• Dobrodošli, gost
news News: Novo ... Biljke i Cajevi, mogu se poruciti.
Pogledajte Spisak i porucite Ovde
news

Autor Topic: eserihija koli  (Procitan 5754 puta)

dr katarina

  • Gost
Re: eserihija koli
« Reply #30 on: 10.01.2006. 17:07 »
  •  
Draga Vanilija, probaj onaj recept sa vinom i belim lukom sto se pije 10 dana pa pauza pa opet 10 dana.Nije toliko grozno ,verujem mi ,a sigurno pomaze.Javi kad zavrsis sa terapijom.
Logged

dr katarina

  • Gost
Re: eserihija koli
« Reply #31 on: 10.01.2006. 17:17 »
  •  
Postoji caj protiv bakterija u mokraci za trudnice ,pravi ga Institut Josif P ancic,znace u apoteci.Cula sam i za ovaj recept=3do 4 semena dinje,grancica kantariona 10 cm duzine i 1kasika svile kukuruza, skuvati u 2 dl vode.srecno
Logged

aska

  • Gost
Re: eserihija koli
« Reply #32 on: 11.01.2006. 23:09 »
  •  
MOJA DRUGARICA SE PRE TACNO 10 GOD. POSLE 4ILI 5 SPONTANIH, NA ODRYAVANJU TRUDNOCE OTARASILA ESERIHIJE POMOCU LISTA CELERA I LIMUNA. MISLIM , PO SECANJU DA JE RECEPT 4 LIMUNA SREDNJE VELICINE I 200GR LISTA CELERA. limun dobro oprati i isitniti sa korom kao i list celera pomesati i iygnjeciti da stoji mislim 48 sati na hladnom, uz mesanje. Posle se iscedi i pije ujutru na prazan stomak po jedna rakijska casica.Znam da je njoj pomoglo i da je iznela trudnocu bez problema kod kuce iako je terapiju popila na gaku gde je bila na odryavanju.
Logged

maca25

  • Gost
Re: eserihija koli
« Reply #33 on: 20.01.2006. 14:33 »
  •  
  Imam drugaricu koja je imala  eserihiju,njoj su pomogli antibiotici PANCEF,terapija je prosla ispitivanja su u redu,ali nezna se dali ce ponovo da se pojavi.

  Dali neko zna kako se dobija bakterija i kako se prenosi?
Logged

MarijaB

  • Gost
Re: eserihija koli
« Reply #34 on: 08.02.2006. 12:58 »
  •  
Ja se takodje godinama borim sa E.coli u mokraci. Sad sam u periodu zivota kad bih zelela da ostanem trudna, tako da me sve to dodatno muci.
Prosle godine sam cak dobila uput za "Torlak" na kome su mi napravili tzv. autoimunogenu vakcinu, jer je bakterija postala imuna na sve antibiotike. Izrada te vakcine traje 1.5-2meseca i pije se narednih 3-4mes. Medjutim meni ni to nije pomoglo, jer mi se posle odredjenog vremena bakterija pojavila ponovo, a javljala se jednom i u toku koriscenja tog leka. Ovo vam govorim jer je to mozda jedan od nacina da sebi pomognete, jer je meni lekar opste prakse rekao da je uspesnost te vakcine i do 90%.
Uput se regularno dobija od doktora opste prakse (bilo bi dobro na preporuku nekog urologa) i mora da se overi u Medicini rada, i to je to.
Sad nameravam da isprobam onaj "recept" sa vinom i belim lukom, pa cu se javiti.
Puno mi znace pisma gde govorite da prisustvo bakterije nema veze sa trudnocom, pa ako ima jos nekih primera, volela bih da ih znam.
Pozdrav
Logged

Fraaholland2002

  • Gost
Re: eserihija koli
« Reply #35 on: 08.02.2006. 13:07 »
  •  
PALISEPT, ali prvo procitajte uputstvo a zatim konsultujte i ljekara. Pored toga mozete nazvati i institut koji proizvodi PALISEPT jer oni ce vam ljubazno objasniti sve sto vas interesuje pa cak predloziti mozda i nesto drugo.
Srecno
Logged

hristina

  • Novajlija
  • *
  • default avatar
  • Posts: 40
    Re: eserihija koli
    « Reply #36 on: 09.02.2006. 00:18 »
    •  
    Procitala sam da Palisept moze da se koristi za Candidu, Fraaholland2002 sta vi mislite o tome?
    Logged

    fallenangel

    • Gost
    Re: eserihija koli
    « Reply #37 on: 11.02.2006. 10:36 »
    •  
    i ja vec godinu dana patim od istih bakterija, urin mi se jako osjeti, jako smrdi, imam eserihiju skoro godinu dana.pokusala sam je lijeciti homeopatijom ali nista od toga.presla sam na antibiotike u kombinaciji sa cajevima i tabletama za imunitet pa cemo da vidimo. preporucena mi je ista terapija kao i tebi, pa cemo da vidimo.nadam se da cemo uspjeti.sretno
    Logged

    Snezana88

    • Gost
    Re: eserihija koli
    « Reply #38 on: 14.02.2006. 12:08 »
    •  
    Imala sam u jednom trenutku Eserihiju koli i vrlo sam brzo uspela da se izlecim. Pila sam dva caja i to od Vranilovke i Rastavica do 2 litra dnevno (treba voditi racuna da se ne pretera sa kolicinom jer moze doci do preteranog ispiranja minerala iz tela) i samo jedno vece, pred spavanje, sam popila antibiotik Monural (mislim da je pravo ime) kupuje se bez recepta u apotekama koji se koristi priliko komplikovanih operacija.
    Na prvoj kontroli i ako je kolicina bakterija prethodno bila ogromna nije bilo nista. Jos neko vreme sam nastavila sa cajevima.
    Logged

    Vanilija

    • Gost
    Re: eserihija koli
    « Reply #39 on: 16.02.2006. 11:22 »
    •  
    Zdravo dr Katarina, zdravo Fallennagel

    Ja sam pre neki dan zavrsila sa procedurom terapije beli luk i belo vino, pre toga sam uradila urinokulturu i nadjena je e.koli i streptokokus ne u velikim kolicinama ali to je meni jako smetalo. Sada cekam da prodje nekoliko dana pa da ponovo uradim test urina. Primetila sam da ako jedem nekvalitetnu hranu (kada sam na putu) mokraca ima neprijatni miris, mada je meni doktor rekao da je to zbog bakterija. Medjutim meni se desilo i dok sam uzimala beli luk da urin neprijatno mirise. Sta mislite dr. Katarina, mozda bi mogli ovaj b. luk i vino da se uzimaju svako vece nekoliko meseci - to ne bi trebalo da ima neke stetne posledice? Ukoliko mi ovo ne pomogne ja cu ipak morati na dugotrajnu terapiju antibioticima.
    Pozdrav! Javite se!
    Logged

    dr Katarina

    • Gost
    Re: eserihija koli
    « Reply #40 on: 17.02.2006. 16:18 »
    •  
       Vanilija,prvo vidi kakav ce nalaz urinokulture biti,ja mislim da ce biti ok.Svako  ko je pio ovaj lek,pomogao mu je.Inace savetujem ti da kad si na putu obavezno pijes flasiranu vodu jer se eserihija vrlo cesto nalazi u pijacoj vodi,iako to ne bi trebalo.Sto se tice visemesecne terapije vinom nemam takvih iskustava ali mislim da ne bi skodilo ako budes pila sa pauzom npr. ispijes 10dana 6pauza 10 pijes pa onda recimo 2 nedelje pauza pa ponovis terapiju .Trebalo bi uraditi i vaginalni bris jer su ove bakterije mozda i tamo a najcesce i jesu.Ako imas partnera a odnosi su bili bez prezervativa,trebalo bi i on da uradi bris glansa penisa,jer bi trebalo oboje da se lecite, ovako cete samo jedno drugom odmagati u lecenju. Sa cajevima slobodno nastavi,uzimaj vitamin c od 1000mg neko vreme ,1 dnevno, jer je to dobro i za imunitet i protiv e.koli koja ne podnosi kiselu mokracu.Pozdrav
    Logged

    viki

    • Gost
    Re: eserihija koli
    « Reply #41 on: 20.03.2006. 21:47 »
    •  
    Imam eserihiju verovatno duze vreme,ali sam je sada otkrila.Cula sam da je dobro da se isece 4 limuna i da se prokuva u 2 litre vode pije se casica pre jela  ja cxu probati kazu da uspeva.petarmax Napisano:

    > U drugom sam stanju (treci mesec) i imam problema sa bakterijom
    > eserihijom koli. Da li postoji neki efikasan biljni preparat za
    > izlecenje od ove bakterije?
    Logged

    dzagat

    • Gost
    Re: eserihija koli
    « Reply #42 on: 26.03.2006. 21:09 »
    •  
    Pozdrav svima!Nazalost i ja vec duze vreme imam problema sa pomenutom bakterijom(vise od 5 godina).Izlecim je i iznova se vraca skoro na svaka 2 do 3, a  nekada i 6 meseci.Poslednji put sam je nakon terapije injekcijama i dvomesecnom upotrebom cranmax 500 izlecila, ali 15 dana nisam koristila pomenute tablete i ona je ponovo prisutna. Planiram uraditi kod lekara tronedeljnu terapiju antibioticima kazu da to sigurno uspeva...Zao mi je sto se Vanilija nikada nije javila da nas izvesti o rezultatima, naime pokusala sam sa tom recepturom beli luk i b. vino, ali sam posle 5 dana prekinula jer mi je bilo mucno :)

    Logged

    KENA

    • Gost
    Re: eserihija koli
    « Reply #43 on: 27.03.2006. 17:09 »
    •  
    Probajte nakon kure antibiotika (bez kojih se teško može riješiti te bakterije) piti kapsule od brusnice s vitaminom C. Ja sam osobno probala brusnicu od Natural Welth-a koju mi je preporučila prijateljica koja se uspješno riješila te bakterije. Ja nisam imala problema sa eserihijom ,ali kad sam god radila urino kulturu imala sam masu bakterija i uvijek je bilo problema. Od kad pijem brusnicu urino kultura mi je savršena. Pije se jedna kapsula dnevno, ali kod problema sa eserihijom pije se dvije na dan i učinak je 100%.
    Logged

    KENA

    • Gost
    Re: eserihija koli
    « Reply #44 on: 27.03.2006. 17:55 »
    •  
    Uz antibiotik koji prepiše liječnik dobro je uzimati brusnicu u kapsulama ili sok od brusnice. Pomaže 100%!!!
    Logged