• Dobrodošli, gost
news News: Novo ... Biljke i Cajevi, mogu se poruciti.
Pogledajte Spisak i porucite Ovde
news

Author Topic: Pomoc / Opadanje kose  (Read 9437 times)

dnina

  • Novajlija
  • *
  • default avatar
  • Posts: 39
    • Email
Pomoc / Opadanje kose
« on: 06.07.2005. 14:16 »
  •  
Imam 25 godina, imam PCOS ( povisene andorgene) tako da mi kosa nenormalno opada ( osobito na teme glave) , jos malo pa cu skroz da ocelavim. Hormone ne korsitim za androgene ali zelimi da uzimam nesto lokalno ili oralno protiv opadanja kose. Minoxidal ne bi uzela jer sam dosta lose citala o tome.
Sta mi vi preporucujete da uzimam?

Unapred hvala,
nina
Logged

Tanja

  • Guest
Re: Pomoc / Opadanje kose
« Reply #1 on: 20.07.2005. 00:39 »
  •  
probaj ovo, meni je pomoglo...
u salicu stavi malo djecijeg sampona (onoliko koliko ti treba za pranje inace)
dodaj tinkturu koprive (10-ak 15-ak kapi) i malo vode....
ako ti se kosa brzo masti dodaj jednu kasku limunovog soka u sve to..


e sada ove kapi AD i pantenol nisam imala , ali mi je pomoglo i sa tinkturom koprive samo
(dodaj ako imas AD kapi i pantenol- koji jaca kosu.. u sve to i operes kosu..)


negdje sam citala da ako utrljavas AD kapi u tjeme mozes ojacati korjen kose...malo su masne, ali se mogu kupiti u rastvoru ulja ili vodenom rastvoru


te stvari ima kupiti u nasim bivsim krajevima (AD kapi, pantenol rastvor)
Logged

Ksenija

  • Guest
Re: Pomoc / Opadanje kose
« Reply #2 on: 28.12.2005. 19:46 »
  •  
Dnina,

gdje si procitala da je Minoxidil stetan, i sto tocno? Ja sam ga koristila prije dvije godine, i sad ponovno provodim kuru. Nisam prije opazila nikakve stetne posljedice, dosta sam i sama procitala o tome, ali zabrinula me tvoja opaska. I ja se borim s PCOS i unazad tri godine pocela mi je kosa opadati. Moj endokrinolog je rekao da medicina nije jos nista pronasla sto bi efikasno lijecilo zensku celavost, a dermatolog mi je preporucio Minoxidil.
Logged

dnina

  • Novajlija
  • *
  • default avatar
  • Posts: 39
    • Email
Re: Pomoc / Opadanje kose
« Reply #3 on: 02.01.2006. 18:27 »
  •  
Draga Ksenija,
I ja se time borim vec 5 godina i mogu da ti kazem da mi je dojadilo. Sta sve nisam probala za opadanje kose. Za minoxidal sam citala da kosa moze opadati jos vise, kad se prestane koristiti. Tako da momentalno pokusam koristiti neke babske lekove, momentalno koristim mesavinu belog luka sa jabukovo sirce.....

Ali posto ti vec koristis minoxidal mogla bi mi reci da li ti je kosa jos vise opadala posle prestenka koriscenja i da li imas "regrowth" kose?

Sve najbojle,
nina
Logged

Boba

  • Guest
Re: Pomoc / Opadanje kose
« Reply #4 on: 02.01.2006. 21:46 »
  •  
Meni je dermatolog rekao daje minoxidil jedini lek za rast kose.Ja njime mazem kosu mom sestogodisnjem sinu koji ima alopeciju pa vas molim da mi kazete o nezeljenim dejstvima,jer  tome nisam nista cula. Napisite nesto i o tim prirodnim  preparatima!
Hvala ,i sve najbolje
Logged

Ksenija

  • Guest
Re: Pomoc / Opadanje kose
« Reply #5 on: 03.01.2006. 18:45 »
  •  
Ovako stvari stoje s Minoxidilom: i ja sam citala da je moguce da kosa opada jos i vise nakon tretmana, ali to nisam opazila.
Ja sam prije tretirala uglavnom zaliske i "front-line", i mislim da sam na zaliscima primjetila rast meke, paperjaste kose, poput djecje, koja nikada nije dobila cvrstocu i izgled prave, ali sam bila zadovoljna. Kao sto sam vec rekla, mislim da prestanak koristenja nije potencirao daljnje jace opadanje. Ali, kako mi je jedna iskusna farmaceutkinja i najavila da Minoxidil radi po principu "drzi vodu dok majstori ne odu", hocu reci, kad se prestane koristenjem, prestaje i efekt, ja bih se s tim nazalost mogla sloziti. Ako i dodje do poboljsanja, ne bi se nikako moglo reci da je trajno.
Nakon toga u vise sam navrata koristila Vichyjeve ampule, tinkturu cicka, Rougj ampule i kojesta drugo, ali sve bez nekog efekta. Kako mi je unazad nekoliko mjeseci ponovno pocelo jace prorjedjivanje, ja sada ponovno pokusavam s Minoxidilom, s tim da ne pretjerujem i ne stavljam dva puta dnevno, nego jednom, mozda cak i ne svaki dan, jer sam prije primjetila da mi ucestalo koristenje ostavlja kosu bez sjaja, i nekako kao da je "guzva", bude nasuskana i ruzna, ako me razumijete.  
Kad zbrojim sve sto sam cula i isprobala, nazalost, drage moje supatnice, moram priznati da sam dosla do spoznaje da "sto je sudjeno, sudjeno je", i da bi prvenstveno trebalo tretirati uzrok, dok je opadanje kose samo posljedica.
Jos nesto da dodam, mislim da treba biti oprezan s kojekakvim narodnim lijekovima. Tanja je gore dala recept s AD kapima, ali ja sa bilo kakvom aplikacijom koncentriranih vitamina ne bih pretjerivala, a svakako bih preporucila izbjegavanje recepata tipa: mazati vlasiste s rastvorom ribljeg ulja i joda(!) kao sto sam nedavno cula. Ne znam, Nina, nije li i jabucni ocat, pa jos pojacan bijelim lukom, isto tako malo prezestok? Koliko i kako to koristis i jesi li zadovoljna?
Zelim vam, drage moje, svaku srecu u novoj godini s istinskom zeljom da medicina vec nesto izmisli kako bi nam olaksala muke!
Ksenija
Logged

lejla

  • Guest
Re: Pomoc / Opadanje kose
« Reply #6 on: 09.01.2006. 22:10 »
  •  
skivati vodu sa koprivom, i sa tom vodom prati kosu, za pola godine oseticete razliku,
Logged

Veka

  • Guest
Re: Pomoc / Opadanje kose
« Reply #7 on: 07.02.2006. 10:28 »
  •  
Ja sam imala problem sa opadanjem kose. Prilikom pranja mi je opadala u pramenovima. Bila sam uplasena da cu ocelaviti. Pored ispiranja cajem od koprive, pocela sam da koristim Revitabion sampon i sprej. I danas koristim istu kolekciju. Kosa je prestala da opada posle 2 nedelje. Prosto neverovatno!!! Ne menjam nista, osim sto kosu odrzavam nekim biljnim maskama i serumima, jer je duga. Zadovoljna sam i preporucila bih da probas.


Firma se zove  BIOMELEM, a kolekcija protiv opadanja kose Revitabion.

Adresa: Andre Nikolica 2v
Mesto: Beograd
Telefon: 011 369 1040

Pozdrav!
Logged

branka*

  • Guest
Re: Pomoc / Opadanje kose
« Reply #8 on: 14.02.2006. 23:18 »
  •  
Draga Ksenija,
procitala sam da si koristila Minoksidil protiv opadanja kose... I ja sam se javljala ovde zbog tog problema, mislim u oktobru.
Dobrih pet sedmica mi je spadala kosa, narocito pri pranju. Prvi dermatolog mi dao neku vodicu, mislim na bazi estradiola i Biotin forte, ginekolog mi dao kapsule na bazi Kantariona -  za " da napravis pancer oko sebe", protiv tuge.
Sama sam pocela uzimati sumece  Zinka, pomalo Zeljezo i nesto sto se zove
ovde "Kieselerdepulver" ili "Silicea" - ne znam sta je to(?)
i neku vodicu od cickovog extrakta  valjda, pisala sam vec o tome.

Ne znam sta mi je pomoglo, ne opada mi kosa mozda vec i 3, 5 meseca. Bogu dragom hvala.

"""""
Drugi dermatolog (kobajagi cuveni ovde), nedavno mi uradio TRICHOGRAM,
jedva dobih  termin  kod njega, u  klinici,
mi  preporucio da kupim  REGAINE 2% te da dva puta dnevno nanosim na tème po 1 ml. (ovo jos nisam nabavila)
Da  l' da  to sad pocnem nanositi  kao preventivu, a ne opada mi?
Logged

dr Katarina

  • Guest
Re: Pomoc / Opadanje kose
« Reply #9 on: 17.02.2006. 16:59 »
  •  
Mozda nije lose probati sa cajom od zalfije za pcos jer zalfija je prirodni hormonski regulator.Herbateka je dala ovaj recept za caj>>>preliti 1 supenu kasiku zalfije soljom vode i ostaviti 30 min ,procediti i piti 3 puta na dan po kaf.soljicu.Zalfija se ne pije za vreme menstr. ciklusa.
Logged

Branka+

  • Guest
Re: Pomoc / Opadanje kose
« Reply #10 on: 19.02.2006. 20:20 »
  •  
Zna li neko sta je "Silicea" ili "Silica" na srpskom jeziku. Ovde se zove Kieselerde i vidim da mnogi uzimaju zbog poremecnog rasta kose i noktiju,
kao nadopuna ...
Logged

royst

  • Guest
Re: Pomoc / Opadanje kose
« Reply #11 on: 21.02.2006. 12:20 »
  •  
Silica?
Mene ovo asocira na silicijum. A i ovo "Kieselerde" bi bukvalno prevedeno bilo Å¡ljunkovito tlo.
Logged

royst

  • Guest
Re: Pomoc / Opadanje kose
« Reply #12 on: 21.02.2006. 13:00 »
  •  
Jao, pa da nije glina?
Logged

Branka+

  • Guest
Re: Pomoc / Opadanje kose
« Reply #13 on: 21.02.2006. 23:16 »
  •  
Ne znam, a nekako me interesuje...(glina je Ton ili Lehm, njem.) ako uzimas u prahu, beli je prah, 3x dnevno kasicicu posle jela, u soku, caju, mleku...
i tabl. su bele.  Za kosu i nokte. Na kutiji je naslikan kristal, koji blesti.

Kieselerde Pulver
Terre de silice en pudre
Granulato di terra silicea
Silica

Pozdrav!
Logged

royst

  • Guest
Re: Pomoc / Opadanje kose
« Reply #14 on: 22.02.2006. 08:46 »
  •  
Skoro sam 100% sigurna da je glina u pitanju i to bela glina.
 
"Na kutiji je naslikan kristal, koji blesti"
Mislim da je prikazan kristal kvarca a kvarc ti je jedan od oblika silicijum dioksida u kome se on nalazi u prirodi.


"Terre de silice,
 terra silicea"
Svaki od ovih naziva bi mogao da se prevede bukvalno kao silicijumska zemlja(tlo).
E sad, Si ti se nalazi u kaolinitu-mineralu koji kada je u koloidnoj(kristalastoj) formi se zove kaolin ili ti bela glina.

Ovi nazivi, koje si navela, mogu biti trgovački. Pošalji "sastav" ako imaš.
Logged