Herbateka    
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: herbateka- celulit  (Pročitano 723 puta)
stela
Gost


« poslato: 12.04.2005. 10:36 »
Odgovori sa citatomCitat

Mnoge proizvode namenjene protiv celulita kako kreme  i slicno su na bazi  brslena. Pa Vas molim za recept - kako mogu kod kuce da spremim brslen , kao oblogu ili neku mast , protiv celulita koji ga imam mnogo na bedrima i trbuhu. Dali treba brslen da kuvam ili ne . Dali je otrovan, i sa koju drugu travu moze da se kombinuje.

Sta da koristim ( da spremim kod kuce od prirodnih proizvoda)   kao masnu krem ili gel protiv celulita , a da se koristi za masazu, znaci  treba da je masno za da moze glatko da se masiraju delovi tela zahvateni sa celulitom
Sačuvana
stela
Gost


« Odgovor #1 poslato: 15.04.2005. 08:50 »
Odgovori sa citatomCitat

Pocituvana Herbateka

Dali imate odgovor na ovu poruku, Autor Stela ( Herbateka - celulit) i dali proizvode na bazi brslana su stetne na venski sustav i kapilare

Molim za odgovor
Sačuvana
Ljiljana
Gost


« Odgovor #2 poslato: 29.05.2005. 19:34 »
Odgovori sa citatomCitat

O celulitu su mi bila puna usta do pre 2 godine, mislim da je moja mama htela da posizi....
Ne mogu da ti pomognem oko pripremanja brsljena, ali mogu da ti ukazem na jedan nacin, koji moze da zvuci glupavo, ali meni je pomoglo.
Ovo naravno nije jedan od onih nacina da sedis i gledas kako nestaje, ali ja sam od te varijante odavno odustala..
Mislim da nije ni potrebno da ti govorim koliko je bitno da pijes puno tecnosti, naravno negazirane i po mogucstu da to bude flasirana voda..
Nego, zakljucaj se u svoju sobu sa samolepljivom (mislim da se tako zove) folijom kojom ces da obavijes problematicne delove tela, ukljuciti muziku i poceti da igras i mozda uz tu dobru atmosferu pocnes i da radis neke vezbice.. Spojis lepo i korisno..  Delovi tela koje si obavila folijom brze ce se zagrevati i topiti. Pokusaj... pa mi javi :)
Veliki pozdrav!!stela Napisano:

> Mnoge proizvode namenjene protiv celulita kako kreme  i slicno
> su na bazi  brslena. Pa Vas molim za recept - kako mogu kod
> kuce da spremim brslen , kao oblogu ili neku mast , protiv
> celulita koji ga imam mnogo na bedrima i trbuhu. Dali treba
> brslen da kuvam ili ne . Dali je otrovan, i sa koju drugu travu
> moze da se kombinuje.
>
> Sta da koristim ( da spremim kod kuce od prirodnih proizvoda)  
> kao masnu krem ili gel protiv celulita , a da se koristi za
> masazu, znaci  treba da je masno za da moze glatko da se
> masiraju delovi tela zahvateni sa celulitom

Sačuvana
danijelak
Gost


« Odgovor #3 poslato: 06.06.2005. 21:17 »
Odgovori sa citatomCitat

za celulit jeste najblji  brÅ¡ljan koji je najefikasniji u konbinaciji sa kofeinom.Ja sam spravljala sama brÅ¡ljan,koji je inače jako otrovan, tako Å¡to sam ga poparila,propasirala i privijala kao obloge na mesta obolela od celulita.Najbolji lek protiv celulita je rastvor kofeina pomeÅ¡an uljem od brÅ¡ljana.Svake večeri masirati obolela mesta, već posle nedelju dana rezultati su viÅ¡e nego vidljivi.
Sačuvana
qwerty2
Gost


« Odgovor #4 poslato: 09.06.2005. 10:55 »
Odgovori sa citatomCitat

Danijela, da li bi mogla malo poblize da objasnis kako koristis kofein.Da li je to toz od kafe? Koristim brsljan gel uz masazu.Da li moze gotov brsljan gel ili ulje umjesto svjezeg pripremljenog.

Ako bi pripremala brsljan da li bi mogla da ga ispasiranog drzim duze vrijeme u recimo, frizideru ili mora uvijek biti svjeze pripremljen? Hvala
Sačuvana
Freeholland
Gost


« Odgovor #5 poslato: 04.07.2005. 10:51 »
Odgovori sa citatomCitat

Tinctura protiv celulita:

Celulit se moze umanjiti koristenjem tincture od lista brsljana koju treba spremiti na slijedeci nacin:

1.  Uzmite 1 litar cistog alkohola (kupiti u apoteci)
2.  Uberite cist list koji osusite na tamnom i promajnom mjestu
3.  U siroku teglu od cca 2 kg isjeckajte sitno 300 grama SDUVOG lista    brsljana
4.  Prelijte sa 1 litarom alkohola.
5.  Ostavite na toplom i tamnom mjestu tri sedmice (21 dan)
6.  Povremeno dobro promuckajte.
7.  Procijedite kroz viseslojnu gazu a list dobro iscijedite (zavrnite gazu)
8.  Rok trajanja GODINU DANA

Upotreba:
Namocite gazu u tincturu
Snazno utrljajte na mjesta sa celulitom (najbolje uvece pred spavanje)

NE SMIJE SE PITI NITI KORISTITI IZNUTRA JER JE BRSLJAN OTROVAN !
Sačuvana
Freeholland
Gost


« Odgovor #6 poslato: 04.07.2005. 10:52 »
Odgovori sa citatomCitat

Napomena:

za 0,5 kg suvog lista brsljana potrebno vam je oko 5 (pet) kilograma svjezeg lista
Sačuvana
ana_durakovic
Gost


« Odgovor #7 poslato: 29.03.2007. 17:40 »
Odgovori sa citatomCitat

Iz italijanske firme GUAM blato i krema kao i njihovi cajevi i eliksir za prociscavanje organizma su neprevazidjeni,celulit nestaje ko od sale uz dodatnu profesionalnu masazuanticelulit svaki 3 dan,probajte i videcete da ce najtvrdokorniji celulit nestati,tako za samo 5-6 meseci tretmana stim

pozdrav
ana
Sačuvana
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu