Herbateka    
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: Ulcerozni Kolitis (UC)  (Pročitano 609 puta)
HelgaBGD
Gost


« poslato: 27.11.2008. 21:28 »
Odgovori sa citatomCitat

Pozdrav svima!

Trazila sam ranije neke informacije o ulceroznom kolitisu ali nigde nisam precizno mogla da nadjem odgovore koji su mi potrebni. Naime, moja drugarica ima problema sa UC. Nije u zemlji, nalazi se u Spaniji i lekari joj ne prepisuju nijedan lek a ima problema. Prilikom stresa ima mucnine i povraca, bolove u stomaku i sl. Tamo joj niko nista ne govori koje lekove da pije tako da je vec 2 meseca bez terapije, a problema ima. Zato mene interesuje, da li neko zna, sta da koristi, kako da koristi, da li mozda postoji nesto i u Spaniji da se kupi, ili da ja nabavljam ovde pa da joj saljem? Citala sam malopre o nekom VSL# probiotiku, pa me interesuje, da li je neko mozda probao? I o hiperbarickoj komori sam takodje citala... Dakle, sva pomoc je i vise nego dobrodosla!
Hvala vam svima unapred!
Sačuvana
griva1978
Punopravni član
***
Poruke: 131


« Odgovor #1 poslato: 27.11.2008. 23:57 »
Odgovori sa citatomCitat

...ucelozni kolitis je jedna od bolssti gdje je tijelo pobrkalo tko je neprijatelj a tko nije i svoju snagu usmjerava na  napad i uniÅ¡tenje stijenki crijeva ( pretežito tankog crijeva).....  dijagnosticira se pretragom a ne preko simptoma zato jer su neki netipični i mogu se potkradati godinama.....
....lijeka zapravo nema, treba umiriti psihu, meditirati, boraviti u prirodi i pustiti tijelu da se smiri a tako i njegov autoimuni sistem koji je očito pobrkao strane..... kada se smiri radi se na dizanju imuniteta ( ali tek kada se smiri)...... kada je jako gadno lječi se kortikosteroidima koji samo drže vodu dok majstori ne odu.... tj čm djelovanje kortikosteroida popusti a nastupi novi stres imuni sustav  opet napada na isto mjesto......
..... nagra stvra u tome je ta što se nelječeni uck može dovoesti do teškog propadanja tijela.... zato jer je tanko crijevo mjesto odakle se upijaju hranive tvari u organizam a ako je sluznca i resice oštečene ili uništene nema apsorbcije vitamina, minerala, aminokiselina, bjlančevina, ugljikohidrata, ničega.... i tijelo skrivečki gladuje a organi gube funkcije i komplicira im se rad..... također kod vrlo velkih rana može doći do opasnijih kvarenja......
.... dakle smiriti psihu, ako se može baviti se poljoprvredom, izrazito paziti što se jede.... žitarice sve stučene i kuhane... meso i kiselo jako paziti kako organizam reagira...mekani ugljikohidrati su ok za prvu ruku.....čaj od korjena bijelog sljeza ( pripravlja se na hladno!!! točanjem preko noći u hladnoj vodi..... isto tako SAMLJEVEN lan ....u hladnu vodu.... samljeven jer vrhovi sjemeki mogu još više izranjati crijevo..... sluz koja nastane u čaju čuva i regenerira sluznicu i daje joj vremena da dođe k sebi.... ali to treba koristiti mjesecima dan na dan.... sva hhrana raskuhana, mlačna , bez začna.... cigare, kava, alkohol ni pod razno..... nježni lagani čajići...npr kantarion je tu potpuno i višeslojno dobar.....

..... mučnina, pvraćanje i bol u stomaku ne moraju biti simptomi samo uck.... može se raditi o gastritisu.... najbitnije je da joj doktori postave točnu dijagnozu a tek onda se može tražiti ljek....
Sačuvana
HelgaBGD
Gost


« Odgovor #2 poslato: 28.11.2008. 13:41 »
Odgovori sa citatomCitat

Postovani, hvala Vam puno na odgovoru, kao sto rekoh, svaka pomoc je i vise nego dobrodosla!
Njoj je vec dijagnostifikovan UC, ali zbog veoma veoma veoma teskog rasporeda i zbog silnih obaveza koje mora da ispunjava i to u inostranstvu, ne moze da se u potpunosti pridrzava te stroge ishrane koju svi preporucuju. Nazalost, tako je. Zato me zanima, da li bi postojalo jos nesto sto bi joj moglo pomoci, kada vec ishranu nije u mogucnosti da kontrolise, ili je vec toliko sve nervira da nece, ne znam sta je od ta dva, najiskrenije. Cula sam dosta pohvalnih stvari o tom lanu, samo me interesuje tacno kako se pravi caj tj. kako se sprema cela ta kura. A kantarion cu joj poslati u najkracem mogucem roku.
Hvala jos jednom i nadam se da ce se javiti jos neko ko ce moci da mi pomogne!
Pozdrav!
Sačuvana
griva1978
Punopravni član
***
Poruke: 131


« Odgovor #3 poslato: 30.11.2008. 20:54 »
Odgovori sa citatomCitat

..lan i kantarion joj ništa neće pomoći ako ne kontrolira prehranu, to sigurno..... nikakve kure i ture ako svakodnevno uništava oštećeno tkivo neprimjerenom hranom.....
..lan... mljeveni 1 žličica na dcl vode, 2 na 2 deci, postupak isto kao kod bjelog sljeza....

..p.s. od ne lječenog i vrlo jakog uceloznog kolitisa ... mogu nastati izrazito komplicirane i opasne po život situacije... a ako je njoj stanje jako loše a ona bi još uvijek iamla komoditet prehrane kako želi....
Sačuvana
E GREGORE
Gost


« Odgovor #4 poslato: 25.12.2008. 21:14 »
Odgovori sa citatomCitat

MOJ SVEKAR IMA KOLITIS I GASTRITIS.IMA PROLJEVE. NADUTOST, MRÅ AVI,SLABO JEDE.LIJEÄŒNIK MU NIJE PROPISAO DIJETU NI DAO UPUTE O PREHRANI. Å TA DA MU KUHAM,TJ. Å TA SMIJE A Å TA NE SMIJE JESTI'?
Sačuvana
draper
Novajlija
*
Poruke: 2


« Odgovor #5 poslato: 20.01.2009. 09:04 »
Odgovori sa citatomCitat

da li mi mozete reci sta je SEL ili lupus,dali je to slicna bolest sto se tice brkanja u telu
Sačuvana
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu