Herbateka    
Stranice: 1 ... 3 4 [5]
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: HOCE LI NEKO DA SMANJI TJELESNU TEZINU ?  (Pročitano 4443 puta)
jasna
Gost


« Odgovor #60 poslato: 02.07.2006. 13:34 »
Odgovori sa citatomCitat

Gospodine Freeholland,
mozete li mi malo pojasniti oko uzimanja cajeva sene,frangule i uve,posto i ja imam problem sa kilama i to dosta pa mi recite kada se koji caj pije i koja kolicina i koliko vremenski se uzima koji caj.Znam da ste vec o tome pisali ali ja vas molim da mi date tacno upute oko toga.Puno vam hvala i puno srece
      nesrecna debeljuca
Sačuvana
bogomilos
Novajlija
*
Poruke: 2


« Odgovor #61 poslato: 25.01.2009. 12:41 »
Odgovori sa citatomCitat

Krusina - Rhamnus frangula        
Autor Administrator    





Krusina je u narodu još dobila i nazive: Pasja leska, krušina, Smrdljika, Pasje grožđe, Krkavina, Gašljika.


Krusina je grm koji može da naraste do visine od 6 metara. Treba je razlikovati od pasdrena, jer se kod krusine, vrhovi ne završavaju sa trnom. Krusina cveta u Maju mesecu i početkom Juna. Plodovi su okrugli i kada sazore dobiju karakteističnu crnu boju.


Krusina raste po šumama koje imaju vlažnije zemljište.


Od krusine se sakupljaja mlada kora sa drveta koja se posle koristi kao lekovita.
Sačuvana
gaviota
Novajlija
*
Poruke: 26


« Odgovor #62 poslato: 04.03.2009. 17:28 »
Odgovori sa citatomCitat

Sto se tice savjeta ovog gospodina(gospođe)nisam u toku pa neznam spol ali mi nije nesto logicno a ni zdravo pijenje cijelog zivota toliko cajeva navodno jedan je za mokracne puteve a drugi koliko ja znam za varenje odnosno za poticanje stolice.Po meni nije to bas normalno ako se nesto vjestacki cajevima potice.Normalno je da organizam sam određuje te fizioloske potrebe a ne nesto na silu.Bolje se hraniti zdravo a ni on to ne osporava,nas metabolizam neka uradi sta treba.Niti jedan caj nije bas toliko zdrav da se litrama pije.Citala sam puno o cajevima koji su cak i stetni i imaju cak i svojstva droge u svom sastavu ali o tome nebih sada pisala nije to tema  ovoga pitanja.Jedino sam protivnik izmokravanja i natjerivanja stolice kako on kaze sve treba iz sebe istjerati sto se po danu unese,a kliko znam tecnost je potrebna organizmu pa zasto je izbacivati na silu, a samo se apeluje pijte puno tecnosti.Ne slazem se sa njegovom teorijom.Puno pozdrava svima.
Sačuvana
loparac-58
Novajlija
*
Poruke: 21


« Odgovor #63 poslato: 10.04.2009. 22:21 »
Odgovori sa citatomCitat

Sto se tice savjeta ovog gospodina(gospođe)nisam u toku pa neznam spol ali mi nije nesto logicno a ni zdravo pijenje cijelog zivota toliko cajeva navodno jedan je za mokracne puteve a drugi koliko ja znam za varenje odnosno za poticanje stolice.Po meni nije to bas normalno ako se nesto vjestacki cajevima potice.Normalno je da organizam sam određuje te fizioloske potrebe a ne nesto na silu.Bolje se hraniti zdravo a ni on to ne osporava,nas metabolizam neka uradi sta treba.Niti jedan caj nije bas toliko zdrav da se litrama pije.Citala sam puno o cajevima koji su cak i stetni i imaju cak i svojstva droge u svom sastavu ali o tome nebih sada pisala nije to tema  ovoga pitanja.Jedino sam protivnik izmokravanja i natjerivanja stolice kako on kaze sve treba iz sebe istjerati sto se po danu unese,a kliko znam tecnost je potrebna organizmu pa zasto je izbacivati na silu, a samo se apeluje pijte puno tecnosti.Ne slazem se sa njegovom teorijom.Puno pozdrava svima.
Ja se ne slažem sa tom vašom teorijom. Upravo redovno konzumiranje ljekovitih čajeva (bar jednu dvije šolje dnevno) će vam pomoći i omogućiti da vaš organizam ne zataji u redovnom pražnjenju (svakodnevno oslobađanje stolice i mokraće što je ujedno i oslobađanje raznih toksina produkata metabolizma).To je od vitalne važnosti po zdravlje, što nećete postići uvjek samo hranom, koja je takođe vrlo bitna i značajna. Dok ste mladi i zdravi možda nećete imati te probleme, ali s godinama sve se mijenja. Po mom mišljenju i shvatanju ljudskog zdravlja, svaki čovjek bi trebao početi sa redovnim konzumiranjem ljekovitih čajeva već posle tridesete, ako želi da ostane zdrav i da doživi stotu.A povremeno treba da ih pije i u mladosti. To ne znači biti rob čajeva, nema potrebe da se pretjeruje ni u čemu, pa ni u čajevima. Naravno da ima i opasnih čajeva, koji mogu stvoriti i naviku tj. zavisnost poput droge, ali je ogromna većina onih bezazlenih koje možete konzumirati u neograničenim količinama bukvalno rečeno litrama. Evo ja recimo, ako mi vjerujete na riječ, nisam okusio vode više od tri godine, a čajeve sam trošio litrama i vjerujte mi tada sam se najbolje osjećao i bio najsposobniji. Navikao sam postepeno svoj organizam na te količine čaja. Sada ih godinama trošim redovno (svakodnevno) i po ukazanoj potrebi, pijem određene čajne kompozicije zavisno od želje šta želim da poboljšam u svom organizmu. Da se vratim na temu: Evo jedna moja kombinacija čajeva za postepeno smanjenje tjelesne težine:
-List ili cvat Resnika (Eupatorium canabinum),
-listovi Zove (Sambucus nigra),mogu i cvjetovi i suve bobice
-Divlja nana(Mentha aquilegium),vrhovi stabljike sa lišćem,
-Rastavić ili preslica(Equisetum arvense),gornja polovina biljke,
-Kopriva ili žara(Urtica dioica),vrhovi biljke sa lišćem.
Izrazito gojazne osobe da vode računa o dijeti i tri šolje čaja dnevno prije jela.Posle obroka pojesti obavezno 1-2 jabuke.One osobe koje su sklone debljanju a još nisu postale pretjerano gojazne dva čaja dnevno i one koje nisu gojazne, kad količinski pretjeraju s jelom po jednu šolju čaja dnevno. Ovo je blag laksativni čaj koji ujedno djeluje i diuretično.Naravno osim tih svojstava ima i druga vrlo značajna i korisna ljekovita svojstva na čitav organizam, o čemu nećemo sad govoriti.ŽIVJELI !!!

Sačuvana

Majevica planina
gaviota
Novajlija
*
Poruke: 26


« Odgovor #64 poslato: 11.04.2009. 16:42 »
Odgovori sa citatomCitat

svako ima svoju teoriju,vi se gosodine loparac ne slazete o onome sta sam ja napisala,nisam ja to mislila da ne treba piti cajeve i ja ih pijem i slazem se s vama da treba piti one koji nisu stetni,ja sam se samo nadovezala na temu smanji tj.tezinu i o caju od sene.i ja sam je pila i to dosta cesto i bila sam na nju toliko navikla da nisam vise mogla imati stolicu ako je ne popijem.jedva sam sve to prebrodila i sada kada cujem njeno ime najezim se.ta sena se prodavala i pod imenom "bekunis"valda je i sada ima za kupiti,koje sam grceve u zeludcu i crijevima imala da i ne govorim.dodajem da je negdje u apoteci prodaju pod nazivom majkin list.vama zahvaljujem na receptu za skidanje kilograma nekome ce vjerovatno dobro doci,jedini caj koji ja mogu piti je nana i ponekad kada se mora uvin i vodu sa limunom bez secera i to po litru na dan.po nekoj novoj teoriji i nalijevanje vodom nije dobro ni u cemu ne treba pretjerivati.a naravno sve je individualno pa i nase teorije.veliki pozdrav
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5]
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu