Herbateka    
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: Koktel za vitalnost...  (Pročitano 730 puta)
Herbateka
Administrator
Heroj
*****
Poruke: 606


« poslato: 28.07.2004. 07:54 »
Odgovori sa citatomCitat


Koktel čini sastavni deo jedne stare terapije za bolesti kože, ali se preporučuje i zdravim osobama kao preventivno sredstvo.
Sastav :
200 grama mrkve,
200 grama jabuka,
1 kasika limunovog soka,
1 kasika propolisa
1 kasika maslinova ulja.

Praksa je pokazala da ovako pripremljen koktel deluje na poboljšanje vida, regulaciju metabolizma, popravlja boju kože, sprečava odlaganje masnoće u organizmu - usporava ateriosklerozu - te smiruje živce.
Uz ovako pripremljeni biljni koktel može se svaki dan piti i sok od bazge (zove), koji deluje i na regulisanje krvnog pritiska.
Sačuvana
danka
Gost


« Odgovor #1 poslato: 28.07.2004. 17:58 »
Odgovori sa citatomCitat

Da li se sve to izblenda?
Da li se u to doda i malo vode ili se pije bas tako?
Da li je vazno vreme (pre/posle jela) kada se to pije?

hvala i pozdrav,
danka
Sačuvana
Sarah
Gost


« Odgovor #2 poslato: 14.03.2005. 20:30 »
Odgovori sa citatomCitat

I ja cekam danima da Herbateka odgovori, ali nista?

Evo Danka naletih na ovo tvoje pitanje, pa da ti kažem kako sam ja koristila jedan vrlo slièan koktel. Ovaj ovdje sa po 200 gr, pa pretpostavljam da se pravi svaki dan friško, ali obzirom da ja nemam vremena svaki dan ja to uradim ovako:
1/2 kg jabuka (ako su domaæe ne gulim samo operem, kao i mrkvu i cveklu)
1/2 kg mrkve
1/2 kg cvekle
izerendam i pospem medom i šeæerom, pola-pola, poklopim i ostavim u frižider da prenoæi. Ujutro kroz èistu gazu procijedim, dodam sok od 2-3 limuna, i 2-3 kašike maslinovog ulja. Dosad propolis kapi nisam dodavala, jer ne znam koje treba u alkoholnom ili vodenom rastvoru, ali mislim da su odliène, ako su stvarno napravljene po prirodnoj recepturi u kojoj se kažu koristi samo alkohol.
Kad ovo izmješam naspem u staklenu bocu i ostavim u frižider. Ujutro na tašte i uveèe pred spavanje po jednu kafenu šoljicu. Èim doðe jesen ovo ukljuèim djetetu, a i nama odraslim. Brzo popravlja krvnu sliku. Jedino mi nedoumica oko cvekle, ali to ne znam više ni koga da pitam, niko ne zna. Za cveklu kažu da ne smije biti sa svakakvog zemljišta ubrana, pa onda da se ne smije ostavljati da stoji, ali ja je ne koristim samu, veæ uz ove sastojke i doduše iz moje je bašte, bez hemikalija.
U svakom sluèaju, sa ili bez cvekle oduševit æeš se!
Sačuvana
Prirodna
Gost


« Odgovor #3 poslato: 13.05.2005. 19:24 »
Odgovori sa citatomCitat

Jedan slani koktel koji je veoma zdrav,ali molim vas solite sasvim,sasvim malo:  Jedna krastavica,malo friskog persuna i jogurt umiksati,dodati malo soli .Mozete po zelji sipati kolicinu jogurta.

Sačuvana
lejla
Gost


« Odgovor #4 poslato: 19.05.2005. 21:17 »
Odgovori sa citatomCitat

sta je propolis
Sačuvana
mina
Gost


« Odgovor #5 poslato: 20.05.2005. 23:35 »
Odgovori sa citatomCitat

propolis je prah koji pcele skupljacu iz cvetova i nose u svoju kosnicu formirajuci zrna od njih.
Sačuvana
mina
Gost


« Odgovor #6 poslato: 20.05.2005. 23:35 »
Odgovori sa citatomCitat

Koktel koji je postavila herbateka se moze napraviti pomocu sokovnika.
iscedite sok od svih sastojaka i pomesate.
Sačuvana
Aleksandar
Novajlija
*
Poruke: 2


« Odgovor #7 poslato: 23.06.2005. 23:23 »
Odgovori sa citatomCitat

samo KOMBUHA EKSTAKT-eliksir zivota
Sačuvana
Freeholland
Gost


« Odgovor #8 poslato: 05.07.2005. 22:06 »
Odgovori sa citatomCitat

LEJLA
Posto po mail adresi vidim da si iz Holandije onda ti mogu reci da propolis mozes kupiti u DE TUINEN prodavnicama.
Inace propolis je smolasta masa koju pcele skupljaju i njome lijepe pukotine na kosnici.
Sačuvana
TT
Gost


« Odgovor #9 poslato: 17.08.2005. 15:06 »
Odgovori sa citatomCitat

Zelim samo da dodam da sam koktel probala i koristila ga oko godinu dana. U to vrijeme sam imala strasne probleme sa kozom (te probleme i sada imam ali je u pitanju veliki stres pa su se opet aktivirali). Elem, da ne pricam o sebi vec o koktelu.
Narendati 200 gr jabuka (ali, u pitanju su SAMO kozarke, one seljacke, nakisele jabuke, koje imaju grubu koru, kao kozu)
200 gr sargarepe takodje narendati
i 200 gr cvekle (sirove, ne kuvane!). Posto cvekla pusta sok, koji dosta ljudi ne voli jer mirise na zemlju, dobro je prvo narendati cveklu, na obicnu rendu, pusiti je 10-ak minuta da odstoji i onda ocijediti taj sok. Pomijesati sok sa malo meda i neka ga popije clan porodice kojemu ukus ne smeta. Nije lose.
Sve se to pomijesa i u to se doda 1 SK supena kasika limuna
1 kafena kasika meda
20 kapi propolisa i (obican propolis kupljen u svakoj apoteci ili prodavnici zdrave hrane)
jedna mala (fildzan) soljica sitno isjeckanog svjezeg persuna. To se jede ujutro na prazan stomak a OBAVEZNO pola sata prije bilo kojeg jela. Navece se takodje jede i to pola sata prije vecere ALI NIKAKO posle 19 h! To znaci da ni vecera ne moze biti posle 19 i 30!
Ovo odlicno cisti krv i pravi je prirodni antibiotik za organizam. Bitno je da se sve priprema svjeze i ne ostavlja u frizideru za sjutra. Ta kolicina je meni dosta, pa cesto nisam ni uzimala veceru. Ali, ne smeta ako i jedete.
Sačuvana
liliana
Gost


« Odgovor #10 poslato: 04.12.2005. 16:01 »
Odgovori sa citatomCitat

ja znam da sam ovakav slican koktel koristila za poboljsanje krvne slike

jedna varijanta je bila cijedjenje sa sokovnikom , a druga rendanje svih sastojaka....to se onda drzalo u frizideru i jelo/pilo svaki dan ujutro po neka mala kolicina
Sačuvana
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu