Herbateka    
Stranice: [1] 2 3 ... 9
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: Moram i zelimsmrsati 15 kg  (Pročitano 9419 puta)
Nena*
Gost


« poslato: 13.02.2006. 23:48 »
Odgovori sa citatomCitat

Pozdrav svima koji ovo procitaju i molim vas, javljajte se!

Molim da me se ozbiljno shvati.


Imam 46 godina, radim 40 sati sedmicno, sedeci polozaj. Vodim racuna o porodici, pijem 2 - 3 litra vode, kafu ili caj uvek bez secera. Dnevno 20-30 min. vozim biciklo, mogla bih jedino poceti sa "brzim hodanjem". Imam malo vremena za sebe, volim da citam i da se druzim sa dragim osobama.
Jedem i kad sam tuzna i frustrirana.

Stalno sam gladna, pogotovo kasno popodne i uvece 20 - 21.00 sat. Kad sam gladna, mislim na hleb i testeninu, ne na jabuku.
Nisam neki ljubitelj cajeva, ali mogla bih piti.

Da li imaju neke kapi, kapsule ili cajevi koji ubijaju tu stalnu glad? Mesec dana uzimala bih bilo sta, samo da to krene!

Da li je neko od vas skoro uspeo(la) da skine te grozne kilograme. Visoka sam 163 cm, a imam vise od 75 kg - ne usudjujem se stati na vagu odavno... Pocetkom 2003 sam imala 64 kg.

Jasno mi je da Index punoce tela(BMI) raste sa godinama i ne moram biti shlank k'o moja kcerka. Dosta bi mi bilo da opet nosim dzins nr. 40.

Zar trazim previse? Zar sam ovisnik?
Sačuvana
Freeholland2002
Gost


« Odgovor #1 poslato: 14.02.2006. 11:29 »
Odgovori sa citatomCitat

Ama kakav ovisnik, pa Neno 46 godina, ti si cura samo se malo "zapustila".
A to sto imas dobar apetit, eh pa to je bas razlog sto su ti kile postale malo teske.
Ima nacina jedino nemoj podleci TV reklamama i porucivati njihove vrhunske proizvode po vrhunskim cijenama od kojih neces imati ama bas nikakve koristi, jedino ce izgubiti lovu.
Pored toga ti ovdje napisa da volis i sve i svasta. Vozis i bicikl, druzis se pijes caj i vodu bez secera...a jedino ti ne godi Jabuka pa na nju i ne mislis.

E pa Neno vidis sta je moj prijedlog:

JABUKA, stvarno...zato i ne mislis na jabuku.

uzmi JOS caj od Sene.  Vidim da si u Svajcarskoj pa tamo mozes kupiti taj caj pod nazivom  BEKUNIS i imat ces ti ponovo liniju ko upisana. Ali moras malo da grickas voce...nije malo vec malo vise...
Srecno
Sačuvana
Nena*
Gost


« Odgovor #2 poslato: 14.02.2006. 22:51 »
Odgovori sa citatomCitat

Eh,  FREEHOLLAND, bas me nasmeja! Hvala na javljanju.

A trazila sam da me se ozbiljno shvati... he,he

Stvarno mislis BEKUNIS caj, zar se taj nije kod nas pio radi probave bolje? Nemam ja tih problema, al' 'ajd kupicu sutra caj - kol'ko dnevno da ga popijem?
Ima ovde vazda nekih Body - fit cajeva, no ne znam sta pomaze.

Sta ubija zelju za jedenjem?

Da li ima neko neku frisku pricu, o tome kako je skinuo kile?

Verujte da je to veliki problem. Ubija u dusu. Nemas volje ni da se lepo obuces, a ormari puni. Ne znam kako glumci zacas za neku ulogu
dobiju i opet skinu po 15 kg.

Kako neki ljudi(kao moj suprug) stalno jedu, a uvek mrsavi. Zasto se, nama debelima, traze namirnice koje goje?
Javljajte se, mozda nesto pomogne...
Sačuvana
Freeholland2002
Gost


« Odgovor #3 poslato: 14.02.2006. 23:38 »
Odgovori sa citatomCitat

Neno ja se ne salim i najozbiljnije mislim ali ja samo kada pisem imam stil koji moze da nasmijesi osobu koja cita. Inace radim i kao novinar pa mi to nije bas strano. Pa tako je lakse i komunicirati.
Dakle uzmi ti jabuku i pojedi kad god ti na um padne da smazes komad torte ili da pojedes kakvu socnu sniclu sa malo ili malo vise luka.

Bekunis jeste za bolju probavu ali prije svega za brzu probavu sto ce reci da to sto pojedes kada uzimas Bekunis brzo izlazi napolje. Kontas li sada Neno da se ne salim. Mora se sto prije odstraniti ono sto je pojedeno. Ako jedes jabuku imat ces manji apetit za mesom i drugom hranom pa ako neznas koju onda kupi onu zelenu jabuku Greeny Smith e ta je bas OK  malo kisela pa godi a poslije nje ne ide ni hrana ni cigara.

I ja jedem sve i svasta koliko hocu i koliko mogu pa nemam viska kila ali povremeno pijem Bekunis...eto zato sam i vama preporucio.
Srecno
Sačuvana
tutti
Gost


« Odgovor #4 poslato: 15.02.2006. 10:18 »
Odgovori sa citatomCitat

Pobala sam ja bekunis ali pritisak krvi ide mi nisko, kako da upotremim pa da mi ne skodi
Sačuvana
Freeholland2002
Gost


« Odgovor #5 poslato: 15.02.2006. 13:14 »
Odgovori sa citatomCitat

tutti
Ma nije pritisak pao od Bekunisa sigurno osim ako ti vec nemas nizak pritisak pa mislis da je to od Bekunisa koji je obicna Sena. Malo je nerazumljivo ovo sto pises "Pritisak krvi ide mi nisko" - kako ovo mislis ?
Sačuvana
tutti
Gost


« Odgovor #6 poslato: 15.02.2006. 13:48 »
Odgovori sa citatomCitat

Hvala vam puno probacu opet bekunisom
Sačuvana
royst
Gost


« Odgovor #7 poslato: 16.02.2006. 09:05 »
Odgovori sa citatomCitat

Neno,

pošto očigledno imaš problem sa tzv. psihološkom gladju, probaj ovo:
zakači magnetom prazan list papira na frižider, pa svaki put kad nešto pojedeš ili popiješ ti zapiši na isti.Plus blokče u tašnu pa to isto kad si van kuće. Pa kada osetiš tu straaašnu glad a ti pročitaj šta si kada si i koju količinu poslednji put pojela ili popila. Pa se zapitaj:da li sam ja zaista gladna(hrani treba po nekoliko sati da se svari) ili me nešto drugo muči.
Ovi napadima gladi treba samo malo vremena da prodju jer nisu realni i treba istrpeti tih 10-ak minuta.Ako u počeku ne možeš, popij čašu vode ili uzmi da praviš limunadu.Dok je ti napaviš glad će početi da se smanjuje.
Svakim danom će ti biti lakše, a motiv neka ti bude onaj džins broj 40.
Ovo je meni pomoglo;bilo mi je grozno u početku ali se isplatilo(15kg manje).
Uz ovo još:
korigovanje ishrane + rekreacija.
Nikakvi preparati,nikakvi čajevi, samo istrajnost.
Sačuvana
royst
Gost


« Odgovor #8 poslato: 16.02.2006. 09:10 »
Odgovori sa citatomCitat

I da nam se Free ne naljuti za ono -nikakvi čajevi- moram da napomenem da ih pijem samo ako moram(ne prijaju mi ni čaj ni kafa).
Sačuvana
Nena*
Gost


« Odgovor #9 poslato: 16.02.2006. 09:30 »
Odgovori sa citatomCitat

Pozdrav za g. Freeholland, nabavicu taj Bekunis-Tee...

Pozrav i za ROYST, molim te pisi jos malo o tome kako si uspeo/-la skinuti te
proklete kile! O svemu po malo...

'ajd javljajte se jos malo.

Kad vidim poznanice koje su smrsale, kad ih pitam kako - samo se smeskaju, kao samo od sebe, manje jedem...


Kako 'utoliti' tu glad uvece?
Sačuvana
angel
Gost


« Odgovor #10 poslato: 16.02.2006. 10:26 »
Odgovori sa citatomCitat

Ne treba piti nikakve cajeve.Sena stvara zavisnost, treba je piti rijetko.
Sve mozete jeste, ali u umjerenim kolicinama.
Smanjite kolicinu pojedene hrane, izbacite grickalice izmedju obroka i jedite sto vise voca i povrca.
Sačuvana
royst
Gost


« Odgovor #11 poslato: 17.02.2006. 08:07 »
Odgovori sa citatomCitat

Ma nema tu nikakve mudrosti. Jednostavno moraš da se izboriš sa samom sobom.
Kao prvo moraš sebi da daš neki realan rok. Reci, za 6 meseci imaću 10kg manje.Batali "proverene" dijete i preparate, smanji obroke, izbaci iz ishrane suhomesnato, slatkiše, slaniše i testa(ne i testeninu). Ovo jedi samo ponekad da te prodje želja. Jedi što više voća i salata. Ubaci u ishranu npr. za doručak pahuljice(najbolje ovsene sa jogurtom-može i voćnim).Jedi više ribe i belog mesa.I NE RAZMIŠLJAJ O TOME KAKO SI NA DIJETI. NE GOVORI NIKOM DA SI NA DIJETI. Stalno će te zapitkivati kako ti ide a ako ti ne ide u početku, samo ćeš se izdeprimirati još više. Rekreacija pod obavezno da ubrzaš metabolizam jer ćeš u suprotnom stagnirati.Organizam se navikne na manje količine hrane, ulenji se a čim pojedeš nešto više praviće zalihe.
A što se tiče gladi uveče mogu samo da ti kažem da moraš da istrpiš.To je jednstavno tako i tu nema pomoći.Za 10-ak dana je više neće biti ili neće biti tako strašna.
Ne zaboravi da je svaki početak težak ali se na kraju isplati da se malo pomučiš.
Sačuvana
Freeholland2002
Gost


« Odgovor #12 poslato: 17.02.2006. 09:39 »
Odgovori sa citatomCitat

royst (195.252.91.---)

Kada budem htio da skinem koju kilu necu te pitati kako vec cu ovo kopirati.
Ti to tako dobro rezonujes.
Ma kad sve saberes zivot je najprostija stvar na svijetu jedino ga ne treba zakomplikovati kako to mi obicno i znamo i uradimo.
Sačuvana
royst
Gost


« Odgovor #13 poslato: 19.02.2006. 14:24 »
Odgovori sa citatomCitat

Godinama se borim s viškom kg. Taman skinem neko kilo a odmah me snadje onaj čuveni jo-jo efekat. Vratim izgubljeno i još malo dodam. A da ne pričam o stalnim napadima gladi, nervozi, i tome da se smučiš na kraju i sebi i svojim bližnjima.Živiš bukvalno u začaranom krugu, i sve se nadaš nekom čarobnom štapiću u vidu nekog čaja ili tabletice koji će preko noći izbrisati salce i rešiti te muka. A čarobni štapić, kao što sam negde već napisala, postoji samo u bajkama. Shvatiš da sve zavisi samo od tebe i od tvog zdravog razuma. I ako ti je u životu samo višak kilograma problem, kad vidiš sa kakvim se bolestima ljudi bore, shvatiš da si srećan i da je tvoja patnja toliko mizerna da je ne treba ni pominjati.
Zbog toga nisam nikom pomenula da ponovo krećem u svoj mali rat sa samom sobom.Rekla sam sebi:nećeš ovog puta da nerviraš ni sebe ni druge, nisi na dijeti već samo malo menjaš način ishrane,pod hitno ideš da vežbaš, pa kad smršaš smršala si; za godinu,dve nije bitno.I tako si toliko godina debela pa možeš još malo.
Bilo je teško u početku.Naročito uveče(Neno nisi sama) kad istrpim glad pa legnem da spavam a stomak zavija od gladi. Koliko sam samo puta htela da ustanem i odem da pojedem bilo šta.I tešila sebe:ako izdržiš sutra se častiš omiljenim pecivom iz pekare za doručak. A ujutru kada ustanem, nasmejem se samoj sebi za ono od noćas i pomislim, ma kakva pekara, grehota je da sad to jedeš posle onolike muke.
I tako dan za danom pa i to prodje. Smršala sam brže nego što sam se nadala, ostalo mi je još vrlo malo viška ali će i to otići.
Prešlo mi je u naviku da ne večeravam, redovno se rekreiram i osećam se fantastično.
Ako ova moja "tužna priča sa srećnim završetkom" nekom pomogne, biće mi drago.
Sačuvana
Nena*
Gost


« Odgovor #14 poslato: 19.02.2006. 15:02 »
Odgovori sa citatomCitat

Hej, hvala ti ROYST!

Veruj mi toliko sam toga procitala u vezi s tim, ali praksa je drugo...Kao sto sam negde navela, pijem vise nego sve moje drugarice i samo vodu,
izmedju obroka pravim obicno do pet sati razmaka, ja cak i volim salatu i povrce... ali volim i da jedem; imam porodicu, pa kad pravim kolac ili tako sta, ne mo's biti da ne jedes. Suprug je shlank, ali pusi.

Sta je to sa mnom?

Cak imamo ovde sad sve moguce produkte od "Wait Wotscher's", gde su napisani poeni. Ne znam sta je to sa mnom. Da, nisam vise bas najmladja,
i to igra ulogu.

Royst, kojim 'sportom' se bavis? Ja volim da vozim bicikl, i vozim, ali nemam tako puno vremena, trcati ne smem sa ovim kilama...

Bas me opterecuje.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 9
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu