Herbateka    
Stranice: [1] 2 3 ... 5
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: HOCE LI NEKO DA SMANJI TJELESNU TEZINU ?  (Pročitano 4444 puta)
Freeholland
Gost


« poslato: 05.07.2005. 22:02 »
Odgovori sa citatomCitat

Ako imate problema sa viskom kilograma mozda nekome pomogne nesto od onoga sto sam naucio.
Sve sam na sebi isprobao i koristim jos uvijek.
Mozda ima i geneteike ali vec 30 (Trideset) godina imam potpuno istu tezinu.
Naime visok sam 188 i tezak tacno 88 kg i to od osamnaeste godine zivota a kada sam prvi visak kilograma dobio u tridesetoj tada sam ga lako izbrisao i od tada svremen na vrijeme pa i kada nemam kilo dvije vise koristim istu recepturu.
Sačuvana
Tanja
Gost


« Odgovor #1 poslato: 06.07.2005. 08:04 »
Odgovori sa citatomCitat

Iskreno da vam kazem jako me zanima!
Oduvek imam problem sa 2-3 kg viska! I cini mi se da ce to da me prati kroz zivot! Taman ih se nekako otarasim i pocnem da uzivam u svom izgledu kad kroz neko vreme postepeno sve mi se ponovo vrati!
Cini mi se da imam i problem sa zadrzavanjem vode! Jer ponekad mi osecaj tezine varira iz dana u dan!
Bila bih vam zahvalna da mi otkrijete vasu tajnu,kako kazete recepturu koju bi i ja mogla da primenjujem s'vremena na vreme!
Unapred hvala Freeholland-u!
Pozdrav!

Sačuvana
Freeholland
Gost


« Odgovor #2 poslato: 06.07.2005. 09:24 »
Odgovori sa citatomCitat

Eh Tanja ti imas problema sa dva tri kg viska. To tebi izgleda dodje od uzivanja kada si idealna pa se uspavas. Neznam koliko si stara, imas li djece, sta radis...ali ako se ne trudis previse da odrzavas nekakvu dnevnu idealnu tezinu prije ces tu idealnu tezinu odrzati.

Prvo moras shvatiti da povecanje tjelesne tezine nije neka bolest osim u iznimnim slucajevima.
Drugo, tjelesna tezina kod svake osobe varira i samo nerazumljivim opustanjem ljudi sami dopuste da im tjelesna tezina raste pa se odjednom nadju u cudu otkuda to.
U Banatu za mladice postoji cak i izreka: Kako ce se ozeniti kad jos nema ni stomaka ! Dakle tradicija i IN je biti debeo.

EVO KAKO JA TO RADIM

U kuci uvijek imam slijedece biljke:

1. Koru nase Frangule koja mora biti najmanje godinu dana stara.
2. List ili mahunice Sene
3. List Uve

Najmanje jednom u dvije nedjelje bez obzira da li se osjecam tromo ili fit popijem pred spavanje caj od kore Frangule ili Sene.
Ako se bas osjecam tromo onda pijem dva tri dana po jednu soljicu.

To jednostavno tako dobro pomaze da se hrana skoro ni ne zadrzava u organizmu vec vrlo brzo izlazi vani.
U druge dvije sedmice popijem caj od Uve ali nasi ljudi uglavnom neznaju kako se taj caj priprema pa evo cak ga ima i u filter vrecicama sto je apsolutno lose.

Naime list uve treba najmanje 5 minuta kuvati-da kljuca.
Kada se ohladi treba tom caju na vrhu noza dodati Sodu bikarbonu i tada ga piti. Ja popijem dnevno po jedan litar. Navece napravim sutra pijem.
Ovaj caj je idealan za odstranjivanje tecnosti iz organizma kao i za dezinfikovanje mokracnih kanala !

Nemam neki red jedino kada pijem jedan ne pijem drugi caj, dakle jedne sedmice jedan a druge sedmice drugi.

To je meni vremenom postala navika pa sam poslije nekoliko godina primijetio da jednostavno osjetim potrebu da uzmem caj kao da dobijem signal da ga trebam popiti.

Poslije Sene ili Frangule jedem grozdje ili neko sitno voce (Jagoda, malina, sljiva...kojeg takodje imam uvijek u zamrzivacu. Jabuku i krusku ne jedem.

Tesko meso (Govedinu, svinjetinu, ovcije) sam tako prakticno i napustio pa uglavnom jedem pilece ili ribu, a od ostalih vrsta mesa jedem samo dzigericu ali ne precesto.

Svaki dan mi je takodje postala navika da pred spavanje perem noge do iznad koljena ledenom vodom u trajanju od otprilike jednog minuta i nikada ne susim vec legnem onako mokrih nogu. Ovo radim i zimi kada je vani jako hladno.  
Posto je moj posao vezan za stalna putovanja po svijetu tako da mi "nije lako" da sa sobom nosim biljnu apoteku onda uglavnom navratim u neku apoteku i uzmem gotove proizvode. U zapadnoj Evropi i Americi svugdje u apotekama mogu da se kupe biljke koje sam naveo u kapsulama.
To je biljni dio samljeven i upakovan u kapsule bez ikakvih dodataka.  Poznati su proizvodi Francuske firme ARCOPHARMA ili italijanske firme ABOCA.

Moje iskustvo govori da je najbolji nacin da se zadrzi tjelesna tezina pokusati sto prije iz organizma odstraniti ono sto se unese kroz usta.
Organizam sam po sebi prirodno zadrzi ono sto mu je neophodno za normalno funkcionisanje.
Sve drugo mozda polako ali sigurno vodi u devijaciju.
Sačuvana
krokodil mali
Gost


« Odgovor #3 poslato: 06.07.2005. 11:14 »
Odgovori sa citatomCitat

Svaka cast!
odavno nisam procitala nesto ovako jednostavno. Samim tim, odlucila sam  da cu poceti prakticirati ono sto ste predlozili.
 Ipak, imam pitanje: da li postoji neki konkretan nacin da skinem 20 kilograma viska? Koliko traje proces i sta se moze uraditi da kile idu dolje malo brze?
Naravno, ne mislim da ce se te naslage istopiti same od sebe ili da ce nestati preko noci. Znam da je za mrsavljenje potrebna i ZELJA I VOLJA...
Elem, uz kilograme imam i strasne probleme sa aknama, pa ako imate kakav savjet dobro bi mi dosao vas konkretan naputak i savjet za ove moje "problemcice"
Hvala
Sačuvana
Freeholland
Gost


« Odgovor #4 poslato: 06.07.2005. 12:31 »
Odgovori sa citatomCitat

KROKODIL MALI
bi htjela nekako poprijeko da skine dvadeset kilograma.
A dali si mozda jedno vece zaspala i kada si se ujutru probudila konstatovala da imas dvadeset kilograma viska ?
Nisi, to znam sigurno !
Dakle to se nakupilo vremenom. E vremenom treba i da nestane.
Ako konstantno imas dvadeset kg viska onda nista ne cinis da to smanjis iako mozda trosis sve i svasta i imas zelju.
Imati zelju je naravno prvi uslov ali onda dolazi i drugi a to je VOLJA.
Ja imam obicaj da kazem da ako neko zeli da vozi mercedes ima i sansu da ga vozi a ako je neko zadovoljan ficom on ce u fici ostariti.

Eto to ti je skoro isto ukoliko se naravno ne radi o nekoj bolesti

Dakle moras sebi reci idem na vrh Dinare (HOCU DA DOTJERAM LINIJU) i moras sebi to staviti u zadatak i napraviti nekakav plan kako da do vrha dodjes.

Usput ce nestati i akne jer su i one posledica kilograma i naslaga masti a masti su esteri glicerina i visih kiselina kao sto su oleinska, stearinska i palmitinska. Tu i rjesenje lezi. Manje masti i ulja a vise ugljkohidrata, voca, povrca...koje u pocetku i nece biti tako ukusno ali koji lijek je ukusan ?

Mi smo dio prirode i sto se vise otimamo zakonitostima prirode to imamo vise problema. Evo uzmite naprimjer : Sta je covjek pronasao ?
Sve velike stvari su ustvari pronalasci-dakle ono sto je uvijek postojalo.
Penicilin je obicna plijesan, Mosus koji je sintetizovao nobelovac Lavoslav Ruzicka, inace rodjen u Vukovaru je postojao u prirodi...
Pogledajte modu !
Moda i trendovi se izmisljaju da otklone "nedostatke" koje ljudi imaju jer onaj ko je zgodan sta god da obuce lijepo mu stoji !
Tako je i sa hranom. Sta god da pojedete to niko nece vidjeti u vama ali ce vremenom ako grijesite moci vidjeti na vama.

Aktivnost je kljucna stvar i morate biti aktivni, morate si reci JA HOCU TO I TO a odmah zatim odluciti i reci si IDEM DA TO OSTVARIM.

Ovo sto sam napisao za sebe mogu i vama preporuciti jer to je tako i ne treba izmisljati nista drugo.
Kretanje, lagana hrana, aktivirati brzi prolaz hrane kroz organizam jer se i organizam ulijenio, potspjesiti izlucivanje tecnosti jer sa tecnoscu odlaze i stetne materije a nadoknaditi tecnost je bas lako, voda, voda i voda. zasto piti sokove na razredjivanje kada je voda bolja.

Voda je prirodna, sva ostala pica ja zovem POKVARENA VODA.
Mozete li zivjeti bez piva, vina, rakije, viskija....? Naravno !
A bez vode ? E to vec niko i ne pomislja jer zna da ne moze !

Pa sto onda pijemo vino ili sokove. Ako pijemo neku drugu tecnost mi umanjujemo potrebu za vodom a u organizam istovremeno unosimo ono sto nije prirodno. To je tako jednostavno i logicno. Ali Viski je kao trend, moda....Moda je OK ja zelim da budem zdrav i znam da ako to zelim postici ne smijem da me zavode EPP poruke i bilboardi. Od tamo dolazi samo pljacka mojih dzepova.
Prije hiljada godina nije bilo Dolce Gabana, ni Levi's-a, ni Biaggoti Laure...Coca Cola koristi Cocu a to je droga koja je opasna i to svi znaju ali Coca Cola je biznis a ne zdravlje. Mi smo ipak potomci tih ljudi koji su nekada davno zivjeli i ostavili nama u nasljedstvo prirodan zivot.
Mi ipak nemamo pravo da taj prirodni zivot pokvarimo koliko god da mislimo da ce nam zivot biti bolji ako zaradimo novac. Nece jer sa novcem kupujemo uglavnom ono sto nam uistinu i nije prijeko potrebno a posledice nase gluposti ce osjetiti nase potomstvo i ispastati zbog Laure Biaggoti ...ili vodke..
Dakle i ti prvo odluci a onda polagano kreni i nemoj odustajati jer kako Djordje Balasevic rece: Bog je nekad pravi seret pa nizbrdo doda teret !
Sačuvana
krokodil mali
Gost


« Odgovor #5 poslato: 17.07.2005. 12:57 »
Odgovori sa citatomCitat

prije svega da vam zahvalim na konkretnom receptu....
zatim da vas obavijestim pocela sam se pridrzavati svega recenog i moram primijetiti da se osjecam bolje, poletnije....
elem, mislim da lagano mrsavim...
Hvala,
 uz molbu da ako imate jos koju konkretnu uputu da je postavite na stranu  pa da je mogu procitati
Sačuvana
irenica
Gost


« Odgovor #6 poslato: 22.08.2005. 06:41 »
Odgovori sa citatomCitat

Nabavila sam frangulu i zanima me kako pripravljate caj. Da li je frangula blaza od sene? Zena sto mi je prodala caj kaze da je probala caj od sene i da je dobila strasne grceve. Naime ja nemam problema sa probavom osim kad sam na putovanju. Tad mi se desi potpuni zastoj sto mi upropasti putovanje. Odavno pokusavam naci neko sredstvo koje ce mi rijesiti taj problem.
Unaprijed se zahvaljujem
Irena
Sačuvana
nana
Gost


« Odgovor #7 poslato: 30.08.2005. 11:26 »
Odgovori sa citatomCitat

Pitanje za Freehollanda ali i ostale forumaše: ima li nešto za uklanjanje melasme? Iznenada mi se pojavila prije 10 god jedna fleka na čelu, pokušala sam nekim kremama i voćnom kiselinom ali je samo malo izblijedila
Sačuvana
Freeholland
Gost


« Odgovor #8 poslato: 22.09.2005. 22:15 »
Odgovori sa citatomCitat

Irenice, Frangula jhe blaza od Sene ali mora da je stara najmanje godinu dana jer ce se inace desiti isto. Ni sena nije tako kao sto pisete ali je sigurno ta zena nagurala u caj previse Sene.
Sačuvana
bedi
Gost


« Odgovor #9 poslato: 06.10.2005. 20:31 »
Odgovori sa citatomCitat

Freeholland Napisano:
moram da izgubim oko6 Kg,ali nikako ne mogu sta da radim,kako
Sačuvana
Draga*
Gost


« Odgovor #10 poslato: 16.10.2005. 17:09 »
Odgovori sa citatomCitat

Dragi  ' Freeholand'
mnogo mi je interesantno to sto napisaste...I jos vase pitanje, da li hocemo da oslabimo?! He, he...

Nemam pojma koje su to biljke ili kako rece ima i - u kapsulama; Da li biste mi to napisali na njemackom, da probam da nadjem?
Mada i godine cine svoje, na primer sad sam dobila onaj cuveni "pojascic za spasavanje", ono salo sto 'kipi' iz dzinsa kad sednem, zato uopste ne voLEm da sedim...he,he
samo tih - 10 kg da skinem, lakse bi se disalo..
Pozdrav!
Sačuvana
Draga*
Gost


« Odgovor #11 poslato: 16.10.2005. 17:15 »
Odgovori sa citatomCitat

Frangula*   i Sena*...

Nikad cula za te cajeve. Ono, sto rekoste, bas se u zadnje vreme osecam
nekako TROMO i bezvoljno...Kad bih imala neki napitak protiv toga!

Cajeve, na zalost, pijem retko. A kupujem cesto; radje pijem kafu iz masine,
3 - 4 pre podne, posle vise ne.
Pomozite.
Sačuvana
milja
Gost


« Odgovor #12 poslato: 21.10.2005. 16:26 »
Odgovori sa citatomCitat

imam 70  god. i iz  zdravsvenih  razloga moram  skinuti 10 kg.  jako mi tesko ide  sta mi predlazete.u napred  hvala  Milja  s  postovanjem
Sačuvana
liliana
Gost


« Odgovor #13 poslato: 04.12.2005. 16:08 »
Odgovori sa citatomCitat

biste li mogli napisati kako se ove biljke zovu na engleskom da ih mogu pronaci unapred hvala
Sačuvana
bela
Gost


« Odgovor #14 poslato: 05.12.2005. 17:08 »
Odgovori sa citatomCitat

Gospodjo Milja,
vama se posebno obracam je smatram da vi nista necete dobiti ako samo izgubite 10 kg, pa se opet posle toga isto hranite i opet ugojite.

Vi treba jednostavno da izmenite nacin ishrane i da to usvojite za trajno.
Kao prvo, krenite od nacina pripremanja hrane: sve przeno, pohovano i sl jednostavo izbacite - sta ce vam takav nacin spremanja (a to nije dobro ni za mladje ukucane, ako ih imate pored sebe).
Znaci, sve sto spremate neka bude ili bareno ili dinstano sa malo vode i tek na kraju mozete dodati malo nerafinisanog ulja (ako nemate za ono skupo maslonovo, uzmite nerafinisano suncokretovo koje je samo malo skuplje od obicnog ali rafinisanog i koje se kupuje po prodavnicama zdrave hrane).

Dalje sto bi trebalo da ucinite je da 1/3 vaseg uobicajenog dorucka ostavite za uzinu (koja ce biti oko 2,5 sata posle dorucka) - time podsticete vas metabolizam na bolji rad.

Rucajte uobicajeno, ali postepeno smanjite porciju za 1/4 - to necete ni osetiti, a to znaci da vi sa stola ne ustanete nikada sasvim siti.
Porcije hleba takodje smanjite, bolje je da je hleb crni ili razani a ne beli.

Oko 17h obavezno neka uzina (evo, sada je sezona bundeva, iseckajte parce bundeve pa je tiho u serpi izdinstajte, ali nemojte dodati mnogo vode jer ce ona sama pustiti tecnost... posle je umutite kao i pire kropmpir i ako treba nece nista smetati ako dodate 1 kaf kasiku secera - to je primer za 1 popodnevnu uzinu).

Vecerajte do 20h, ali vecera mora biti veoma tanka, najbolje da parce hleba preprzite kao tost i pojedete ga sa soljom domaceg caja koji necete zasladiti.
Vecera deluje zaista tanana, te prvu nedelju probajte sa 2 tanke kriske tosta, pa smanjite na 1,5 parce, pa na 1.
Naravno, mnogo je zdravije ako uzimate za tost crni ili razani hleb.

Ako 10kg izgubute za 10 meseci, budite vrlo zadovoljni jer je mnogo bolje kada se tako sporo slabi.
Zelim vam da budete strpljivi i uspeh nece izostati.
pozdrav
bela
PS: ja sam po obrazovanju Visi dijeteticar.

PPS: Pozeljno bi bilo da kupite i neko dobro mleko za telo (to ne mora biti skupo mleko, ima jeftinih a dobrih po nasim apotekama) i da redovno mazete butine i nadlaktice (narocito unutrasnji deo).
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 5
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu