Herbateka    
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: Kupus dijeta  (Pročitano 1235 puta)
Sandra I.
Gost


« poslato: 05.05.2005. 23:14 »
Odgovori sa citatomCitat

Zanima me gde moze da se nadje McKenzie's smesa za supu, ili koja bi druga smesa bila adekvatna zamena za ovu.
Sačuvana
Dragana
Gost


« Odgovor #1 poslato: 11.05.2005. 17:30 »
Odgovori sa citatomCitat

1 velika glavica crnog luka
1 - 2 konzerve paradajza ili 4-5 sveza paradajza
1 velika glavica svezeg kupusa
2 srednje zelene paprike
1/2 - 1 veze celera (listovi i drske)
1 kocka kokosije supe (Knor)

Posoliti po zelji, dodati biber, bosiljak (svez ili suv), poljutiti po zelji.

Svo povrce se isece na srednje velicine parcice i stavi u sud u kojem ce se kuvati.  Dodati vode, i staviti da se kuva.  Ostaviti da vri oko 10 minuta.  Smanjiti vatru da jelo nastavi da se "krcka".  Kuvati dok svo povrce nepostane mekano.  Ova corba moze da se jede kad god se oseti glad.  Sto se vise jede vise bi kilograma trebalo da se izgubi.  

Ova dijeta ima sedam dana i svakog dana je jelovinik razlicit.

PRVI DAN:  jede se svo voce sem banana.  Dinje i lubenice su sa najmanje karolija od sveg ostalog voca.  Jedi supu kad god hoces i voce.  Od pica: caj, kafa, (BEZ SECERA), cranberry juice, voda  (neznam gde  Sandra I. zivi - u kojoj drizavi - ja zivim u Kanadi)

DRUGI DAN:  Svo povrce.  Jedi dok se ne prejedes.  Jedi svo sveze povrce.  Trudi se da jedes zeleno povrce sa liscem (zelena salata, spanac, list od maslacka, blitva...)  Ne jesti nikako pasulj, grasak, boraniju, kukuruz i to bobicavo povrce na bilo koji dan dok si na ovoj dijeti).  Jedi supu.  Za veceru na ovaj dan pojedi jedan veliki peceni (u rerni ili na rostilju ili u mikrotalasnoj rerni) krompir sa malom kasicicom putera.  NIKAKO NEMOJ DA JEDES BILO KOJE VOCE.

TRECI DAN:  Jedi supu, voce i povrce koliko zelis.  Nemoj da jedes peceni krompir.  Ako si religiozno bio na ovoj dijeti trebalo bi da izgubis 2-3Kg.

CETVRTI DAN:  Banane i 1% mleko.  Mozes da u toku celog dana pojedes 3 banane, i koliko god hoces casa 1% mleka.  Naravno jedes i supu.  Banane imaju puno kaloria i ugljenih hidrata a takodje i mleko.  Na ovaj dan telu ce biti potreban potasijum i ugljeni hidtari. tako da ce banana i mleko pomoci da se smanji zelja za slatkisima.

PETI DAN:  Teletina i paradajz.  Mozes da pojedes teletine ili govedine velicine tvog dlana na ovaj dan (kuvana ili na rostilju, nikako przena).  1 konzerva paradajza ili 6 svezih paradajza. Pokusaj da popijes najmanje 6-8 casa vode na ovaj dan da se sav uric acid iz tela ispere.  Supu jedi najmanje jedanput na ovaj dan.

SESTI DAN:  Teletina i povrce.  Jedi koliko god hoces na ovaj dan teletine (kuvane ili sa rostilja) sa sto wise zelenog lisnatog povrca, svezeg ili kuvanog.  NEMOJ DA JEDES NIKAKAV KROMPIR.  Obavezno jedi supu baj jednom u toku dana.

SEDMI DAN:  Braon pirinac, nesecereno voce i povrce.  Opet se najedi i jedi supu bar jednom na ovaj dan.

Na kraju sedmog dana, ako je cela dijeta posteno pracena trebalo bi da se izgubi 5-8 kg.  

Ukoliko izgubljena kilaza ZA VREME DRZANJA OVE DIJETE predje 7kg, prestati sa dijetom dva dana i onda poceti isponova.

Za vreme ove dijete bilo bi jako dobro da se dosta hoda brzim tempom (5 km odjednom).  Nikako za vreme ove dijete ne piti alkohol ili bilo kakva gazirana pica, zasecerene sokove... najbolje je piti dosta vode.  Nejesti nikakve zitarice i hlebove.  Ova dijeta je za brzo sagorevanje masnih naslaga u telu.  Prociscava creva.  Posle prva tri dana trebalo bi da se energija poboljsa.  Ako se ima problema sa probavom pojedi jednu solju mekinja.  

Ja sam ovu dijetu drzala i izgubila sam 20 Kg.  Nosila sam velicinu (16 ili evropski 46. Uspela sam da padnem na 8 ili 38 evropsko).  Nije se desilo preko noci vec mi je uzelo skoro 6 meseci, ali sam sve vreme u toku ove dijete dosta hodala.  Jednom nedeljno bih ishodala cak 12 km za 2 sata).  Uspela sam da se odrzim na zeljenoj kilazi 8 godina.  Sada sam se ponovo ugojila ali ova moja gojaznost ima veze sa mojim hormonima, operacijom i kriticnim godinama  (napunicu 46, a pre sest meseci mi je odstranjena materica i jedan jajnik).  Na dijeti sam bila sa 36 godina i bilo mi je mnogo lakse tada da izgubim nego sada, mada sam i sada upela da izgubim 3 kg.  Treba da izgubim jos 10.

Nadam se da ce ova dijeta stici do Tebe i da ce pomoci kao sto je i meni.  Sve najbolje
DraganaSandra I. Napisano:

> Zanima me gde moze da se nadje McKenzie's smesa za supu, ili
> koja bi druga smesa bila adekvatna zamena za ovu.
Sačuvana
Glavica kupusa
Gost


« Odgovor #2 poslato: 28.01.2009. 15:08 »
Odgovori sa citatomCitat

ahahhahahahahahahahahhahahahahhahahahahaha...Dragana, kaze se RIGOROZNO, a ne RELIGIOZNO :)))))))))))))))) Duuugooo si ti u Kanadi.....u svakom slucaju hvala...ulepsala si mi dan :))))))))))
Sačuvana
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu