Herbateka    
Stranice: [1] 2 3
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: RECEPTURE-PITANJA  (Pročitano 1502 puta)
Freeholland
Gost


« poslato: 04.07.2005. 11:00 »
Odgovori sa citatomCitat

Mnogi problemi se mogu ublaziti ili potpuno otkloniti primjenom prirodnih sredstava (Ljekovito bilje, pcelinji proizvodi, jabukovo i druge vrste sirceta, etericna ulja,...).

Za ovo je potrebno dobro poznavanje prirodnih sredstava i prakticno iskustvo u njihovoj primjeni.

Radeci vise od dvadeset godina u ovoj oblasti u Evropi i svijetu mogu vam dati informacije koje sam tokom dugogodisnjeg rada prikupio proucavajuci kako tradicionalnu tako i savremenu primjenu ljekovitosti prirodnih materija.

Ukoliko imate pitanje na koje zelite odgovor ono treba da je konkretno.
Pored toga za dobar odgovor treba da napisete i sta ste (ako ste nesto) vec koristili i da li ste se konsultovali sa ljekarom.

Rado cu odgovoriti svakome bez bilo kakve naknade ili obaveze.

Ukoliko neka pitanja ne zelite postavljati ovdje mozete ih poslati na mail:
Sačuvana
bela
Gost


« Odgovor #1 poslato: 04.07.2005. 12:17 »
Odgovori sa citatomCitat

Ovo se ne propusta! :)

- mene interesuje neka jednostavna krema za lice koja bi stitila i od sunca.
Imala sam promene na ocnim kapcima sto mi je dermatolog oznacio kao promene zbog sunca, dao neku kortizonsku kremu (koja je pomogla) i rekao da prestanem da koristim antiride i umesto njih da uzimam kreme sa visokim zastitinim faktorima (kupila sam Nivea kremu za lice, faktor 20).

Koza lica mi je veoma osetljiva, ten izuzetno svetao, bora nemam, ali lice pomalo pocinje da se opusta (u zrelim sam godinama a jos ne znam sta da korisim za negu lica jer sam jako sklona alergijama na hemijske preparate).

Da li je mozda dovoljno da uzimam onu obicnu Nivea kremu, ona mi ne smeta, ali svi govore kako nije dobra....

pozdrav
Sačuvana
Selena
Gost


« Odgovor #2 poslato: 04.07.2005. 14:20 »
Odgovori sa citatomCitat


Svaka cast!

licno imam probleme sa bolovima u zglobovima: kolena, rucni i skocni
zglobovi. Artritis, genartrosis.
redukovala sam ishranu: izbacila mleko i meso. Jedem uglavnom voce, povrce i ribu. Interesujeme kako smanjiti bolove ili zaustaviti napredovanje
bolesti.

pozdrav, hvala

Sačuvana
Bela
Gost


« Odgovor #3 poslato: 04.07.2005. 15:52 »
Odgovori sa citatomCitat

Bela,
najbolje vam je da koristite HIPOALERGIJSKA ETERICNA ULJA I BILJE.
Od ulja mozete koristiti:
Kamilicu (jako je skupo ulje) i
Ulje majcine dusice ( Thymus serpyllum)

Ova ulja trebalo bi da mozete kupiti u apotekama ili specijalizovanim prodavnicama.

Po dvije kapi ulja od jedne i druge vrste dodajte u 10 kapi cistog bademovog ulja (Kupiti u apoteci) i time lagano mazite lice.
Ovo ne izaziva alergije, pomaze da se koza osvjezi ali i hrani i cisti kozu.

Ova ulja imaju i jako prijatan miris pa ih mozete koristiti i u svakodnevnom poslu (Na ulici, u prodavnici, na radnom mjestu).

Poslije isperite lice cajem od Kamilice i tako ponavljajte - koristite ovu recepturu.
Sačuvana
Freeholland
Gost


« Odgovor #4 poslato: 04.07.2005. 15:53 »
Odgovori sa citatomCitat

Od kada imate probleme-koliko dugo i sta ste od lijekova koristili ?
Sačuvana
Selena
Gost


« Odgovor #5 poslato: 04.07.2005. 19:35 »
Odgovori sa citatomCitat


Prvo se pojavila voda u levom kolenu, pa je uradjena punkcija. Izbacivanje vode, da bi se kasnije  pojavila upala zgloba. Problem se pjavio Februara 2004. Zatim sam primila 3 Flosteron inekcije, zamena za diprofos. Bol je potisnut ali se pojavila upala i u desnom kolenu, zatim na rucnim i skocnim zglobovima. Bila sam u 2 banje. Uglavnom sa blatom, vezbama i bazenom. Sve bez pozitivnih rezultata. Od lekova najvise sam koristila Diklofenak retard 100. No, kako se posle nekog vremena pojavila vrtoglavica, prestala sam da ga koristim. Trenutno koristim Nimulid, a povremeno sam koristila i aspirin.

         pozdrav

Sačuvana
Freeholland
Gost


« Odgovor #6 poslato: 04.07.2005. 20:51 »
Odgovori sa citatomCitat

SELENA,

sutra cu ti poslati par instrukcija, sada sam bas mnogo zauzet.
Pozdravljam te i ne brini, mora biti bolje.
Napisi jos koliko si stara (ili posalji na mail), te da li i sta si sve do sada radila.
Sačuvana
bela
Gost


« Odgovor #7 poslato: 05.07.2005. 07:49 »
Odgovori sa citatomCitat

zahvaljujem imenjakinji. :)
Sačuvana
LEPTIRICA
Gost


« Odgovor #8 poslato: 05.07.2005. 11:19 »
Odgovori sa citatomCitat

POZDRAV!!!
PRVO ŽELIM REĆI DA MI JE DRAGO DA NA OVOM SVETU JOŠ IMA LJUDI KOJI SU VOLJNI POMOĆI DRUGIMA. SVAKA ČAST!!!
IMAM 19 GODINA I NEĆETE POVEROVATI PROŠIRENE VENE I KAPILARE NA NOGAMA. NIKADA NISAM IMALA PROBLEMA SA KILOGRAMIMA, NE RADIM NEKE TEŠKE POSLOVE I NIKO (KOLIKO JA ZNAM) U MOJOJ PORODICI NEMA PROBLEMA SA TIM. KORISTILA SAM MNOŠTVO PREPARATA, I NA KRAJU SE UVEK DESI ISTO: VELIKO RAZOČARENJE. KADA SAM BILA KOD DOKTORA PROŠLE GODINE PREPISANO MI JE MNOŠTVO LEKOVA, VITAMINA I KREME, PA SAM OD TOGA UBRZO ODUSTALA.
NEKAD MI SE ÄŒINI DA SU MI OD SILNIH TIH PREPARATA VENE I KAPILARI VIDLJIVIJI.
MOLIM VAS DA MI POMOGNETE, BIĆU VAM VEČNO ZAHVALANA.
Sačuvana
Freeholland
Gost


« Odgovor #9 poslato: 05.07.2005. 14:25 »
Odgovori sa citatomCitat

LEPTIRICE

Prosirene vene su dosta cesta pojava i u svakom slucaju najbolje je slusati ljekare.
Ono sto se moze koristiti je slijedeci ca":

50 grama korijena LINCURE ( Gentiana lutea) preliti sa 1 litrom 30% alkohola ( 30% alkohol je najbolje kupiti napravljen u apoteci !).
Ostaviti da stoji 10 dana .
3-4 puta u toku dana dobro i jako promuckati.
Poslije 10 dana procijediti i piti 3 puta dnevno po jednu malu casicu .
Ovaj lijek je mnogima pomogao, ali kao sto rekoh posavjetovati se sa ljekarom je najbolje.

Pored toga dobro bi bilo da kupis knjigu autora Sadika Sadikovica NARODNO ZDRAVLJE, koju je izdala Svijetlost-Sarajevo 1999 godine gdje na strani 126 ima detaljno i vrlo dobro uputstvo kako i sta treba uzimati kod prosirenih vena.
Ukoliko knjigu ne mozes naci (moze se kupiti u cijeloj BiH), onda cu ti poslati taj teksta na mail ako se javis na
Inace tamo je opisana primjena obloga od GLINE i vrlo je efikasno .
Pozdravljam te uz napomenu da ne smijes previse stajati jer to u svakom slucaju pogorsava stanje. I naravno moras paziti da se prosirenje vena ne prosiruje vec da ostane na tom nivou pa onda polagano lijeciti.
U svakom slucaju konsultovat cu par prijatelja i napisati ti jos nesto sto bi moglo pomoci.
Sačuvana
Freeholland
Gost


« Odgovor #10 poslato: 05.07.2005. 14:39 »
Odgovori sa citatomCitat

SELENA

Artritis je upala i vjerovatno te to i pece-boli.
Pokusaj slijedece:
Kupi etericna ulja:
KLEKA (Juniperus communis),
RUZMARIN (Rosmarinus officinalis) i
LIMUN ( Citrus limonum)

Po tri kapi svakog ulja dodaj u 25 kapi maslinovog ili bademovog ulja.
Dobro izmijesaj i utrljaj na mjesto.
Ova ulja poboljsavaju prokrvljenost-cirkulaciju ali pazi da ne masiras odmah cijelu zahvacenu povrsinu (nogu npr) vec samo mali dio kako bi provjerila ucinak. Inace ova ulja su dosta agresivna i sigurno ces osjetiti da dobro pece kada utrljas medjutim to je normalno i ne treba da te plasi. Ukoliko ti se crvenilo koje ce se sigurno pojaviti zadrzi duze onda moras staviti neku hladnu oblogu od obicne hladne vode.

Inace je moguce da budes i alergicna na neke supstance a da to provjeris procitaj post o provjeri alergije na ulja koja sam postavio na ovoj stranici.
Sačuvana
Selena
Gost


« Odgovor #11 poslato: 05.07.2005. 15:15 »
Odgovori sa citatomCitat

Postovani,
pre svega hvala.
Kada je rad u pitanju pretpostavljam da mislite na poslove koje sam do
sada obavljala. Ja sam sluzbenik, znaci puno sedenja na radnom mestu, a
cirkulacija slaba cesto su mi noge bile jako, jako hladne.
No, kod kuce sam sama obavljala sve domace poslove. Imam 52 godine.

     srdacan pozdrav

Sačuvana
LEPTIRICA
Gost


« Odgovor #12 poslato: 05.07.2005. 19:42 »
Odgovori sa citatomCitat

POÅ TOVANI,
HVALA VAM PUNO NA SAVJETIMA.
U NADI DA ĆETE MI POSLATI ISEČAK TEKSTA IZ KNJIGE "NARODNO ZDRAVLJE" I ODGOVORITI NA JOŠ PAR PITANJA POSLALA SAM VAM E-MAIL

S NESTRPLJENJEM OÄŒEKUJEM VAÅ  ODGOVOR
Sačuvana
Freeholland
Gost


« Odgovor #13 poslato: 05.07.2005. 20:31 »
Odgovori sa citatomCitat

Kada je rad u pitanju pretpostavljam da mislite na poslove koje sam do
sada obavljala. Ja sam sluzbenik, znaci puno sedenja na radnom mestu, a
cirkulacija slaba cesto su mi noge bile jako, jako hladne.
No, kod kuce sam sama obavljala sve domace poslove. Imam 52 godine.
------------------------------------------------------------------------------------------

Da Selena, pretpostavljao sam da ste dugo na nogama i to obicno tako bude. Nije strasno. Nemojte brinuti jer to je cesa pojava ali morate paziti na sebe i noge. Bitno je da poboljsavate cirkulaciju. Popijte ponekad malo jabukovog sirceta ( Dvije tri kasicice na casu vode). I ono vam moze pomoci ali nemojte pretjerivati. Probajte 7 dana po casu pa provjerite kako vam je.
Niste jedino napisali dali vas to boli ili ne ?

Ako su vam noge hladne jos uvijek napisite i to da ne pisem bez potrebe sta da radite.
Pozdrav.
Sačuvana
Freeholland
Gost


« Odgovor #14 poslato: 05.07.2005. 21:16 »
Odgovori sa citatomCitat

LEPTIRICE
Odgovorio sam ti na mail.
Srecno
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu