
ana1
Novajlija
*
Poruke: 6


« Odgovor #5 poslato: 23.06.2008. 21:25 »
Odgovori sa citatomCitat

draga vesna gde mogu naci te sljive gde se prodaju posto kod nas nema neznaju ni sta je to
Sačuvana
ana1
Novajlija
*
Poruke: 6


« Odgovor #6 poslato: 23.06.2008. 21:31 »
Odgovori sa citatomCitat

draga griva1978 radila sam sve analize i nemam nista pocela je da mi se javlja malo kiselina ali doktori kazu da nije to nista prolazno je, neznam ni ja sta da ti kazem pocela sam da jedem malo i da pijem sok od borovnice drugu tecnost mi nece zeludac samo to ne povracam.ali i to moram piti u malim kolicinama,hvala za pomoc probacu i ta caj samo mi rcite gde ga mogu naci........puno hvala cao
Sačuvana
griva1978
Punopravni član
***
Poruke: 131


« Odgovor #7 poslato: 24.06.2008. 21:08 »
Odgovori sa citatomCitat

... draga ana... ne znam više šta bih vam rekla....neće želudac vodu, hoće malo soka od borovnice.... strano nisam za nešto tako čula.... ima tu na forumu gđa mylar koja ima negdje napisan i mail...mislim da je ona stvarno vrlo dobar sveobuhvatan proučvatelj ljudskog organizma sa ogromnim znanjem pa možda da joj pošaljete mail...možda bi znala o čemu se radi....

.. matičnjak ili melisa,... lat. melissa oficinalis je dostupan u većini biljnih apoteka...1  Äajna žličica na 1  dcl vode...kipućom vodom prelijte suhu biljku i ostavite da stoji pola sata do čak 2 h... nakon toga procjedite, zaÅ¡ećerite ( to vam nadam se paÅ¡e...Å¡ećer, med...) možete dodati i malo limuna....inače matičnjak je osvježavajuća okusa na limun...dobar općenito za opuÅ¡tanje, predspavanje, nervoze, nadutost, povraćanje.... znači ima to djelovanje da smiruje i fizički  psihički i osim toga ima joÅ¡ jedno jako važno djelovanje  to je da djeluje antivirusno tako da j dobar kod gripa, temperatura..viroza..... ali i kod herpesa.. kreme protiv herpesa su napravljene od njegova estrakta i to hido estrakta ( te tvari koje su ativne kao protuvirusne se otapaju samo u vodi)...


pozdravi, sretno!! :O))
Sačuvana
vesnaH
Novajlija
*
Poruke: 4


« Odgovor #8 poslato: 27.06.2008. 22:30 »
Odgovori sa citatomCitat

Draga Ana, te umeboshi sljive se mogu pronaci u bolje opremljenim radnjama zdrave hrane. Ne znam u kom mestu zivis...Ja sad zivim u Holandiji, i ne znam sta dalje da ti preporucim. Lepe savete ti je dala griva, a kako ona kaze, i da pokusas gospodju Maylar da pitas za savet.
I veruj svojoj inuticiji, ako mislis da treba da ides na detaljnije analize, idi...
Jesi li probala kiseli kupus mozda...znas da trudnice vole kiselo da jedu....
Sačuvana
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu