Herbateka    
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 9
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: Moram i zelimsmrsati 15 kg  (Pročitano 9423 puta)
Nena*
Gost


« Odgovor #15 poslato: 19.02.2006. 20:15 »
Odgovori sa citatomCitat

Protiv stalne gladi, caj od "odoljena", to sam procitala negde ovde na Herbatekinoj stranici...Kako da nabavim tu biljku i koliko dnevno caja trebam piti?
Sačuvana
Freeholland2002
Gost


« Odgovor #16 poslato: 19.02.2006. 20:57 »
Odgovori sa citatomCitat

NENO
Nije istina, i nemoj ni nabavljati.
ODOLJEN je Valeriana officinalis, dakle VALERIANA i koristi se za smirenje.
Bolje da budes gladna nego da uzimas ovaj caj osim ako neces da te smiri pa da ti glad bude podnosljivija.
Sačuvana
royst
Gost


« Odgovor #17 poslato: 20.02.2006. 07:50 »
Odgovori sa citatomCitat

Nemam puno vremena pa ću ukratko:
1.  KrÅ¡tenica je jedno a stanje duha drugo. Nisam ni ja neÅ¡to mnogo mladja od tebe.
2.  Pohvalno je to Å¡to pijeÅ¡ puno vode. Nadam se da ne popijeÅ¡ mnogo odjednom. Treba to rasporediti da bi bubrezi funkcionisali kako treba.
3.  To Å¡to ti muž jede koliko hoće a ne goji se nema veze sa cigaretama, već sa genetikom, a i jede čovek kada je gladan a ne kada je nervozan.
4.  I ja pravim torte, kolače, pite ... Znam dobro: samo da probam kako je ispalo, uh Å¡to je ispalo daj joÅ¡ malo itd. Nastavila da pravim-prestala da probam. Verujem drugima na reč.
5.  Idem u teretanu gde radim vežbe sa malim težinama a posle toga brzo hodam na tarci oko 30min. Gledala me ona deca Å¡to bilduju malo čudno u početku pa se navikli. Sad se i zabrinu gde sam kad nekad zbog obaveza napravim pauzu.
6.  Izvini ako greÅ¡im ali mi se čini da ti stalno neÅ¡to opravdavaÅ¡ sebe. Znam ja da je teorija jedno a praksa drugo. Ali stisni petlju pa počni već jednom da teoriju sprovodiÅ¡ u praksi.
Pokušaću da narednih dana razradim svaku stavku.Do tada veliki pozdrav.
Sačuvana
royst
Gost


« Odgovor #18 poslato: 20.02.2006. 08:10 »
Odgovori sa citatomCitat

http://www.yu-fitness.com/ishrana.php

http://www.hr-fitness.net/prehrana/prehrana.php

http://www.coolinarika.com/zdravlje/

Evo još malo teorije.
Sačuvana
tanja
Gost


« Odgovor #19 poslato: 21.02.2006. 07:46 »
Odgovori sa citatomCitat

da li znate koliko se krece cena licih treninga u beogradu, mislim na fitness
Sačuvana
tutti
Gost


« Odgovor #20 poslato: 21.02.2006. 11:45 »
Odgovori sa citatomCitat

Za nenu

Evo ja ti kazem moje poslednje iskustvo

Ujutro jedem jedno parce crnog hleba sa cimet i med posle za rucak jedem sve sto mi je zelja a veceru ne jedem posle 18 sati oko 20 sati pijem caj bekunis, i posle toga perem zube i vise nista ne stavim u usta, ali veruj mi da nemam ni apetit  kao pre, ja verujem sve da je taj cimet i med pomaze na apetit ,
Za nedelju dana sam izgubila 2 kg
A i svaki dan idem na fitness oko 40 min

Zaboravila sam da kazem da jedem dosta voce
Sačuvana
royst
Gost


« Odgovor #21 poslato: 21.02.2006. 12:13 »
Odgovori sa citatomCitat


www.teretana.org
Ovde imaš spisak finess centara i teretana sa br. telefona pa se raspitaj.
Znam da se u boljim klubovima cena kreće oko 100eura za 10-12 termina.
Sačuvana
Branka+
Gost


« Odgovor #22 poslato: 23.02.2006. 23:12 »
Odgovori sa citatomCitat

Pozdrav za tebe, Royst! Dobro na me utice kada me g(I)dis... Neka mi zicica fali, izgleda i meni. Sve cekam ono CLICK.
Kad bi ti videla, kako se trudim...
Sačuvana
Nena*
Gost


« Odgovor #23 poslato: 23.02.2006. 23:20 »
Odgovori sa citatomCitat

Zelim ti puno uspeha Tutti!

Obavestavaj i dalje ako mozes.

Sve radis kako treba.

Ne znam za taj Bekunis caj sto kazes, jos nisam nabavila... moj problem je preko - tezina, a ne dobra probava, dosta pijem po danu rasporedjeno, pa nemam tih problema, pa se plasim da mi taj caj to nesto ne poremeti, ne ulenji. Ne znam na kom je to principu...
Sačuvana
marta
Gost


« Odgovor #24 poslato: 24.02.2006. 17:28 »
Odgovori sa citatomCitat

mislim sve ide "iz glave"imam utisak da se borim sa tezinom ceo zivot.Ali ,bilo je i perioda kada sam uz uobicajenu hranu gubila u tezininaravno to je bilo doba zaljubljenosti(kako se metabolizam tada promeni )osmeh na licu ,osmeh"u glavi" a koja hemija u organizmu neznam.Sada sam u 56toj god  zivot ne bi trebalo da kukam ,kao vecina para malo ali pravilno rasporedim ,razvedena, cerka u americi ,.....Kada dodjem kuci sa posla ja sama (nesmeta mi jer vilim i sama nekad biti) hranim sve zivotinje  u okolini,puno setam pored reke tada mi je najlepse,ali kada naidje minuta ona teska zuta ja trpam u usta i znam da netreba ali ...samo jos sad,samo malko cokolade,ajde sutra cu to jos izaziva onda nervozu jer "nisam karakter" pa pritisak ,i tako sve u krug
Mislim treba naci sebe i biti u skladu sa sobom ali kako ?mislim to je najteze u zivotu sto se treba za sebe uraditiI sama "uzletim"puna elana  za koji dan pad (a hrana je tu da stvoti neko zadovoljstvo)
Naci sebe nejteze je ali tada se puno stvari rese same od sebe ,pa i uvecana tezina
Sačuvana
Nena*
Gost


« Odgovor #25 poslato: 01.03.2006. 20:55 »
Odgovori sa citatomCitat

He, he...
Ovo sam nasla kod Nemaca, na jednoj njihovoj stranici -

Prirodno ubijanje apetita:

Iseces veliku glavicu luka, stavis u 1 litar kljucale vode, ostavis da prenoci;
ujutru u to nacedis celi limun i zasladis sa malo meda, tek toliko da je donekle pitko... Piti ujutru i izmedju obroka, kao - ne trazi ti se da jedes!
Ima li ko hrabar da proba?
Sačuvana
Freeholland2002
Gost


« Odgovor #26 poslato: 01.03.2006. 22:31 »
Odgovori sa citatomCitat

Neno sestro
pa ovo ne da smanjuje apetit vec ja kada bi ovo popio mislim da bi povratio i djonove od cipela.
Sačuvana
tutti
Gost


« Odgovor #27 poslato: 02.03.2006. 17:11 »
Odgovori sa citatomCitat

Neno
Ja sam probala ovako
uzimas samo ono crveno od luka u jedno case kljucalo vode i stavis da prenoci, i to pijes ujutro
to nije tako strasno
ali za dorucak josh uvek jedem cimet i med
Sačuvana
Nena*
Gost


« Odgovor #28 poslato: 02.03.2006. 23:39 »
Odgovori sa citatomCitat

Hvala Tutti,
jel´ mislis ona ljuska sto se farbaju jaja, he,he...

Oooooo Freeholland - ne znas ti sta su muke! Svasta bi ti mi probale, samo da se salche istopi.

U maju vazda neke pozivnice, treba se skockati... a kako kad haljinche sto ti se svidja, 'zateze!
Ovih dana zivim na salati i po nekoj pogacici sa zrnevljem. Jos ne pocinjem sa 'sportom', kod nas je sneg, hladno, poledica a i radi se stalno...eh.
Sačuvana
royst
Gost


« Odgovor #29 poslato: 03.03.2006. 09:16 »
Odgovori sa citatomCitat

E, Neno, kako uglaviti "sport" u već pretrpani dnevni raspored? Kada bi dan imao bar 30 sati... Znaš, mnoge žene imaju isti problem. Samnom je bilo isto. Sve sam nešto odlagala, a uz to mi nije baš bilo najjasnije i šta da odaberem. Za aerobik i slične treninge sam bila "teška", trčanje takođe nije dolazilo u obzir, bicikl ovde nemam gde da vozim. Joga, pilates i sl. su više za razgbavanje a ako hoćeš da slabiš moraš dobro da se preznojiš, da ubrzaš puls. A još je bilo isto loše vreme (sneg pa kiša, kiša pa sneg).
A ja za 4 meseca dijete skinula samo 4 kg i tu stala. I onako lenj metabolizam, ulenjio se još više. Jednostavno sam pod hitno morala da počnem sa vežbanjem. Odlučila sam da mi je to prioritet, da moram 3 puta nedeljno da nađem vremena pa makar neke stvari trpele.
U teretanu sam krenula po nagovoru najbolje drugarice koja već godnama vežba. Ona mi je i osmislila plan vežbi, a to izgleda otprilike ovako:
1. Zagrevanje na trenažnom biciklu od 10-15 minuta.
2. Prvih nedelju dana tzv. kružni treninzi što bi značilo da se u toku jednog treninga odrade vežbe za sve mišićne grupe.
3. Nakon toga:
    Ponedeljak-vežbe za grudi i biceps + trbuÅ¡njaci
    Sreda-vežbe za leÄ‘a i triceps + trbuÅ¡njaci
    Petak-vežbe za ramena, noge i zadnjicu + trbuÅ¡njaci
4. Posle vežbi obavezan aerobni trening. Ja sam se odlučila za brzo hodanje na traci a posle sam kombinovala sa steperom.
Rezultati su bili fantastični: u toku sledeća 4 meseca sam bila lakša za 11kg i dočekala sam lepo vreme bez straha od toga kako ću izgledati u letnjoj garderobi, koju sam morala komplet da obnovim jer se onda javio problem da nemam šta da obučem jer mi je sve veliko.
Ako imaš neku teretanu u blizini probaj tamo da vežbaš i zaboravi na sve predrasude u vezi teretane ako ih imaš. Nemoj da ti bude neprijatno, i znaj da ne možeš da se nabilduješ. U svakoj teretani imaš instruktore koji će ti pokazati vežbe (kako, koliko puta i sa kojim težinama da radiš).
Nekoliko mojih prijateljica, kada je videlo šta sam postigla a sve su bile skeptične i mislile da to nije za žene, krenule su sa mnom da vežbaju pa sada spajamo lepo sa korisnim. Vežbamo i družimo se. Možda je i tako najbolje da nadješ nekog ko bi išao sa tobom.
"Sport" mnogo znači. Ne samo da pomaže da oslabiÅ¡, već se i mnogo bolje osećaÅ¡, bolje spavaÅ¡, imaÅ¡ viÅ¡e energije, a i zategneÅ¡ se pa ne može da ti se desi da  kad smrÅ¡aÅ¡ ostane viÅ¡ak kože Å¡to može jako ružno da izgleda.
Možda sam se malo raspisala, ali sam želela da prenesem svoje iskustvo.
Sad, svi smo različiti, možda ti se ideja ne svidi ali te ne košta mnogo da probaš.

P.S.
Salatice i pogačice sa zrnevljem su super ideja ali dodaj i neku voćkicu da ti organizam dobije malo šećera.
Veliki pozdrav!
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 9
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu