• Dobrodošli, gost
news News: Novo ... Biljke i Cajevi, mogu se poruciti.
Pogledajte Spisak i porucite Ovde
news

Autor Topic: Origano ulje  (Procitan 229 puta)

gooroo

  • Novajlija
  • *
  • default avatar
  • Posts: 3
    Origano ulje
    « on: 08.01.2010. 18:07 »
    •  
    Dugo već posećujem herbateku i stvarno ima veoma korisnih saveta i članaka.
    Ovom prilikom želim da iznesem moje iskustvo sa origano uljem, koje je kod nas prilično nepoznato. Herbateka je nedavno objavila jedan kraći članak o origano ulju i to je sve što se može naći na domaćem netu.

    Origano ulje je najjači biljni antiseptik. Dokazano ubija preko 30 bakterija, kao što su ešerihija koli, kandida, salmonela itd. Trenutno je veoma popularno u SAD i Kanadi jer se smatra da je odlična prevencija sezonskom gripu, H1N1 gripu i prehladi.

    Moja porodica ga koristi veoma često, gotovo svakodnevno. Supruga i ja (Bogu hvala) ne znamo šta je grip, a čim se malo lošije osećamo popijemo par kapi sa djusom ili vodom. Volimo njegov jak i divan miris i ukus. Čak se i sin od 4 god. navikao na origano ulje.



    « Last Edit: 12.01.2010. 14:27 by urednik »
    Logged

    Vanilija

    • Gost
    Odg: Origano ulje
    « Reply #1 on: 29.01.2010. 12:30 »
    •  
    Ja sam vec odavno pokusavala da nadjem ulje origana na nasem trzistu i sada vidim da se pojavila jedna firma kod koje se moze naruciti (ne znam da li se taj proizvod proverava kod nas). Medjutim procitala sam da to ulje ne smeju koristiti osobe koje imaju poviseni krvni pritisak i jos neka oboljenja. Kakvo je vase iskustvo u vezi sa tim? Ja vec odavno koristim palisept kapsule protiv eserihije coli - to mi  jedino i pomaze - sto je ustvari takodje suvi extrakt origana.

    Pozdrav, Vanilija
    Logged

    gooroo

    • Novajlija
    • *
    • default avatar
    • Posts: 3
      Odg: Origano ulje
      « Reply #2 on: 29.01.2010. 12:55 »
      •  
      Ja sam vec odavno pokusavala da nadjem ulje origana na nasem trzistu i sada vidim da se pojavila jedna firma kod koje se moze naruciti (ne znam da li se taj proizvod proverava kod nas). Medjutim procitala sam da to ulje ne smeju koristiti osobe koje imaju poviseni krvni pritisak i jos neka oboljenja. Kakvo je vase iskustvo u vezi sa tim? Ja vec odavno koristim palisept kapsule protiv eserihije coli - to mi  jedino i pomaze - sto je ustvari takodje suvi extrakt origana.

      Pozdrav, Vanilija

      Origano ulje je veoma jako, ali srčani bolesnici mogu da ga koriste uz dodatni oprez. To znači da počnu sa jednom kapi u čaši soka, a onda ako se osećaju dobro, eventualno mogu da povećaju dozu. Ne preporučuje se dojiljama i trudnicama jer karvakrol otežava unos gvoždja u organizam, koje je posebnovažno upravo ovim osobama.
      Palisept je dobar, ali nisam siguran da ćeš rešiti problem sa Ešerihijom, jer je Palisept napravljen od domaćeg origana, što nema veze sa divljim.
      Logged

      Rip

      • Gost
      Odg: Origano ulje
      « Reply #3 on: 10.04.2010. 17:34 »
      •  
      Postovani,
      da li mozete da nam date informaciju gde u Srbiji (pozeljno Novi Sad ili Beograd) moze da se kupi ulje origana? Hvala unapred :)
      Logged