Herbateka    
Stranice: [1] 2
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: Herbateka Heelp!  (Pročitano 1145 puta)
Suncica
Novajlija
*
Poruke: 1


« poslato: 30.05.2005. 13:20 »
Odgovori sa citatomCitat

Da li mi može neko pomoći i reći gdje u Sarajevu mogu naći kozmetiku i proizvode Bubchen, Lavera, dr Hauschka, jer navodno su 100% prirodni, a prema onom što sam vidjela i pročitala sigurno su kvaliteniji od mnogih, te sam htjela isprobati neke proizvode, kao što su recimo mlijeka za sunčanje i sl. Da li je neko koristio dječiju liniju od firme Ladival, vidim to ima po apotekama, ali ne znam ništa o toj kozmetici? I još nešto da li neko ima iskustva sa kokosovim uljem i gdje se može kupiti ili kako napraviti?
Sačuvana
Freeholland
Gost


« Odgovor #1 poslato: 04.07.2005. 10:37 »
Odgovori sa citatomCitat

Sve prirodne kozmeticke preparate mozete napraviti sami jer vam je priroda bliza nego onima koji te preparate prave. Mi smo iz Bosne izvozili hiljade tona bilja ( i sam sam u tome ucestvovao) stranim firmama koje su pravile te preparate pa nam poslije prodavali CISTO PRIRODNO, a ustvari se radi o dodavanju hemije u supstance prirode. Nije to sve tako kako izgleda i kako se reklamira.
Ako zelite napisat cu vam recept za ulje za suncanje koje je efikasnije od svih "PRIRODNIH" koje mozete kupiti u prodavnicama.
Sačuvana
bela
Gost


« Odgovor #2 poslato: 04.07.2005. 12:08 »
Odgovori sa citatomCitat

Napisite recept ovde da i ja vidim, ako moze.

Mozda i neki jednostavno recept za neku obicnu kremu za lice.

pozdrav
bela
Sačuvana
Freeholland
Gost


« Odgovor #3 poslato: 04.07.2005. 16:51 »
Odgovori sa citatomCitat

Jednostavan recept za ulje za suncanje sa vrlo efikasnim djelovanjem:

U 1 litar maslinovog ulja dodajte slijedece sitno isjeckano bilje:

Kamilica cvijet - svjezi:  100 grama
Hajducka trava- cvijet i list: 100 grama
Lavanda cvijet-svjezi ili suvi: 100 grama ili 50 grama

Ostavite da stoji 3 sedmice na toplom i tamnom mjestu.

Procijedite u tamnu flasicu, dobro iscijedite preostalo ulje i koristite kao obicno ulje za suncanje.
Sačuvana
bela
Gost


« Odgovor #4 poslato: 05.07.2005. 07:50 »
Odgovori sa citatomCitat

Freeholland, hvala! :)
Sačuvana
Suncica_opet
Gost


« Odgovor #5 poslato: 05.07.2005. 13:43 »
Odgovori sa citatomCitat

Puno hvala Freeholland, pravljenje ovog ulja izgleda jednostavno i probacu to jos danas da pomijesam. Ako imate jos neki prirodni recept za neku kremu bila bih vam veoma zahvalna. Inace koza mi je mijesana pa mi vise odgovaraju hidrantne kreme od uljanih.
Nadam se da ce se jos neko javiti sa korisnim i laganim receptom.
Sačuvana
Freeholland
Gost


« Odgovor #6 poslato: 05.07.2005. 21:25 »
Odgovori sa citatomCitat

SUNCICE

Bolje da koristite bademovo ulje nego kreme. Bademovo ulje ce vam sigurno mnogo vise pomoci nego kreme koje kakve god da su sadrze mnogo hemijskih dodattaka.

Ako vas to zanima napisat cu vam koja ulja i za koji tip koze se koriste.
U svakom slucaju ulje iako je "masno" ce vam manje skoditi nego neka "nemasna krema".
Sačuvana
Suncica_opet
Gost


« Odgovor #7 poslato: 06.07.2005. 10:36 »
Odgovori sa citatomCitat

Naravno da me interesuje. Zar postoje ulja za masnu ili miješanu kožu? Bilo bi veoma drago da mi napišete par recepata.
Sačuvana
sabrina8
Gost


« Odgovor #8 poslato: 08.07.2005. 13:26 »
Odgovori sa citatomCitat

Freeholland, posto se jako razumijes  u sve ovo, mozda znas neku kremu ili nesta pri cemi bi mi pomoglo, imam neznam da li je psorijaza ili sta je uopste u glavi neko crvenilo na nekoliko mesta i posle pocinje da peruta,bila bih vam jako zahvalna svima ko nesta o ovome zna unapred hvala.
Sačuvana
Freeholland
Gost


« Odgovor #9 poslato: 08.07.2005. 16:52 »
Odgovori sa citatomCitat

SUNCICE
Evo jedan recept za osjetljivu kozu:

Etericna ulja:

Ruza          
Lavanda  
Kamilica
Timjan  
Majcina dusica
Jasmin
Paziti da etericna ulja budu originalna jer posto su ova ulja jako skupa mnogi ih falsifikuju i samo dodaju mirise.

Odaberi TRI bilo koja etericna ulja i stavi od svakog po jednu kapljicu u 100 mll bademovog ulja.
Dobro promuckaj i ostavi na normalno mjesto gdje drzis kozmetiku.
Upotrebljavaj sasvim normalno (Nanosi na lice) a koza ce vrlo brzo upiti ulje i nece biti masna kao sto mnogi ocekuju.
Rok trajanja : 1 godina

Ovo ulje je iskljucivo za vrlo osjetljivu kozu i NIJE MASNO kako mnogi misle.
Sva etericna ulja su HIPOALERGENTNA sto znaci da ne izazivaju alergije niti iritiraju kozu.

Ako jos uz ovo svako vece umijes lice cajem od kamilice eto ga lijep ten za sitne pare. Oni sto lijepe plakate na bilboard mogu da ti se smjeskaju i dalje ali i da ti zavide jer ako nista makar su mnogo skuplji.
Puno srece.
Sačuvana
Freeholland
Gost


« Odgovor #10 poslato: 08.07.2005. 16:56 »
Odgovori sa citatomCitat

SABRINA

Pokusaj da te fleke masiras sa uljem od bundevinih sjemenki.
Ako si u Hrvatskoj ili Sloveniji to mozes da kupis u prodavnicama pod nazivom BUCNO ULJE. Inace je tamno do crno ali pazi da ga ne zamijenis sa ULJEM ZA SALATU koje je mjesavina ovog ulja sa suncokretovim uljem.
U Hrvatskoj se proizvodi u Varazdinu a u Sloveniji u Slovenskoj Bistrici i Ormozu.
Moze se nabaviti  i u Merkatorovim prodavnicama ako ih ima u Bosni i Srbiji.
Pakovanja su manja, najvise oko 0,5 litara i relativno je skupo.
 
Naravno prvo probaj i masiraj samo fleke pa ako pomaze onda predji na cijelu povrsinu vlasista.

Puno srece.
Sačuvana
dani
Gost


« Odgovor #11 poslato: 15.07.2005. 14:09 »
Odgovori sa citatomCitat

imam kombinovan tip koze lica,pa mi se nekad koza jako "umasti" i na takvoj podlozi se lako pojavljuju akne. pojacan sebum je u vezi sa menstrualnim ciklusom,pa kad se sve smiri koza postaje suva i peruta se.
ako imas neki recept za losion ili nesto za ciscenje lica,rado cu isprobati. inace,koristim kremu na bazi meda i pcelinjeg voska sa dodatkom biljnih i etericnih ulja. ona mi malo regenerise kozu,ali se bojim da je i umasti. sta mislis?
Sačuvana
Lejla
Gost


« Odgovor #12 poslato: 23.08.2005. 04:36 »
Odgovori sa citatomCitat

Freeholland,
Molim te ako imas sta za rosacea (rozacija) bila bih ti zahvalna do kraja zivota. To je pocelo da me muci od ljetos i nista mi ne pomaze. Probam raznorazne tz. prirodne kreme itd. Necu da radim jos uvijek laser. Prvo skupo je a i ne znam da mi ne unisti kozu koja je vec ovako unistena.Hvala ti puno.
Sačuvana
jela
Gost


« Odgovor #13 poslato: 23.08.2005. 17:41 »
Odgovori sa citatomCitat

Freeholland da li gore pomenuti preparat za suncanje ima uv zastitu i koliku, i da li ima ogranicen rok trajanja?
poz
Sačuvana
jezebel
Gost


« Odgovor #14 poslato: 20.01.2006. 13:39 »
Odgovori sa citatomCitat

Buebchen kozmetika se kod nas u hrvatskoj prodaje u dm-u, preporucam kremicu za lice s dodatkom pcelinjeg voska i nevenovu kremicu sa dodatkom etericnih ulja. Za kozu koja se ljusti (u onim danima kad sam sva nikakva i zvalava) koristim biofarmovu gavez mast. U kreme i gelove za tusiranje volim sama dodavati etericna ulja od lavande i narance. Redovno koristim freeman peeling za lice od marelice; njezan je, a efikasan. Ne jedem junk food, pastete i salame; pijem mnogo tekucine i soka od mrkve. Za dr.hauschka nisam sigurna, to ili u bolje opremljenim ljekarnama ili (mozda) u martimexu? Sto se kokosovog ulja tice, prodaje ga firma aromatica, ali ne znam gdje (ako uopce?) u sarajevu.
Sačuvana
Stranice: [1] 2
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu