Herbateka    
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: krzanje noktiju  (Pročitano 585 puta)
nevena
Gost


« poslato: 07.03.2005. 01:54 »
Odgovori sa citatomCitat

Pozdrav svima,imam jedno pitanje vec duze vremena mi se krzaju nokti (razdvaju se na vrhu) nema sta nisam probala inista mi nije pomoglo, dali neko zna nesto  na prirodnoj bazi sta mogu da koristim ili ima iskustvo s time.Pozdrav.

Sačuvana
dani
Gost


« Odgovor #1 poslato: 14.03.2005. 05:08 »
Odgovori sa citatomCitat

za pocetak ako koristis skidac laka za nokte sa acetonom odmah prestani! moji nokti su se listali,zapravo ljustila sam povrsimski sloj. i naravno stalno ih lakirala da to sakrijem. sada koristim skidac laka sa minimumom stetnih hemijskih sredstava,a uz to i kremu od meda.
Sačuvana
nevena
Gost


« Odgovor #2 poslato: 15.03.2005. 17:40 »
Odgovori sa citatomCitat

Dani puno hvala, probacu. Pozdrav.

Sačuvana
Ivi
Gost


« Odgovor #3 poslato: 23.03.2005. 22:49 »
Odgovori sa citatomCitat

Ja imam godinama isti problem.nedostatak vitamina, kalcija isto. Vjeruj mi nicim izvana si neces pomoci. Sto je najbitnije izbjegavaj vodu, uvijke rukavice.Ja kad samo operem kosu i istusirams e i ono malo sto je naraslo se izlista i moram odsjeci.Tako da nikad ne mogu pustiti nokte.
Moras probati s nekim vitaminima. ja otkad uzimam kalcij tablete na prirodnoj bazi kao da vidim poboljsanje.
Poliraj ih cesce i koristi kristalnu turpijicu.
Sačuvana
raby
Gost


« Odgovor #4 poslato: 20.04.2005. 18:29 »
Odgovori sa citatomCitat

Kazu  da nokte  jaca; kad se prije spavanja  neko vrijeme drze u limunovom soku,i do jutra ih ne treba prati.
Sačuvana
nokti
Gost


« Odgovor #5 poslato: 17.06.2005. 15:02 »
Odgovori sa citatomCitat

Meni je to pocelo, pa suva koza(narocito pete), pa kosa tanka i bezivotna, probala SVEEEEE. i na kraju sam otisla kod Dr.Marije-Pevac Djukic, koja mi je otkrila haos sa stitnom zlezdom (nas kanadski doktor nije imao pojma ni po krvi ni po cemu) i tako mi je dala neke kapljice i uzelo je malo vremena oko 3 meseca i hvala Bogu sve se vratilo.
Sačuvana
zrnce06
Gost


« Odgovor #6 poslato: 11.03.2006. 14:29 »
Odgovori sa citatomCitat

I kod mene je bio isti slucaj, nokti su se listali i sve sam probala da zaustavim i nista nije pomoglo. Medjutim kad sam prestala da lakiram nokte, sto sam radila skoro svaki dan, iznenadila sam se  kako su se nokti oporavili za mjesec dana. Cvrsti su i uopste se ne listaju. Nisam vjerovala kad su mi pricali da je to najvise od acetona i laka za nokte. Probaj da ih ne lakiras uopste mjesec dana i vidjeces rezultate. Jednostavan recept:)
Sačuvana
S-nena
Gost


« Odgovor #7 poslato: 23.03.2006. 13:35 »
Odgovori sa citatomCitat

I ja imam problem sa krzanjem noktiju. Neki su mi preporucivali limun, neki crni luk, ali mislim da je krzani nokti imaju veze sa hranom, tj , kakvu hranu unosimo.
Zaista su bitni vitamini, ali ne vestackim putem i preko tableta , vec prirodnim unosom preko voca i povrca.
Sačuvana
e
Gost


« Odgovor #8 poslato: 28.03.2006. 22:48 »
Odgovori sa citatomCitat

problemi s noktima mogu biti i od nedostatka zeljeza i vitamina b. trebala bi provjeriti krvnu sliku
Sačuvana
Нена*
Gost


« Odgovor #9 poslato: 01.04.2006. 18:32 »
Odgovori sa citatomCitat

Ja sam dobila 'Biotin forte' od lekara, ne znam koliko 'dugo' treba uzimati a da se vide rezultati...
Sačuvana
sabinica
Gost


« Odgovor #10 poslato: 28.07.2006. 10:01 »
Odgovori sa citatomCitat

I ja sam isto cula da je limun dobar za nokte.

Sačuvana
Zmajev_let
Gost


« Odgovor #11 poslato: 30.07.2006. 10:01 »
Odgovori sa citatomCitat

Mislim da biste trebali smanjiti lakiranje noktiju..uzimati vise voca i povrca..zatim kad smanjite mazanje i skidanje laka sa noktiju...jednostavno nabavite ( atrix kremu za ruke i za nokte ) koristite je svaki dan i videcete da ce biti bolje...
Mislim da lak i aceton vam dosta uticu na nokte...vec kad mazete nokte koristite kvalitetnije lakove jer jeftini lakovi dosta vam isusuju nokte...
Sačuvana
zlacarobnica
Gost


« Odgovor #12 poslato: 09.08.2006. 12:12 »
Odgovori sa citatomCitat

Kod mene je situacija drugacija tj ne bi se slozila sa predlogom da nokte ne lakirate sta vishe ,preporucila bi vam lakiranje notiju tj celokupnu negu istih .Ja imam elasticne nokte i dugacke i nikad ih nisam SKOZ ODSEKLA DO ZIVACA ,ali ih redovno sredjujem .E sad sta ja podrazumevam pod sredjivanjem :
1.skinem lak sa noktiju i tako ciste nokte stavim u limuntus ili u sok od linuna par minuta obe ruke.
2.neznom turpijom ih oblikujem i poliram isto tako neznom polir trakom (to svuda imate da kupite )
3.prvo mazem bezbojan lak na takve nokte *imate razne izaberite neki bolji npr rimmel -nail rescue meni najbolji a broj je 31,takodje ima u parfimerijama )
4.obavezno mazem laku boji  i to u 2 sloja
5.nakon toga mazem bezbojni obican lak
6.ponekad namazem hemmelovu kremu za nokte

Imala sam jako loshe nokte dok nisam uspela da ih ovako odrzavam 1 nedeljno ,sad se ne lome ne krzaju i lepo izgledaju .Nikad ne idem kod kozmeticara na manikir niti sam stavljala vestacke nokte jer mislim da je to unistavanje istih.Zao mi je sto ovde ne mozemo da stavljamo slike ,rado bi vam pokazala kakvi su .Potrudite se malo ne grizite zanoktice mazite ruke atrix kremom .To sve mozete kuci da uradite... isplati se
Sačuvana
ANGEL
Novajlija
*
Poruke: 3


« Odgovor #13 poslato: 22.06.2008. 05:01 »
Odgovori sa citatomCitat

TREBA  PITI STO VISE VITAMINA LICNO PIJEM -ONCE A DAY TABLETE KOJE SADRZE SVE MOGUCE VITAMINE . IMALA SAM VELIKI PROBLEM SA NOKTIMA I CESTO SAM RADILA NADOGRADNJU SAKRIVAJUCI TAKO SVOJE NOKTE . TAKODJE IMA ISTINE U TOME KOJI ACETON KORISTIMO I TAKODJE VEOMA VAZNO -KOJE LAKOVE KORISTIMO.
KORISTITI ULJANI ACETON I LAKOVE SA KALCIJUMOM I VITAMINIMA KOJE CE VASI NOKTI UPIJATI.
Sačuvana
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu