Herbateka    
Stranice: [1] 2 3 ... 6
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: Vasa pitanja  (Pročitano 2845 puta)
Freeholland2002
Gost


« poslato: 26.01.2006. 21:40 »
Odgovori sa citatomCitat

Posto duze vremena nisam bio na ovim stranicama a u medjuvremenu sam zaboravio pasword, te uz to jos kod traznje pasworda herbateka mi kaze da ne prepoznaje moje username i otvorio sam novi - stari nick. Umjesto Freeholland sada je freeholland2002.
Ukljucit cu se u razmjenu misljenja kada malo odmorim jer sam u Amsterdam dosao kuci tek poslije tri mjeseca provedena na putu.
Sve vas puno pozdravljam, a ako imate nekih pitanja na koja niste dobili a zeljeli bi ste da odgovore dobijete napisite i ja cu se potruditi da vam iskreno odgovorim. Jedino bi bilo pozeljno da pitanja budu jasna i ako je moguce kratka.
Puno srece u zivotu zelim vam svima
Freeholland2002
Sačuvana
Freeholland2002
Gost


« Odgovor #1 poslato: 26.01.2006. 21:48 »
Odgovori sa citatomCitat

Evo jedan provjeren recept:

1/2 litra jabukovog sirceta
+ 1/4 kg meda
naspite u bocu od 2 litra
Doooooobro promuckajte i
dopunite flasu obicnom vodom i  to hladnom.

Drzite u frizideru dok ne potrosite.
Popijte vinsku casu ovog dobrog "vina" ujutru i uvece.
Napisite kako djeluje, bas me interesuje. Ja evo i sada dok ovo pisem pijuckam vecernju dozu.
Sačuvana
Freeholland2002
Gost


« Odgovor #2 poslato: 26.01.2006. 22:23 »
Odgovori sa citatomCitat

I da dodam...
Razmisljajuci kako da covjek postane i ostane FIT a oslanjajuci se iskljucivo na prirodu i ono sto sam za nekih 25 godina naucio radeci u ovoj oblasti dosao sam na jednostavnu ideju da moramo rasterecivati organizam redovno a isto onako kako ga i opterecujemo.

Naime ako je hrana dobra najcesce ne vodimo racuna i nerijetko se prezderemo.
Uzimamo zatim svakojake sinteticke farbe i boje u picima u kojima je tacna jedino slika na flasi a unutar je najcesce sve fals.

Naravno da odmah kada se dobro najedemo i napijemo zaboravimo da treba i sutra zivjeti pa i poslije sutra. Ali mi tako svoj organizam izbacimo iz ritma i vise nismo FIT.

To je naravno uzrok i mnogo drugih problema jer samo ako znamo ono sto i ptice znaju da je prvi simptom loseg varenja GLAVOBOLJA mi ipak odmah gutamo Analgetik a on sa varenjem ima veze koliko i sa kretanjem zemlje.

Moje je misljenje a to i koristim redovno da mi trebamo sebe natjerati da kao sto volimo da se najedemo i napijemo pomognemo organizmu da to sto prije izadje jer inace moze biti problemcica pa i problema.

Elem ja uovako to rjesavam :

Ujutru: Caj od Uve ( Koji  se pripravi prethodnu vece da odstoji)
Ovaj caj potpomaze lucenje tecnosti iz organizma i nije otrovan.

U vece: Caj od Sene ili Frangule ili Rasol+Voda
Ujutru ce te se rijesiti svega sto ste jeduci natrpali u sebe.

Svaki drugi dan: Soljicu Hladne vode sa dvije kasike sirceta.
Pomaze da krv ostane "Normalna"

Jednom sedmicno: Caj od lista i cvijeta gloga
Jaca srcani misic

Tako zivim vec nekih 20 godina i sada u 50-oj imam potpuno istu tezinu kakvu sam imao na regrutaciji u svojoj 18-oj godini.

Najteza bolest koja me do sada strefila je uglavnom bila prehlada jer  malo vodim racuna o utopljavanju i vise volim zimu pa nekada pretjeram.

Ima li neko od vas slicnih iskustava koja bi nam svima mogla pomoci ?
Sačuvana
hibiskus
Gost


« Odgovor #3 poslato: 27.01.2006. 13:18 »
Odgovori sa citatomCitat

Freeholand,
Drago mi je sto ste se ponovo javili na ove stranice,jer sam redovno pratila vase odgovore,komentare i recepte koji su mi se naravno svideli.
Imam 39 godina i probleme sa kozom.Naime koza lica mi je masna i koristim nemasne kreme,ali se povremeno koza peruta -ako imate nekakav dobar recept za hidrantnu kremu napisite.Imam jos jedan problem sa kozom vrata koja se opustila,naborala i bez imalo cvrstoce.Napominjem da nisam imala oscilacije u tezini.Pozdrav.

Sačuvana
Freeholland2002
Gost


« Odgovor #4 poslato: 31.01.2006. 13:32 »
Odgovori sa citatomCitat

A. CAJ KOJI CISTI KOZU (PIJE SE)

1.  Kasicica hajducke trave
2.  5 bobica kleke
4   Kasicice kadulje

Pripremiti kao obican caj i popiti pred spavanje (dvije sedmice)

B. OSNOVNI PRIPRAVAK ZA OBLOGE ZA CISCENJE SVIH VRSTA KOZE

3 dijela lista jagode
3 dijela lista ili cvijeta crnog sleza
2 dijela kadilje lista
1 kasika cvijeta kamilice

Ovu smjesu koristiti kao obloge ili kao kupke za tijelo. Najbolje ako namozite bilje u gazu i napravite oblog i sl.

Tek kada ste kozu ocistili ili tek ako ste kozu uspjeli odrzavati ili odrzati cistom tek tada mozete primjenjivati odredjena kreme, masti, ulja, ,,,
Sačuvana
hristina
Novajlija
*
Poruke: 40


« Odgovor #5 poslato: 31.01.2006. 15:56 »
Odgovori sa citatomCitat

Mozete li da nam napisete cime da ublazimo strije?
Hvala unapred
Sačuvana
Freeholland2002
Gost


« Odgovor #6 poslato: 31.01.2006. 17:49 »
Odgovori sa citatomCitat

Strije....Extract lista brsljana

Napravite sami:

300 gr suvog lista brsljana isitniti i preliti sa 1 litrom 70% alkohola
Ostaviti na toplom 21 dan i procijediti ali je bolje ne cijediti vec ostaviti da stoji ali koristiti poslije 21 dana.

Brsljan najbolje sami naberite jer ga svugdje ima.

Promuckati, namociti gazu i doooooooobro utrljavati na mjestima gdje su se strije odomacile. Ubrzo ce biti bolje ili skroz dobro.

Mozete pokusati i iscijediti ono malo tecnosti iz lista brsljana pa njome takodje umasirati ali ce vam trebati dosta lista za malo tecnosti...

Srecno !
Sačuvana
bea
Gost


« Odgovor #7 poslato: 01.02.2006. 10:48 »
Odgovori sa citatomCitat

Postovani Freeholland2002,

Cesto citam vase savjete i veoma mi se svidjaju.
Sinoc sam napravila vas "provjereni recept"(sirce, med i voda), i nakon jedne vinske case pritisak mi je uzasno spao. Nisam mjerila pritisak ali sam osjecaj u glavi dao mi je do znanja sta je u pitanju.

Eeeee, moje pitanje br. 1. je?: za sta je dobar ovaj provjereni recept, koje sirce se koristi ( ja isto zivim u NL i kupila sam u specijalnoj prodavnici jabukovo sirce)?

Drugo pitanje je u vezi onog vaseg recepta za suhu kozu; u kojoj prodavnici mogu te sastojke kupiti?

Unaprijed hvala na vasim divnim savjetima i receptima i mnogo srece i uspijeha u vasem zivotu i poslu zeli vam Bea.
Freeholland2002

Sačuvana
bea
Gost


« Odgovor #8 poslato: 01.02.2006. 11:09 »
Odgovori sa citatomCitat

Jos jedno pitanje koje sam zaboravila da postavim,
naime imam uzasno neredovne mjesecnice. Danas je 1 februar a zadnju menstruaciu sam imala 25 novembra. Sve sam pretrage uradila i sve je "u redu" (naravno ovdje u Holandiji je uvijek stres razlog za sve probleme).
Meni je 38 godina, depresivna sam, stitnu zlijezdu sam isto kontrolisala i TSH je malo povecan ali na "granici normale", sto znaci da netrebam koristiti lijekove. Interesuje me dali razlog moze biti hormonalni poremecaj, jer to mi ljekari nisu kontrolisali, i postoji li biljno sredstvo koje moze hormone da uskladi, naprimjer macina trava ili nesto drugo.
Bea
Sačuvana
hibiskus
Gost


« Odgovor #9 poslato: 01.02.2006. 12:43 »
Odgovori sa citatomCitat

Zamolila bih Vas da mi napisete kako da sama napravim kremu za lice za masnu kozu i kremu za vrat za suvu i opustenu kozu.
Unapred hvala.

Sačuvana
Freeholland2002
Gost


« Odgovor #10 poslato: 01.02.2006. 23:22 »
Odgovori sa citatomCitat

BEA, ... pao pritisak, kazes...?
Onda ti i inace imas malo nizi ili normalan pritisak cim si to odmah osjetila. Jeste, u pravu si, pritisak stvarno hoce da sleti. Vidis i sama da nas makar ovdje u Holandiji zatrpase tim preparatima na bazi jabukovog sirceta sve da smrsavimo i budemo imali top line. Caka je u izmjeni tvari, razredjivanju krvi i blagom laksativnom djelovanju (stolica postaje potpuno normalna),,, slobodno popij ali nemoj pretjerivati jer ako nisi navikla na ove prirodne napitke postat ce ti bljutavo. Vidis da je doslo vrijeme da se trebamo navikavati na prirodne stvari...

Sastojke za lijepu kozu kupi u Kruidvatu ili nekoj drogeriji. Kupuj od firme Yacob Hooj njihova roba je dobra. Ako si u Amsterdamu lako ces naci.

Menstruacija izostala pa neredovna pa redovna a ti stresna iliti cesto u stresu. Sta li bi mogao biti uzrok.
BEA, streeeees,..............a probaj da pijes tu Macinu travu ali da znas da je to MELISA ili Maticnjak ili Limunova trava iliti latinski:

Melissa officinalis
Probaj da pijes i pij slobodno, nece odmoci a hoce pomoci, da znas ... i jos cu ti stogod pribavit za tu regulaciju sto se bilja tice...
Neka te prati dobra sreca u ovoj dosadnoj Olandiji...
Sačuvana
Freeholland2002
Gost


« Odgovor #11 poslato: 02.02.2006. 11:10 »
Odgovori sa citatomCitat

Hibiskus, odnosno "Hybiscus"

Nemoj praviti kremu vec napravi nesto brze i efikasnije

MASNA KOZA

U 195 mll Bademovog ulja dodaj

LIMUN - Etericno ulje 1 mll  ( 25 kapljica)
BERGAMOT - Etericno ulje 1 mll ( 25 kapljica)
KLEKA - Etericno ulje  1 mll ( 25 kapljica)
YLANG YLANG - Etericno ulje  2 mll
( 50 kapljica)

Dobro dobro promuckaj i eto ga


AKO JE KOZA SUVA koristite eterska ulja; Roza, Jasminus, Lavandula, Geranium, Sandal, Neroli,...napravite sami kombinaciju od po 25-50 kapi / ulju i uzivajte u ucinku i novootkrivenim vjestinama.

Pazite da ulja budu preava. To ce te znati jedino ako vidite da su eterska ulja jako skupa. To tako treba da bude.
Sačuvana
Freeholland2002
Gost


« Odgovor #12 poslato: 02.02.2006. 11:19 »
Odgovori sa citatomCitat

Hybiscus i ostali

Kremu za bilo sta morate poceti praviti od osnovne kreme. Znaci to morate znati napraviti a poslije kombinovati. Osnovna krema se pravi ovako:
U vodenoj kupki (to je ono, manja prazna serpica u vecoj serpi sa toplom vodom) rastopite i dobro izmijesajte slijedece:

1 dio lanolina i
2 dijela vazelina

Odavde mozete poceti.
sada dodajete sto vam treba i u pravcu u kojem zelite. najcesce i najbolje je da dodate eterska ulja i da ih dobro umiksate.

Bazna mast
60 gr bijelog voska
90 grama svinjskog loja ili lanolina ili kakaobutera
90 mll bademovog ulja

Dobro smuckajte da bude homogeno i eto ga.

Sta ce te sve dodavati ovim osnovnim je zavisno od toga sta trebate, sta zelite....to je kao igra, dzez,...improvizacija. Sa bazama imate instrumente a od vas zavisi sta dalje zelite....

SRECNO
Sačuvana
hibiskus
Gost


« Odgovor #13 poslato: 02.02.2006. 12:05 »
Odgovori sa citatomCitat

YLANG YLANG -etericno ulje ima li kakav drugi naziv.Nisam cula za to ulje.Da li se moze kupiti u Srbiji?
Sačuvana
Freeholland2002
Gost


« Odgovor #14 poslato: 02.02.2006. 12:36 »
Odgovori sa citatomCitat

YLAN YLANG,
ne brini ako nisi cula. Oni koji prodaju su sigurno culi. Samo pazi da na bocici pise precizno YLANG-YLANG, i kada pomirises da te onako opusti do daske jer tako lijepo mirise. Ulje nebi trebalo da je skupo. A drugi naziv ne postoji osim biljka od koje se dobija a koja se na latinskom zove: Cananga odorata (Ovo odorata - odoratum je od latinskog naziva za miris sto ce reci da mirise). Gdje god vidis da pise odorus, odoratum, odor, odoratissimo,...sve je to nesto sto je vezano za miris...
Hibiskusu....neka je sa srecom
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 6
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu