Herbateka    
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: Masna kosa  (Pročitano 384 puta)
jelena//
Novajlija
*
Poruke: 4


« poslato: 26.11.2004. 20:18 »
Odgovori sa citatomCitat

Evo da se i ja pridruzim ovom forumu koji je zaista od velike pomoci svima nama,naime moj problem je "masna kosa" pa zaista neznam sta da radim?? operem kosu recimo danas pa ako cu biti iskrena vec bi sutradan mogla i ponovo da je operem,koristim sve neke skupe preparate za kosu kao zele,pena za kosu,ali nista ne pomaze. Sta da radim? inace zivim u Svedskoj.....hvala
Sačuvana
mila
Gost


« Odgovor #1 poslato: 28.11.2004. 04:26 »
Odgovori sa citatomCitat

Ti kako ih vi zovete skupi preparati (gel,pjena za kosu)upravo vam maste kosu .To su preparati koji vremenom stvaraju tzv.build up u kosi i zato vasa kosa izgleda masna.Vi nanosenjem gela i pjena mastite kosu -to je tako jednostavna stvar.Bez obzira gdje zivite ,pjena za kosu i gelova ima svugdje .Oni pomazu pri oblikovanju kose ,koliko god pomazu toliko i stvaraju perut i stete kosu.Ustvari gel ipjena ne pomazu kvalitetu kose vec prije bih rekla samo u datom momentu da se kosa lakse oblikuje(fenira).
Sačuvana
Lakky
Gost


« Odgovor #2 poslato: 28.11.2004. 05:17 »
Odgovori sa citatomCitat

Probajte (nemojte odmah reci FUJ) sa JABUCNIM OCTOM!
U pola litre mlake vode razrediti zlicu (kasiku) jabucnog (prirodni, domaci) octa i sa tom tekucinom,nakon zadnjeg ispiranja sampona, preliti preko cijele kose, zajedno sa vlasistem. Nakon toga kosu bez brisanja, omotati sa rucnikom i ostaviti da se osusi prirodnim putem, bez feniranja. Neugodan miris nestane za par minuta! Taj proces ponavljati sve dok vam kosa ne dobije normalan prirodni izgled. MINIVALI I OSTALE IGRARIJE
SA KOSOM, KAO STO SU SVECANE FRIZURE,OTPADAJU!!! Laki
Sačuvana
elma
Gost


« Odgovor #3 poslato: 28.11.2004. 08:23 »
Odgovori sa citatomCitat

Prvi put sam na ovom forumu i bas mi je  privukla paznju "masna kosa"posto i sama imam isti problem.To traje vec dugo,otkako znam za sebe tako je.Pokusala sam razne sampone ,nista nije pomoglo.Ja perem kosu svako jutro i mislim da je to jedini nacin da moja kosa izgleda lijepo.Cak se vise i netrudim nesto da promijenim.Koristim obicni sampon(jedan od jevtinijih) i mogu vam reci da nije bilo nikakve razlike kad sam kupovala skupe i bas za masnu kosu namijenjene sampone.Jednostavno, moja kosa je lijepa samo trazi svaki dan da se opere.
Sačuvana
danka
Gost


« Odgovor #4 poslato: 28.11.2004. 20:10 »
Odgovori sa citatomCitat

JA sam radila ono sto Laki pise za jabucno sirce koje je bolje od svakog regeneratora.
Ipak, jedno vreme mi je jos vise pomagalo pranje onim pravim domacim sapunom (nabavljala sam ga sa sela) , lai tada kosa bude mekako mnogo kruta, te se posle pranja i ispiranja tim sapinom, stavi i malko (ali ba smalko) sampona i tome se protrljaju SAMO krajevi kose (a ne vlasiste koje je vec dobro oprano tim domacim sapunom), pa se dobro ispere, u zadnju vodu se doda malo jabucnog sirceta i prirodno osusi.
Vrlo je delotvorno .
pozdrav,
danka
Sačuvana
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu