Herbateka    
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: kristali kefira  (Pročitano 850 puta)
Flicka
Gost


« poslato: 25.11.2004. 17:07 »
Odgovori sa citatomCitat

Da li je neko cuo za kristale kefira? Moja komsinica hoce da mi ih da, ali nikada nista nisam cula o njima.
Kaze da treba da se mesaju sa vodom i suvim vocem, da odstoje nekoliko dana, zatim se napitak procedi i pije. Navodno poboljsava imunitet.
Sačuvana
danka
Gost


« Odgovor #1 poslato: 25.11.2004. 19:08 »
Odgovori sa citatomCitat

Probaj to, zasto da ne!
Imaju dosta vitamina u sebi.
U porodici smo svi to uzimali u vreme one velike nemastine i inflacije kada smo neopisivo tesko ziveli.
Celu tu najtezu zimu smo jeli samo ustopke i ustipke i nista drugo!
Ali sam imala te kristale (kasnije i kombuhu koja mi je uvek bila kisela te sam je slabije uzimala).
Ali, kristale smo redovno pili i ja sam ubedjena da su i oni kao i kombuha doprineli da mi ostanemo fizicki zdravi i pored tako siromasne i nepravilne ishrane.
Ne secam se koliko suvih grozdjica se stavljalo u vodu, ali verujem da ce ti to reci onaj ko ti ih da.
pozdrav,
danka
Sačuvana
Flicka
Gost


« Odgovor #2 poslato: 26.11.2004. 16:33 »
Odgovori sa citatomCitat

Hvala puno na odgovoru.
Sačuvana
danka
Gost


« Odgovor #3 poslato: 26.11.2004. 19:27 »
Odgovori sa citatomCitat

Moram da dopunim:
ti kristali se zovu JAPANSKI KRISTALI i stavljaju se (cuvaku) u vodi u kojoj se stavi odredjen broj zrna suvih grozdjica i ta se voda pije, pa se opet doda voda i grozdjice (postoji tacan recept).
A kefir je ensto slicno jogurtu, vrlo ukusno i zdravo, lici na zrnca rize koja se stave u pbicno mleko, saceka se dan pa se to popije, a ta zrnca stave u drugo mleko.... znaci ti vidi da li je to kefir ili japanski kristali da bi znala da li se stavlja u vodu il mleko.
Obe stavri su ODLICNE!
pozdrav
danka
Sačuvana
Flicka
Gost


« Odgovor #4 poslato: 26.11.2004. 19:42 »
Odgovori sa citatomCitat

Hvala. Puno mi znace ove informacije.
Sačuvana
vesnapetk
Gost


« Odgovor #5 poslato: 30.11.2004. 15:47 »
Odgovori sa citatomCitat

Volela bih da saznam nešto više o tim JAPANSKIM KRISTALIMA: U koju svrhu se koriste, kako se pripremaju kao i gde se mogu nabaviti. Molim da se jave svi koji nešto znaju o tome kao i HERBATEKU. Puno pozdrava i unapred hvala. Još nešto :da li neko zna gde se u Srbiji može kupiti ulje èajnog drveta?Vesna
Sačuvana
danka
Gost


« Odgovor #6 poslato: 30.11.2004. 22:57 »
Odgovori sa citatomCitat

Vesna, pogledaj u halo oglasina, ja sam PRE tamo nalazila.
LEtos sam na zemunskom keju videla oglase za kombuhu, naravno da to nije isto, ali se isto lako razmnozava.
Meni je tecnost japanskih kristala ukusnija od kombuhe (podseca na mineralnu vodu.
za ljue ne znam
poz
danka
Sačuvana
miro
Gost


« Odgovor #7 poslato: 31.03.2005. 17:37 »
Odgovori sa citatomCitat

KRISTALI
 
  6.supenih kaÅ¡ika KRISTALA
  6.supenih kaÅ¡ika Å EćERA
  1.isečen LIMUN na četri dela sa ljuskom
 10.zrna SUVOG GROŽĐA
ili
2-3.suve Å LJIVE
ili
4-5.suvih SMOKAVA
2,5l. teglu napuniti vodom,
    cedi se leti posle 2 dana,
    a zimi posle 3 dana

Ali nemam podatke za čega sve pomažu i doziranje?
Pozdrav svima.

Sačuvana
Bubica
Novajlija
*
Poruke: 1


« Odgovor #8 poslato: 13.05.2008. 20:37 »
Odgovori sa citatomCitat

pomaze pri lecenju:zucne bolesti,unutrasnjeg cira,astme,bronhijalnog katara,snizava krvni pritisak i telesnu tezinu,anemije,leukemije,upale zucnog mehura,problemima sa bubrezima i mehurom,alergije,osipa,ehcema,pri lecenju bolesti zeluca i unutrasnjih organa i akutne upale ketara,a za decu je dobar kao zamena za mleko.inace moja majka boluje od aste jos od davne 74te i od feb.meseca ne koristi vise pumpicu koju je upotrebljavala 4x na dan
Sačuvana
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu