• Dobrodošli, gost
news News: Novo ... Biljke i Cajevi, mogu se poruciti.
Pogledajte Spisak i porucite Ovde
news

Autor Topic: ekcem kod dece  (Procitan 2018 puta)

Verica

  • Gost
ekcem kod dece
« on: 11.02.2005. 12:38 »
  •  
Moj sin je 22 meseca star. Zdrav je i napredan, dojila sam ga godinu dana. Od pre dva meseca pojavljuje mu se crvenilo po rukama i nogama, tackasto je i koza je prilicno suva. Ne bih rekal da ga svrbi jer uopste ne dodiruje te delove koze. Lekar kaze- ekcem i prepisuje mu kremu od koje mu biva bolje posle nekoliko dana koriscenja. Sada mu se ponovo - treci put pojavljuje, isti simptomi, ne svrbi i dalje, a ja ne zelim da koristim kortikosteroidne kreme. Zabrinuta sam, uplsena, Pomozite mi, mora da ima neki prirodni lek.

Logged

danka

  • Gost
Re: ekcem kod dece
« Reply #1 on: 11.02.2005. 20:19 »
  •  
Meni je cudno da ne svrbi.
Moj unuk (11 meseci) od 2-gog meseca ima JAKU ekcemu i sve zivo smo procitali i kod najboljih lekara isli (kada su nas ovde posetili).
Osnovni simptom ekceme je JAK SVRAB koji ne da detetu da spava i koji izaziva JAKO detetovo cesanej koje jos pogorsava ekcemu i tako se stvara zacarani krug koji se jedino odredjenim lekovima ili mastima moze prekinuti.

Sto   se tice kortikosteroida i ekceme, pa nema ti druge nego da to periodicno koristis (kako ti je savetovano), ali ti je verovatno receno i da dete ne nosi nista drugo sem pamucne odece, da detetov ves peres specijalnim deterdzentom, da obratis paznju kada se detutu javi promena na nogicama (sta je rpe toga jeo, cesto je dete alergicno na mleko i sl). - to su sve jako vazne stvari kod ekceme.
Najnovije kreme protiv ekceme (imunomodulatori) su verovatno kod moga unuka doveli do manjeg opadanja imuniteta.... to je jos novo i verovatno slabo ispitano.
Neopisivo zamorna bolest i za dete, ali i za roditelje.
srecno
danka
Logged

zoran saba

  • Novajlija
  • *
  • default avatar
  • Posts: 27
    • Email
Re: ekcem kod dece
« Reply #2 on: 12.02.2005. 03:30 »
  •  

Evo vam nekoliko recepta za pripremu lekovitih preparata za tretiranje EKCEMA na kozi:

1.  Za otklanjanje ekcema sa koze i kosmatih delova tela pripremiti odvar od pet grama suvih cvetova nevena koji treba popariti sa soljom kljucale vode I ostaviti da stoji deset minuta. Nakon toga procediti i na obolela mesta stavljati ga kao obloge.

2.  Sa sljive sakupljati smolu koja se javlja na “ranama” na kori i granama, i mlade i neprskane, (hemijskim preparatima) listove. Sve kuvati pola sata u jabukovom sircetu pa kada se to ohladi preparat utrljavati na bolesna mesta.

3.  Pomesati iste kolicine meda i dobro usitnjenog belog luka. Dobijenu kasicu nanositi na obolelo mesto, pokriti gazom i previti .

4.  Skinuti zeleni deo kore zove, a koji se nalazi odmah ispod spoljne, prve kore. Sto grama ove kore dobro usitnite i skuvajte u pola litre vode. Kada se kora dobro raskuvala i omeksala jos jednom je nakon cedjenja od tecnosti dobro propasirajte i u gustu smesu dodajte dvadeset mililitara petnaestoprocentnog alkoholnog rastvora propolisa. Ovom smesom mazati obolela mesta u tankom sloju, a nakon mazanja mesto pokrijte gazom i previjte. Tecnost koja vam je ostala od kuvanja i nakon cedjenja ne bacajte, vec je koristite za obloge.

A evo vam i jos recepata za tretiranje alergija sa svrabom pa probajte I to:

1.   Po dve kasike sitno istrugane rotkve i rena se preliju litrom komove rakije. Tako pripremljeni rastvor se ostavi da odstoji u zatvorenoj boci tri nedelje u toploj sobi ili na suncu, uz povremeno muckanje. Nakon toga se rakija proceri i odlozi u bocu. Alergijski i svrabni pecati se premazuju vatom natopljenom ovakvom rakijom.

2.   sest supenih kasika iseckanog lista persuna i cetiri supine kasike sitno iseckanog lista koprive se prelije litrom destilovane vode, zatvori i ostavi da odstoji u flasi tri nedelje u toploj sobi. Nakon toga se tecnost procedi i njome se vise puta u toku dana tretiraju alergijske promene na kozi.

3.  Napraviti mesavinu od cetiri supine kasike sitno seckanog korena cicka i dve supine kasike sitno iseckanog lista ranjenika. U emajliranoj posudi zagrejati cetiri kasike svinjske mastai ili sala pa u to spustiti mesavinu trava. Tako pripremljen melem drzati na tihoj vatri na kraju sporeta jedan sat. Nakon hladjenja mast je spremna za upotrebu, a treba mazati svrabna mesta ovom mascu sa travama tri puta dnevno, uz obavezno pokrivanje gazom. Mast se drzi oko dva sata, nakon cega se skida a svrabno mesto pere mlakim odvarom kamilice.
Logged

Verica

  • Gost
Re: ekcem kod dece
« Reply #3 on: 12.02.2005. 05:28 »
  •  
Zorane, divni ste. Puno Vam hvala. Kako ste dosli do ovako prirodnih resenja?Puno hvala jos jednom i svako dobro  Vera

Logged

zoran saba

  • Novajlija
  • *
  • default avatar
  • Posts: 27
    • Email
Re: ekcem kod dece
« Reply #4 on: 12.02.2005. 06:45 »
  •  
   Iz hobija se bavim pcelarstvom pa pored meda iz kosnice vadim i druge pcelinje proizvode, pa povucen zeljom kako da ih iskoristim poceo sam da sakupljam i recepte za pripremu lekovitih pomocnih sredstava na bazi lekovitog bilja i pcelinjih proizvoda. Malo po malo i moja zbirka tih recepata je sada bas zavidna. Imam ih dosta, pa ih eto putem interneta i ''herbateke'' delim sa onima kojima su i potrebni. Eto i Vama sam putem interneta poslao nekoliko. koristim ovu priliku da ponudim potpuno besplatno i drugima sve ono sto imam. Dovoljno je ili da putem ''herbateke'' postave pitanje, ili da mi se licno jave na moju adresu.
Logged

mila

  • Gost
Re: ekcem kod dece
« Reply #5 on: 15.02.2005. 23:08 »
  •  
IZ ISKUSTVA ZNAM DA LJILJANOVO ULJE ILI KAKO MI U BOSNI KAZEMO ZAMBAKOVO JE 100 % LIJEK ZA EKCEMU .TREBA DUZE DA SE KORISTI I MAZE.MOJ SESTRIC NEMA KAKAV LIJEK NIJE PROBAO DOK NJEGOVA MAMA SASVIM SLUCAJNO JE DOSLA NA IDEJU DA PROBA LJILJANOVO ULJE I VJERUJTE DA MU JE TO IZLJECILA I STA VISE NIKAD SE NIJE PONOVILO.IMAO JE TADA 4-5 GODINA I ZARADIO JE TO IGRAJUCI SE U PIJESKU.(TAKO SU DOKTORI REKLI)ONA JE PISALA O TOME U NEKIM LOKALNIM NOVINAMA,PA SU SE KASNIJE LJUDI ZAHVALJIVALI ZA RECEPT I DONOSILI JOJ POKLONE JER NI JEDNA  KREMA  KOJU SU DOKTORI PREPORUCILI NIJE POMAGALA,KAO STO VI KAZETE POMOGNE ALI SE BRZO POSLIJE VRATI.PA NIJE TESKO PROBAT PA DA VIDITE DA LI CE POMOCI.
Logged

Marijana

  • Gost
Re: ekcem kod dece
« Reply #6 on: 16.02.2005. 09:32 »
  •  
Ja sam imala isti problem sa mojim sinom sve je bilo super do jednog dana kada je po tijelu prvo na licu dobio crvenilo, probala sam puno non-stereoid krema po dok. preporuci ali nije uspijevalo samo je bilo jos gore. Moj sin je tada imao oko devet mjeseci.
 Ja sam izbacila pusenje iz kuce jer to moze itekako iritirati ekcemu kod djece. Konacno sam otisla jednom specijalisti i uz njegove upute moj sin danas nema ekcem, tj. kako doktori kazu to je bolest koja se nemoze izlijeciti ali se moze odrzavati, suha koza osjetljiva, mome sinu skodi vrucina, znojenje...
Moj savijet je da pronadjete losion za dijete koji nema parfema ili drugih mirisa Cetaphil je ono sto ja koristim i dan danas za svoga sina jer kako mi je doktor preporucio tijelo mora biti stalno mazano losionom tako ce se izbijeci nastajanje novih iritacija i suhe koze koja je po prirodi suha u djece sa ekcemom.
 ja sam koristila stereoid kreme ali doktor mi je u detalje rekao kada treba koristiti i nisam imala nikakvih problema, isto tako sam probala sa prirodnim kremama, cajevima za kupanje koje sam dobila od travara ali to nije pomoglo.
 Mom sinu je pomogao mometasone ointment, aclovate ointment, i najnovija Njemacka krema non stereoid po nazivu Elidel.

Evo nekoliko savjeta koji mogu pomoci ako ih se pridrzavas disciplinovano:

1  Pronadji lijek koji zelis da li to bila stereoid krema ili ne. Mome sinu su pomogli stereoidi jako brzo i ja ih vise ne koristim bitno je da dobijes pravi koji ce brzo pomoci ointmenti su bollji od krema, npr. mom sinu krema uopste nije pomogla a isti lijek u obliku ointmenta odmah neznam u cemu je razlika ali je ima, ja sam nakon sto je moj sin bio dobro koristila te iste pomade ponekada kada se pojavi ispupcenje na kozi ili crvenilo nekada samo par dana u tri mjeseca sto nije puno a sada ih uopste ne koristim imam ih u kuci za svaki slucaj jer kako je meni doktor u Chikagu veoma dobar specijalista za ekcemu rekao da je potrebno da ja pratim i odmah reagujem cim se ponovo vrati a ove dole savjete isto sam dobila od njega i oni su bili glavni put zajedno sa kremama da mom sinu bude bolje. I sada je sve super. Ako bi me neko opet pitao sta da koristim i ako bi moje drugo dijete bilo isti slucaj ja bih uradila isto ovo. Stereoidi su dobri ako ih koristis kako treba u malim kolicinama. Moj sin je imao tri razlicite kreme razlicite jacine za razlicite dijelove tijela .Mozes mi se javiti ako te interesuje vise detalja o ovome.

2  KUPANJE NE TREBA BITI VISE OD DESET MINUTA U MLAKOJ VODI ;
MAZATI TIJELO KADA JE U TAKVOM STANJU LOSIONOM SVAKO PAR SATI (LOSION TREBA BITI VLAZAN A NE MASAN,ZA OSJETLJIVU KOZU BEZ IKAKVIH DODATAKA STETNIH---iME LOSIONA KOJI JE JAKO DOBAR OVDJE U AMERICI ZOVE SE CETAPHIL-GALDERMA CANADA JE PROIZVODJAC.

3  PRATI STA DIJETE JEDE. DOKTORI KAZU DA EKCEM MOZE BITI ALERGIJSKA REAKCIJA NA HRANU PROBAJ IZBACITI ZA DESETAK DANA mozda i vise potrebno je najmanje deset dana da organizam izbaci iz sebe ,JEDNU VRSTU HRANE PA VIDI--mLIJEKO, JAJA SU NAJCESCI UZROCI ALERGIJSKE REAKCIJE..

Za sada toliko good luck i ne zaboravi uklanjanje djeteta od pusaca i dima veoma veliki iritant, ovo kazem iz iskustva
Marijana.
Verica Napisano:

> Moj sin je 22 meseca star. Zdrav je i napredan, dojila sam ga
> godinu dana. Od pre dva meseca pojavljuje mu se crvenilo po
> rukama i nogama, tackasto je i koza je prilicno suva. Ne bih
> rekal da ga svrbi jer uopste ne dodiruje te delove koze. Lekar
> kaze- ekcem i prepisuje mu kremu od koje mu biva bolje posle
> nekoliko dana koriscenja. Sada mu se ponovo - treci put
> pojavljuje, isti simptomi, ne svrbi i dalje, a ja ne zelim da
> koristim kortikosteroidne kreme. Zabrinuta sam, uplsena,
> Pomozite mi, mora da ima neki prirodni lek.
>
Logged

mila

  • Gost
Re: ekcem kod dece
« Reply #7 on: 18.02.2009. 23:04 »
  •  
molim vas  lek za ekcem na prirodnu bazu
Logged

olla

  • Gost
Odg: Re: ekcem kod dece
« Reply #8 on: 15.09.2009. 14:35 »
  •  
IZ ISKUSTVA ZNAM DA LJILJANOVO ULJE ILI KAKO MI U BOSNI KAZEMO ZAMBAKOVO JE 100 % LIJEK ZA EKCEMU .TREBA DUZE DA SE KORISTI I MAZE.MOJ SESTRIC NEMA KAKAV LIJEK NIJE PROBAO DOK NJEGOVA MAMA SASVIM SLUCAJNO JE DOSLA NA IDEJU DA PROBA LJILJANOVO ULJE I VJERUJTE DA MU JE TO IZLJECILA I STA VISE NIKAD SE NIJE PONOVILO.IMAO JE TADA 4-5 GODINA I ZARADIO JE TO IGRAJUCI SE U PIJESKU.(TAKO SU DOKTORI REKLI)ONA JE PISALA O TOME U NEKIM LOKALNIM NOVINAMA,PA SU SE KASNIJE LJUDI ZAHVALJIVALI ZA RECEPT I DONOSILI JOJ POKLONE JER NI JEDNA  KREMA  KOJU SU DOKTORI PREPORUCILI NIJE POMAGALA,KAO STO VI KAZETE POMOGNE ALI SE BRZO POSLIJE VRATI.PA NIJE TESKO PROBAT PA DA VIDITE DA LI CE POMOCI.
Logged

kaca84

  • Novajlija
  • *
  • default avatar
  • Posts: 8
    Odg: ekcem kod dece
    « Reply #9 on: 20.09.2009. 18:06 »
    •  
    moja sestra ima sina od godinu dana koji takodje ima ekcem.Koristi kremu alfoder belobazu koja se pravi u apotecita krema mu pomaze.Takodje je procitala da pomaze i jabukovo sirce koje se maze pet puta dnevno i tri puta u toku noci na mesta koja su crvena.
    Logged