Herbateka    
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: Problem sa venama i celulitom  (Pročitano 451 puta)
OPASNO
Gost


« poslato: 20.03.2006. 19:02 »
Odgovori sa citatomCitat

Pozdrav svima!!!
Imam 20 godina,nisam debele, ni mršava, taman koliko treba, ali imam problema sa celulitom:puno jedem slatkiša, ne jedem uvek u isto vreme, ne pijem dovoljno tečnosti...
Pijem zeleni čaj(do 2 šolje čaja dnevno), pa me zanima da li mi on u tome može pomoći i za koliko vremena se mogu videti rezultati.
Inače, imam problema sa venama i ispucalim kapilarima na nogama, pa ne znam kako da uskladim da mažem noge kremom za vene i kremom za celulit. I zanima me da li uopšte ja smem da masiram puno noge zbog mog problema. Postoji li neki potpuno bilji preparat koji bih mogla napraviti protiv vena ili celulita.
 

Unapred zahvalna

Sačuvana
royst
Gost


« Odgovor #1 poslato: 21.03.2006. 08:39 »
Odgovori sa citatomCitat

"puno jedem slatkiša, ne jedem uvek u isto vreme, ne pijem dovoljno tečnosti... "

I sama vidis gde gresis.
Puno voca i povrca, min. 2l tecnosti i to vode i cajeva a ne sokova pogotovu ne gaziranih, rekreacija pod obavezno.
Masaze su za tebe zbog vena i kapilara zabranjene. Po meni anticelulit masaze i nisu nesto, najbolja je limfna drenaza, koja najbolje pospesuje izbacivanje toksina iz organizma. Elektrostimulacija je kratkotrajnog daha jer samo ucvrsti misice i cini da se celulit manje vidi.
Bilo koju metodu koja podrazumeva umotavanje takodje izegavaj.
Od krema smes da koristis samo one koje "hlade" zaci nikako termo-gelove i sl. stvari.
Ovaj caj bi mogla da pijes jer je super za ciscenje organizma
pomesas jednake kolicine (npr. po 100g )
-bele breze
-ruzmarina
-lanenog semena
-kamilice
-preslice
Na 1l vode idu dve supene kasike mesavine
Kad voda prokljuca, stavis biljke i vratis jos oko 1min da kuva. Zatim poklopis i ostavis da stoji pola sata.
Srecno!
Sačuvana
OPASNO
Gost


« Odgovor #2 poslato: 21.03.2006. 14:20 »
Odgovori sa citatomCitat

Hvala Vam puno,
poslušaću vaše savete i nadam se uspehu

pozz
Sačuvana
royst
Gost


« Odgovor #3 poslato: 22.03.2006. 08:30 »
Odgovori sa citatomCitat

Draga OPASNO,
za tebe je idealno plivanje, joga, pilates i setnja.
Izbegavaj tesnu odecu i sedenje sa prekrstenim nogama.
Izbegavaj toplu depilaciju.
Kada sedis trudi se da uvek podignes noge na nesto. Uvece obavezno drzi podignute noge (uz zid) bar 10 minuta.
Napuni svako vece kadu hladnijom vodom i setaj malo kroz nju.
Pod uslovom da nisi 0-ta krvna grupa, dobro je svakog dana da popijes po jedan asprin ( "razredjuje" krv).
Nabavi specijalne carape za osobe koje imaju problem sa venama
Eto, ovog sam se jos setila.
Pozdrav!
Sačuvana
OPASNO
Gost


« Odgovor #4 poslato: 22.03.2006. 18:11 »
Odgovori sa citatomCitat

Hvala još jednom
Sačuvana
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu