• Dobrodošli, gost
news News: Novo ... Biljke i Cajevi, mogu se poruciti.
Pogledajte Spisak i porucite Ovde
news

Author Topic: kurije oko  (Read 2182 times)

basic nada

  • Guest
kurije oko
« on: 29.07.2007. 20:52 »
  •  
Upravo sam pretazivala teme na ovom forumu i ne mogu da vjerujem da jos niko nije trazio savjet ili pomoc zbog kurijeg oka. Vec godinama se patim sa tim malim dosadnim cvoricem na malom prstu noge. Ko mu dade naziv kurije oko zaista je u pravu kad ga dirnem kao da sam dirnula u oko.Molim sve koji znaju bilo kakav lijek izuzev flastera koji mi ne pomazu da odgovore i pomognu da konacno obucem sandalu koja me nece dirati u taj mali dosadni cvoric. Unaprijed zahvalna svima.
Logged

fahira

  • Guest
Re: kurije oko
« Reply #1 on: 30.07.2007. 09:05 »
  •  
ja ti vjerujem kako je bolno, tako je teško izlječivo.Duži period banjaj noge u toploj slanoj vodi,a poslije tog sterilna igla i kopaj. Prije odlaska u krevet natopi vatu limunovim sokom i savi na otvorenu ranicu.Limun izgriza i uništava korijen kurijeg oka.Ponavljati svako veče do momente dok korijen skroz neiskopaš.Dug je proces ,ali rješiv problem.Vrijedi se potruditi.Puno sreće želim.
Logged

kojic

  • Guest
Re: kurije oko
« Reply #2 on: 05.08.2007. 06:57 »
  •  
Kurije oko sam izlecio na jednostvan nacin. Na mesto gde stoji zalepim obican flaster ( LEUKOPLAST ) u dva sloja i tako da pokrije siru zonu k.oka. Posle dva tri dana se ukloni flaster, noga se duze vreme potopi u toploj vodi sa dosta sapunice i drzi malo duze vreme. Isprati, obrisati i lagano
Logged

Ruza

  • Guest
Re: kurije oko
« Reply #3 on: 06.08.2007. 12:39 »
  •  
Ovo će sigurno pomoći.  Navečer potopiti bolnu nogu u toplu vodu na nekoliko minuta, zatim dobro pobrisati i priviti na kurje oko list svježeg brÅ¡ljana koji se prethodno malo omekÅ¡a meÄ‘u prstima. Učvrstiti ga flasterom ili zavojem i ostaviti preko noći. Tako ponavljati tri - četiri dana i nakon toga se dugi bijeli končić iz kurjeg oka uz pomoć sterilne igle i pincete lako izvuče van.
Moj brat koji se nekoliko godina mučio s kurjim okom te probao raznorazne flastere te lasersko odstranjivanje, na nagovor naÅ¡e mame probao je s brÅ¡ljanom i nakon jednog ovakog tretmana rjeÅ¡io se kurjeg oka i nema ga već mislim dobre  Äetiri godine.  Å½elim vam uspjeh.
Logged

ante

  • Guest
Re: kurije oko
« Reply #4 on: 21.08.2007. 12:43 »
  •  
citat:
"U toploj slanoj vodi s isjeckanim Češnjakom močiti nogu.
Pomalo se kurje oko ljušti dok nestane i čep."
- Nikola Gelenčir:  Prirodno liječenje biljem -

pozdrav
Logged

dijaspora

  • Guest
Re: kurije oko
« Reply #5 on: 26.11.2007. 19:16 »
  •  
Evo jos jedan oproban recept.

U malu kolicinu maslinovog ulja staviti jedno cehno bijelog luka.
Slijedeci dan cehnom masirati kurije oko.
Ponoviti proceduru svaki dan , dok kurije oko potpuno  ne nestane.
Kod mene je nakon sedam dana bilo u redu.
Logged

Tom-Tom

  • Guest
Re: kurije oko
« Reply #6 on: 11.07.2008. 22:02 »
  •  
Evo leka>  http://www.callus.in.rs/index.html


Anoniman korisnik Napisao:
-------------------------------------------------------
> citat:
> "U toploj slanoj vodi s isjeckanim Češnjakom
> močiti nogu.
> Pomalo se kurje oko ljušti dok nestane i čep."
> - Nikola Gelenčir:  Prirodno liječenje biljem -
>
> pozdrav
Logged

silvija

  • Guest
Re: kurije oko
« Reply #7 on: 11.10.2008. 17:58 »
  •  
a sto ako je kurje oko na dlanu ruke!
Logged

Alaudin

  • Guest
Re: kurije oko
« Reply #8 on: 16.12.2008. 10:13 »
  •  
e ja to kurije oko imao vec 2 mj.uzimao sam flastere i nema sta nisam uzimao i odlucio  operisat.A operacija trajala 7-8 min jest da kasnije boli 3-4 h kad inekcija pusti,,al sad je oke.. I problem je u tome sto nisam imao na rstima nego na sredini noge gdjje u hodu tacno stanem na njega.    pozdrav
Logged

jasna mavric

  • Guest
Re: kurije oko
« Reply #9 on: 07.01.2009. 19:40 »
  •  
kupi alfa beta film u apoteci. on je super za kurije oko. nanosi se svako vece... SRECNO
Logged

Butterfly Ana

  • Novajlija
  • *
  • default avatar
  • Posts: 1
    Re: kurije oko
    « Reply #10 on: 14.02.2009. 14:53 »
    •  
    Jaooo,i ja imam isti problem. Prvo kurije oko mi je izašlo u septembru, pa sam otišla lekaru i on mi rekao da treba da spaljujem, pa sam tako i radila....nakon nekoliko meseci shvatila sam da se s njim ništa ne događa. Onda mi se pojavilo još jedno, pored, a nakon još 2 meseca još 2. Sva su na tabanu i prstu i jako me bole....ne znam šta da radim....da li znate možda koliko su operacije i da li su uspešne, da li se nakon njih može vratiti k.oko? A ako mi ne preporučujete operaciju, šta onda??
    Unapred Hvala....Ana
    kiss
    Logged