Herbateka    
Stranice: [1] 2
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: opadanje kose  (Pročitano 2286 puta)
Dunja
Gost


« poslato: 27.10.2004. 13:20 »
Odgovori sa citatomCitat

da li neko zna sta je dobro i kako spreciti opadanje kose ..
u zadnje vreme pocela mi je strasno opadati ne znam da li je to zbog farbe koju su mi stavili (matrix) ili sampona ... ali nikad nije bilo ovako ovo je katastrofa plus imam jako tanku svilenkastu vlas tako da se boljim da nedodje do veceg gubljenja kose ...
ako znate nesto za jacanje kose
neko je rekao da je dobro jugurt i maslinovo ulje sto sam stavljala ali
jel ima jos nesto ... i za za jacanje da kosa bude gusca jaca ...
hvala
Sačuvana
mila
Gost


« Odgovor #1 poslato: 28.10.2004. 09:12 »
Odgovori sa citatomCitat

CICKOVO ULJE JE JAKO DOBRO ,JEDINO STO KOSA UVIJEK IZGLEDA MASNA.JA KAD SAM BILA SREDNJOSKOLKA IMALA SAM PROBLEMA SA OPADANJEM KOSE.NEKO MI JE PREPORUCIO CICKOVO ULJE.JA SAM MAZALA IAKO SU SE PRIMITIVCI U SKOLI UVIJEK PITALI ZASTO JA NE PEREM KOSU.NISAM PUNO OBRACALA PAZNJU ALI VJERUJ MI ZA PAR MJESECI TAKO JE KOSA POSTALA BUJNA DA  SAM OSTALA ZAPREPASCENA.SVAKU NOC SAM MAZALA I BILA SAM ODUSEVLJENA.SAD MI TO DADE IDEJU AKO MOGNEM DA NADJEM OVDJE U USA DA PONOVO TO URADIM .
Sačuvana
sadija
Gost


« Odgovor #2 poslato: 12.11.2004. 05:40 »
Odgovori sa citatomCitat

 imam masnu kozu lica i interesuje me sta je najbolje jer imam i sitne bubuljice po nosu i sitne mitisere molim vas da mi odgovorite na poruku

Sačuvana
elma
Gost


« Odgovor #3 poslato: 28.11.2004. 08:37 »
Odgovori sa citatomCitat

Ja mislim da opadanje kose dolazi usljed nedostatka nekih vitamina u nasem organizmu.Mislim da bi trebala da se posavjetujes sa doktorom.
Sačuvana
maja
Novajlija
*
Poruke: 4


« Odgovor #4 poslato: 13.12.2004. 00:49 »
Odgovori sa citatomCitat

Opadanje kose se desava dojiljama  lijek   je  pro ce samo od sebe, bar je samnom tako bilo
Sačuvana
maja
Novajlija
*
Poruke: 4


« Odgovor #5 poslato: 13.12.2004. 00:53 »
Odgovori sa citatomCitat

zna li neko neki lijek protiv celavosti ,ako znate nesto na prirodnoj bazi .                  


                                  Unaprijed   HVALA
Sačuvana
maja
Novajlija
*
Poruke: 4


« Odgovor #6 poslato: 02.01.2005. 08:26 »
Odgovori sa citatomCitat

Dunja Napisano:

> da li neko zna sta je dobro i kako spreciti opadanje kose ..
> u zadnje vreme pocela mi je strasno opadati ne znam da li je to
> zbog farbe koju su mi stavili (matrix) ili sampona ... ali
> nikad nije bilo ovako ovo je katastrofa plus imam jako tanku
> svilenkastu vlas tako da se boljim da nedodje do veceg
> gubljenja kose ...
> ako znate nesto za jacanje kose
> neko je rekao da je dobro jugurt i maslinovo ulje sto sam
> stavljala ali
> jel ima jos nesto ... i za za jacanje da kosa bude gusca jaca
> ...
> hvala
Sačuvana
Flicka
Gost


« Odgovor #7 poslato: 12.01.2005. 19:44 »
Odgovori sa citatomCitat

Ja preporucujem Diksonove ampule protiv opadanja kose. Ja se godinama mucim sa tim, ne mogu da kazem da sam trajno resila taj problem, ali mi kosa ipak manje opada. Naravno, potrebno je unositi sto vise vitamina B, zato ja pijem kvas ali samo ponekad, jer vitamin B goji...
Sačuvana
RikiLidija
Gost


« Odgovor #8 poslato: 13.01.2005. 15:49 »
Odgovori sa citatomCitat

Mozete li malo detaljnije reci kakve su to ampule, kako se koriste, gde se mogu nabaviti i koliko kostaju?
Sačuvana
Sneki_Norway
Novajlija
*
Poruke: 4


« Odgovor #9 poslato: 14.01.2005. 07:01 »
Odgovori sa citatomCitat

Opadanje kose je najbolje spreciti cickovim uljem kao sto je vec navedeno ,takodje je dobro i mazati maslinovim uljem sto znatno ubrzava rast i daje kosi sjaj i vlaznost koja joj je potrebna. Isto je veoma bitno i vazno unositi vitamin B u organizam.....i nije tacno da taj vitamin goji....nebi ga ljudi stavljali u tablete za mrsavljene da je tako.Dunja Napisano:

> da li neko zna sta je dobro i kako spreciti opadanje kose ..
> u zadnje vreme pocela mi je strasno opadati ne znam da li je to
> zbog farbe koju su mi stavili (matrix) ili sampona ... ali
> nikad nije bilo ovako ovo je katastrofa plus imam jako tanku
> svilenkastu vlas tako da se boljim da nedodje do veceg
> gubljenja kose ...
> ako znate nesto za jacanje kose
> neko je rekao da je dobro jugurt i maslinovo ulje sto sam
> stavljala ali
> jel ima jos nesto ... i za za jacanje da kosa bude gusca jaca
> ...
> hvala

Sačuvana

Sneki
Flicka
Gost


« Odgovor #10 poslato: 24.01.2005. 17:53 »
Odgovori sa citatomCitat

Postoje dve vrste Diksonovih ampula. Jedne se stavljaju mesecno, znaci 1 ampula za ceo mesec i druge koje se stavljaju nedeljno tj. jednom nedeljno kada se opere kosa. Nanose se na vlaznu kosu i ne ispiraju se posle toga. Malo hlade glavu jer su mesavina nekih biljnih vrsta. Jedini nas zvanicni distributer svih Diksonovih proizvoda je firma YUDIK koja se nalazi u bloku 44 na Novom Beogradu. Moja frizerka ih kupuje, a posto ja jednom nedeljno idem kod nje, prepustila sam joj da mi ih ona stavlja. U pakovanju ima 10 komada. Mesecne ce ti trajati 10 meseci a nedeljne mogu da traju oko 2-3 meseca. Cena im je otprilike oko 3200 din (10 +10 kom). Pozdrav.
Sačuvana
verde
Gost


« Odgovor #11 poslato: 20.02.2005. 03:26 »
Odgovori sa citatomCitat


da li mi može neko reèi èièkovo ulje u prjevodu na slovenski ili engleski.

Hvala.

Sačuvana
qwerty2
Gost


« Odgovor #12 poslato: 01.03.2005. 20:52 »
Odgovori sa citatomCitat

Ja sam kao papagaj sa ovim savjetom.
Probaj sa izgnjecenim bijelim lukom.Meni je opadala kosa jako mnogo i procitala sam ovaj savjet na serbiancafeu.Probala sam i zaista sam odusevljena.
Zgnjecis luk,utrljas ga u kosu i drzis par sati,koliko mozes, i onda klasicno operes kosu.

Prestala sam da ga koristim prije oko 3 mjeseca ,a kosa i dalje ne opada.
Za one koji ne bi da probaju,postoji i alternativa,sampon na bazi bijelog luka,samo ne znam kako se zove.
Sačuvana
dani
Gost


« Odgovor #13 poslato: 14.03.2005. 04:37 »
Odgovori sa citatomCitat

pitanje za qwerty2 :

koliko dugo si koristila beli luk? kada da ocekujem efekte?
Sačuvana
Kosa
Gost


« Odgovor #14 poslato: 14.03.2005. 19:56 »
Odgovori sa citatomCitat

Mislim da bjeli luk može napraviti opekotine i rane po koži, pa oprez!

 Nemam neki problem sa opadanjem, osim normalnog, ali svremena na vrijeme napravim pakung: 1 žumance, 1 kašika meda, 1-2 kašike maslinovog ulja i to utrljam u kosu. Stavim najlonsku kesu, pa peškir i nakon 30-tak minuta operem. Ponekad i frizeru kažem da mi stavi ampulu.
Takodze je dobro kuhati caj od žare (koprive) i kad se kosa opere onda zaliti ovim èajom i utrljati. Ne ispirati. Pa vrijedi probati, ovo su prirodni recepti koji sigurno pomažu!
Sačuvana
Stranice: [1] 2
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu