Herbateka    
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: MASNA KOSA  (Pročitano 2039 puta)
OPASNO
Gost


« poslato: 24.01.2006. 17:33 »
Odgovori sa citatomCitat

Veliki pozdrav svim forumašima herbateke, najbolji ste!!!
Imam jedno pitanje za sve: Kako rešiti problem masne kose? Nemojte mi molim vas prepuručivati da utrljavam nešto u koren kose, ionako mi je kosa stalno masna. Npr. kosu mogu danas oprati, ali ona će sutra izgledati kao da je 5 dana nisam prala.
Inače imam 20 godina, farbam se već 4 godine u plavo. Koristim biljni šampon na bazi koprive i još nekih biljaka, i od njega mi je kosa neverovatno sjajna, kad god je operem svi me pitaju jesam li se ponovo farbala. A li možda je problem u regeneratoru koji koristim, ali šta ću, moram ga koristiti jer bez njega ni u ludilu ne bih mogla razćešljati kosu!!Inače skoro svi u porodici imaju slabu kosu, brzo im se masti. Ako ništa, možete li mi preporučiti koji dobar regenerator na bazi bilja, nema šta nisam koristila ali uzalud.

Pozdrav!!!
Sačuvana
fantasy
Gost


« Odgovor #1 poslato: 25.01.2006. 20:13 »
Odgovori sa citatomCitat

hi opasno!!

ovdje na stranicama herbateke imas jednu knjigicu koju mozes downloadati, u njoj ima par recepata koji ti mogu pomoci... a sto se tice toga "Nemojte mi molim vas prepuručivati da utrljavam nešto u koren kose, ionako mi je kosa stalno masna" ako ne probas nesto, ne znas hoce li djelovati. npr. meni je fenomenalno djelovao blagi caj od kadulje, kojim bih ispirala kosu svaki drugi dan (ali on se preporuca za tamnokose jer potamnjuje kosu). takodjer postoji mnogo cajeva i mjesavina od koprive, cicka, kadulje koje mozes koristiti... ja nemam ovaj problem cijelo vrijeme, uglavnom se pocne pojavljivati zimi... ili kada sam pod stresom, tako da nisam puno ni istrazivala.
regenerator probaj ne stavljat na sami korijen i tjeme, tako samo jos vise zagusujes vlasiste, samo ga apliciraj duz kose i na krajeve...

pozdrav
Sačuvana
OPASNO
Gost


« Odgovor #2 poslato: 26.01.2006. 19:32 »
Odgovori sa citatomCitat

fantasy hvala na savjetu nikad ih nije dosta!!!
Inače regenerator ne stavljam na celu kosu samo na krajeve, i to minimalno, tako da mi jedna kutija regeneratora može biti oko pola godine!!!
Inače ja kad stavim regeneratorrazčešljam kosu, to sam videla mood frizerki al ne znam da li je to u redu?

pozz
Sačuvana
Zrinka
Gost


« Odgovor #3 poslato: 31.01.2006. 06:59 »
Odgovori sa citatomCitat

za pocetak izbaci regenerator. Probala sam razne ali od njih mi se kosa jos vise masti a na kraju dobijem i perut. Ako ih vec koristis (a pretpostavljam da moras zbog farbanja) stavljaj ih na vrhove kose a nikako na teme
Svi ti preparati o kojima se prica i koji se reklamiraju su vise manje neefektni (a probala sam stvarno sve i svasta)
Jedini izlaz je samo u redovnom pranju kose (meni je to svaki drugi dan).
Svi ti preparati resavaju posledice - masnu kosu, a cinjenica je da se ona masti od temena i iznutra i da je to nesto sto je nasledno.

Sačuvana
OPASNO
Gost


« Odgovor #4 poslato: 31.01.2006. 17:25 »
Odgovori sa citatomCitat

pozz svima:
od petka na tjeme kose stavljam dečiji puder i kosa mi izgleda sjajno. Ne samo da je ne moram stalno prati nego mi i kosa izgleda svežije: od sada perem svakih sedam dana kosu jer stvarno je mukotrpno bilo prati je svaki drugi dan jer imam dugu kosu!!!
Zna li iko da li to može proizvesti neke negatine posledice!!!
Sačuvana
Freeholland2002
Gost


« Odgovor #5 poslato: 01.02.2006. 10:25 »
Odgovori sa citatomCitat

Uzmi lijepo cist, sitan pepeo od izgorelog drveta - onaj bjelicasti. Pazi da nema nikakvih grudvica niti ostataka drveta.
5% ovog pepela stavi u toplu vodu ( 100 grama na 2 litra vode) i ostavi da stoji 24 sata. Nekoliko puta promuckaj ali dobro i kada se dobro slegne, poslije 24 sata lijepo odlij vodu u cistu posudu a talog jednostavno baci.
Ova ocjedjena voda ti dodje sada tvoj novi proizvod koji ce da ti kosu ucini leprsavom, bez masti, ni suvom ni vlaznom - normalnom...i sve sto kosi treba.
Kako ?
Sada lijepo operi glavu - kosu o ovom proizvodu, dobro isperi i pusti neka se osusi.
Nije skupo, nije Pantene, nije Palmolive, nije Krka,....al jest bolje i zdravije... a djelovanje i na kozu glave je makar nekoliko puta povoljnije.
Srecno
Sačuvana
OPASNO
Gost


« Odgovor #6 poslato: 01.02.2006. 18:06 »
Odgovori sa citatomCitat

Kažu da se ne treba na ovakvim stvarima zahvaljivati ali ja ću ipak reći hvala!!!
A znate li išta kako će delovati puder na temenu kose posle nekog vremena, hoće li proizvesti neke negativne posledice!!!
Sačuvana
tutti
Gost


« Odgovor #7 poslato: 03.03.2006. 11:21 »
Odgovori sa citatomCitat

cao opasno,
hoces mi reci kako upotrbis pude na temenu kose, bas bih probala i ja
pozdrav,
Sačuvana
Ai
Gost


« Odgovor #8 poslato: 03.03.2006. 15:44 »
Odgovori sa citatomCitat

Za Opasno i Tutti

To da se (decji) puder utrljava u teme kose je recept samo kada je kosa masna, a hitno treba da izgleda OK, tj. kad nema vremena za pranje. Idemo logicki - taj puder mora da se zalepi negde, zar ne? A zalepi se na teme glave, sto jos vise gusi koren kose, koji ne moze da dise. Masnu kosu izazivaju gljivice oko folikula dlake, dakle one treba da se prvo rese, i resice se problem masne kose. Inace, samponi koji su za masnu kosu su prejaki i preagresivni i obicno povecavaju problem, pa kosa mora da se pere sve cesce i cesce.

Sačuvana
hristina
Novajlija
*
Poruke: 40


« Odgovor #9 poslato: 03.03.2006. 16:00 »
Odgovori sa citatomCitat

Imate bas za kosu puder u spreju. Nisam sigurna kako se zove, ali znam da postoji. Moja sestra ga je koristila s vremena na vreme. Dosta je lakse za upotrebu nego obicni puder a i bas je namenjen za tzv. suho pranje.
Sačuvana
OPASNO
Gost


« Odgovor #10 poslato: 04.03.2006. 18:49 »
Odgovori sa citatomCitat

Dečiji puder stavljate na teme glave i  protrljate ga peÅ¡kirom

pozz
Sačuvana
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu