Herbateka    
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: Kreme u Torontu  (Pročitano 643 puta)
Marina
Gost


« poslato: 15.09.2004. 05:09 »
Odgovori sa citatomCitat

Dugo, dugo vremena sam trazila neku dobru prirodnu kremu koja nema alkohola i raznih stetnih kemikalija...cesto sam se javljala na raznim forumima tragajuci za carobnim receptima, a onda pokusava da sama napravim kreme za lice, koje sam najcesce bacala u smece...
Evo, sada zelim da podjelim ovu radosnu vijest sa svima onima koga ova tema zanima...
NAPOKON sam sasvim slucajno pronasla "herbal clinic", gdje ljudi sami
izradjuju prirodne kreme...
necete mi vjerovati, pored te klinike sam prosla bukvalno 100 puta, ali mi nikada nije palo na pamet da vidim sa cime se ljudi bave i sasvim slucajno jedno jutro upadnem u kliniku i kupim kremu od ruze..
sastav: rose water, rose buds & petals, rose absolute, jojoba oil, aloe vera, cocoa butter and beeswax...
sve vrhunski sastojci... nakon samo 7 dana svakodnevnog koristenja (dan i noc) sve bubuljice male koje sam imala po celu su se sasvim povukle, a koza je sasvim èista i zategnuta...
eto može da zvuci kao reklama, ali sam stvarno morala ovo da podjelim sa vama, jer znam da ima dosta onih koji traze pravu prirodnu kremu...
osim ruzine kreme, jos sam vidjela kremu od kamilice, nevena...koje cu zasigurno problati..
ostavljam vam link sa adresom i brojem telefona, pa sretno (cijene su iznenadjujuce povoljne, odoh da postiram ovo na vise foruma:

http://www.theherbalclinicanddispensary.com/creamssalves.html
Sačuvana
gordanaG
Gost


« Odgovor #1 poslato: 24.11.2004. 07:02 »
Odgovori sa citatomCitat

Cao Marina,
e super sto si navela ovaj sajt za kreme .I ja sam bila u toj ulici sto puta ali nikad nisam ni pomisljala da udjem u tu radnju.Samo mi molim te reci da li su ti oni preporucili kremu ili si je ti sama izabrala.Ja sam imala problema sa licem i isla sam kod dermatologa,pila sam antibiotike i sad mi je lice o.k. ali su ostali oziljci.
Pozdarav Gordana
Sačuvana
GORAN
Gost


« Odgovor #2 poslato: 25.12.2004. 07:31 »
Odgovori sa citatomCitat

Recite mi koja je cena tih krema

Sačuvana
dani
Gost


« Odgovor #3 poslato: 28.12.2004. 06:18 »
Odgovori sa citatomCitat

zasto u torontu? kako da mi,iz zemlje srbije,dodjemo do tih krema?!
Sačuvana
ruza
Gost


« Odgovor #4 poslato: 29.12.2004. 06:58 »
Odgovori sa citatomCitat

izvini ali ova stranica ne radi. Ako mozes ostavi ti link na tovom postu na koga mi mozemo kliknuti
Sačuvana
Marina
Gost


« Odgovor #5 poslato: 03.01.2005. 05:26 »
Odgovori sa citatomCitat




za GordanuG:
- zena koja prodaje kreme mi je preporucila "kremu od ruze", ona ih proizvodi u malim kolicinama dok se ne rasprodaju, pa ponovo pravi novu turu, tako da su kreme svjeze...
mozes je pitati za savjet, jer ona je kozmeticarka, samo sto koristi sve prirodne sastojke....

- za Gorana:
cijena je $14.95 (kanadskih dolara) 50 mls, takve su inace cijene za kreme za lice, samo ove su stvarno prirodnih sastojaka...
jedna bocica kreme moze mi biti mjesec dana, ako je koristim ujutro i uvece,
mislim da nije skupo...
mozes uplatiti kurs od $40 na kojem naucis kako da sam napravis kreme i eto bude ti jos povoljnije ( a onda ih ti pravis i prodajes :)) )
- dani
zao mi je sto  ne znam neku radnju u srbiji koja prodaje takve kreme,
ali vjerovatno vec ima ljudi u srbiji koji su se okrenuli ka zdravoj ishrani i prirodnim preparatima, i sigurno neko pravi te kreme..
mozes ih i sama napraviti, malo procitas knjige i nadjes neke recepte i na internetu...nije problem....probaj se raspitati u pordavnicama zdrave hrane ili kod kozmeticara koji koriste ulja za aromoterapiju i ostale prirodne biljne sastojke...

- za ruzu
link radi, probaj ponovo; zatamni link i kopiraj, na "address"- klikni "paste" enter i evo radi...

http://www.theherbalclinicanddispensary.com/creamssalves.html
Sačuvana
Marina
Gost


« Odgovor #6 poslato: 03.01.2005. 05:34 »
Odgovori sa citatomCitat

mozda sada radi pod "e-mail", a mozda ne ???
Sačuvana
GORAN
Gost


« Odgovor #7 poslato: 04.01.2005. 03:17 »
Odgovori sa citatomCitat

Recite mi kako mozemo mi u Srbiji da dodjemo do krema ili makar do recepta za njihovo pravljenje

Sačuvana
Marina
Gost


« Odgovor #8 poslato: 04.01.2005. 07:23 »
Odgovori sa citatomCitat

1/2 oz. cocoa butter
1/2 oz. beeswax
1 tbs. glycerine
1 tbs. rosewater

The cocoa butter and beeswax are slowly melted in a double boiler.
 Remove from heat and add the glycerine and rosewater.
 Now add several drops (let your nose be your guide) of one or more of the following esssential oils
 with deodorizing action: calendula, sage, rosemary, coriander, eucalyptus, lavender, thyme, lemon.
 Herbal creams tend to separate a bit, so it may need a stir before use.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Ima i mnogo jednostavnijih recepata, ali samo sam ti htjela dati ideju kako to izgleda...
Mozda u knjizarama mozes naci knjigu o aromoterapiji, prirodnim kremama....

http://www.rachelssupply.com - jedan od linkova gdje mozes naci recepte pod naslovom "beeswax recipes and products"

ili jos bolje; otidji na "google" i ukucaj "HOMEMADE CREAM BEESWAX" dobit ces brdo recepta...
samo da dodam, neke recepte sam isprobala i nije niti  lako napraviti ih, krema mi ispadne pregusta ili premasna...
valjda vjestina pravljenja dolazi sa praksom...
 sretno !!!!
Sačuvana
kiki
Gost


« Odgovor #9 poslato: 20.02.2005. 08:19 »
Odgovori sa citatomCitat

U kojoj ulici u Torontu nikako da udem na njihovu stranicu -Unaprijed hvala
Sačuvana
Marina
Gost


« Odgovor #10 poslato: 04.04.2005. 03:24 »
Odgovori sa citatomCitat

oprosti kiki, sto ranije nisam odgovorila na tvoju poruku, jer vec duze vremena
nisam posjecivala ovu stranicu, evo ti adresa :

409 Roncesvalles Ave.,Toronto...
telefon:  416 537-5303
Sačuvana
loncina
Gost


« Odgovor #11 poslato: 19.06.2005. 17:25 »
Odgovori sa citatomCitat

Procitajte ovo.

http://www2.serbiancafe.com/lat/diskusije/mesg/156/005498221.html?436
Sačuvana
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu