Herbateka    
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: maticni mlec  (Pročitano 827 puta)
Bika
Gost


« poslato: 15.05.2005. 17:28 »
Odgovori sa citatomCitat

     
     Molim vas da mi odgovorite kako se na engleski prevodi  MATICNI MLEC.
      Unapred hvala!
Sačuvana
danijela
Gost


« Odgovor #1 poslato: 16.05.2005. 21:58 »
Odgovori sa citatomCitat

royal jelly
Sačuvana
re
Gost


« Odgovor #2 poslato: 22.05.2005. 00:11 »
Odgovori sa citatomCitat

Ljudi, ajde kad pricamo o maticnom mlecu da mi preporucite neke proizvode na bazi maticnog mleca.Ali proverene. Revita je Ok, i koristim je, ali mi se ne svidja to sto je preraslo u veliki biznis, pa ljudi sumnjaju... Sta mislite?
Sačuvana
bela
Gost


« Odgovor #3 poslato: 22.05.2005. 18:38 »
Odgovori sa citatomCitat

Ja bas i nisam sigurna da je dobro da odrasli ljudi cesto uzimaju maticno mlec.
O tome se medju strucnjacima vode rasprave...

Logicno je da u pcelinjem svetu matica to dobija, ali za odrasle ljude..... hm ( a nekada sam i sama povremeno uzimala Revitu, sada bih bila mnogo opreznija i to koristila samo u trenucima extremnog napora, nikako redovno).
Sačuvana
Re
Gost


« Odgovor #4 poslato: 03.06.2005. 22:58 »
Odgovori sa citatomCitat

Mislite da je stetna ako se koristi u velikim dozama?
Sačuvana
danijela
Gost


« Odgovor #5 poslato: 08.06.2005. 16:50 »
Odgovori sa citatomCitat

Pčele proizvode matičnu mleč kojim se hrani kraljica, time joj obezbeđuju hranljive materije neophodne za zdrav i dug život. U sebi sadrži vitamine A, C, D, i E i više vrsta vitamina B-kompleksa, 18 aminokiselina i veliki broj raznih mineralnih materija. Tablete poboljšavaju razmenu materija u organizmu, nadoknađuju i smanjuju osećaj umora.
Pčele, svet pčelinje košnice, njihova fantastična organizovanost i savršeno funkcionisanje zadivljuje ljudski um, koji nije savršen. Njihov unutrašnji red, podela rada i instinktivne aktivnosti rezultat su razvitka od više miliona godina. Matična mleč je izuzetan proizvod sveta pčela.
Matični mleč je proizvod životinjskog porekla, proizvode ga mlade pčele. Proizvodnja matičnog mleča oduzima mnogo energije od pčela.
Stručnjaci smatraju da je za ljudsku upotrebu pogodan samo matični mleč kojim se hrani kraljica.
Sastav matičnog mleča zavisi od izvora polena i nektara, od geografskog područja i od vremenskih prilika.
Pčele radilice, koje se hrane matičnim mlečom, ostaju pčele kraljice koje su čak tri puta veće od pčele radilica. Dužina života klraljice je 30-50 puta duži od dužine života ove pčele radilice, koja se hranila jednostavnijom hranom.
Pčela kraljica - hraneći se matičnim mlečom – za vreme svoga života, sposobna je da proizvede količinu jaja veću od svoje težine. Promena koja nastaje pod uticajem matičnog mleča i velika produktivnost pčele kraljice jedinstvena je u životinjskom svetu.
Izučavanja dokazuju da pčelinji matični mleč sadrži fosfor, sumpor, vitamine B1, B2, B5, B12, A, E i C, pantotensku kiselinu, dezencidnu kiselinu, 9 vrsta hormona, 20 vrsti aminokiselina, različite enzime i fermente, zatim nikal u tragovima, mangan, kobalt. 3% njegovih elemenata još su nepoznati.
Pčelinji matični mleč uspešno se koristi za ishranu odojčadi, male dece, i slabo razvijene dece. Upotrebljava se još za probleme u varenju, malokrvnoti i kod osobe bez apetita.
Organizmu u fazi starenja služi za podmlađivanje, prvenstveno zbog podsticanja metabolizma, smanjenje zakrčavanja krvnih sudova i poboljšanja krvne slike. Potpomaže razmenu materija onih organa, koji su neophodni za rad srca, jetre, nerava. Sprečava povećanje nivoa holesterola u krvi, time i sužavanje krvih sudova. Znatno skraćuje period oporavka posle bolesti i operacije. Dalja područja upotrebe: skleroza mozga, simptomi starenja, neuhranjenost, smetnje pri varenju, mongolidnost, avitaminoza i kožne bolesti.
Bez obzira na njenu opštu i široku upotrebu, treba naglasiti da pčelinji mleč nije lek i nije čudotvorno sredstvo. To je hrana visoke vrednosti koja je sposobna da normalizuje poremećene životne funkcije u organizmu.
Preporučuje se njeno korišćenje kako zdravim tako i bolesnim osobama. Njegova upotreba uz lekarski nadzor preporučuje se u slučaju umora, zatim osobama bez apetita, prilikom duhovnog i fizičkog naprezanja i u slučajevima brzog starenja. Ima povoljan utičaj i prilikom melanholije, slabih nerava i uznemirenih emocija
Važno je napomenuti, uz ova mnogobrojna blagotvorna dejstva, nema nikakve prateće efekte
Sačuvana
bejto
Gost


« Odgovor #6 poslato: 09.06.2005. 13:18 »
Odgovori sa citatomCitat

E SAD ME BELLA MALO ZABRINULA POSTO REDOVNO UZIMAM MATICNI MLEC BEZ NEKOG OBRAZLOZENJA SAMO PAUSALNE REPLIKE MISLIM DA NI JE U REDU AKO NEKO ZNA NESTO O PRATECE EFEKTE NEK KAZE JA DO SAD NISAM IMAO NIKAKVIH PROBLEMA.Bika Napisano:

>      
>      Molim vas da mi odgovorite kako se na engleski prevodi
> MATICNI MLEC.
>       Unapred hvala!
Sačuvana
petdej
Gost


« Odgovor #7 poslato: 18.12.2007. 17:41 »
Odgovori sa citatomCitat

Matični mleč na engleskom je "ROYAL JELLY"

Pozdrav.
Sačuvana
menjac11
Gost


« Odgovor #8 poslato: 08.02.2009. 00:21 »
Odgovori sa citatomCitat

royal gelly mislim da se tako pise ili royal jelly
Sačuvana
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu