Herbateka    
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: Zvacite med u sacu obavezno  (Pročitano 691 puta)
Freeholland
Gost


« poslato: 19.06.2006. 11:12 »
Odgovori sa citatomCitat

Med u sacu je skuplji. Mnogo je skuplji od obicnog meda a cesto ni oni koji ga u sacu prodaju pojma nemaju zasto je ustvari med u sacu skuplji. kada se objektivno laicki pogleda sace niko ne jede, dakle plati se skuplje a potrosi se manje. nema logike .

Ipak postoji opravdanje....

Nas organizam ne sadrzi fermente koji razlazu vosak ( A to je sace).
Vosak inace razlaze ferment CIRAZA koji u ljudskom organizmu ne postoji tako da ako pojedemo sace - vosak on se uopste ne preradi vec izadje u istom obliku u kojem je i usao u organizam.

Sada pogledajmo nesto drugo !!!
bakterije koje izazivaju tuberkulozu i mnoge druge bolesti a pogotovu bolesti disajnih organa imaju vostanu opnu koja ih stiti ali i koja ima garantuje da ih ljudski organizam nece unistiti vec obrnuto.

Kada jedemo sace koje je tesko za jelo ... ali kada ga jedemo cesce po malo...nas organizam reaguje i pocinje da u tragovima stvara ferment Cirazu kako bi moglo ono sto smo unijeli biti preradjeno.

Kada organizam stvori u tragovima ferment on rastvara-preradjuje vosak pa tako on "preradi" i vostanu prevlaku bakterija ako se usele u nas organizam a one bez te vostane prevlake ne mogu da zive i time smo ih se rijesili.

Dakle ZVACITE MED U SACU CESCE I MANJE I TIME CE TE SE SIGURNO DOBRO ZASTITITI OD NEKOLIKO VRLO OPASNIH BOLESTI...

Puno srece
Sačuvana
hiron
Gost


« Odgovor #1 poslato: 20.06.2006. 23:25 »
Odgovori sa citatomCitat

Dragi gospodine Freeholland,cini mi se da sam procitala sve Vase tekstove.Izuzetno ste simpatican i obrazovan gospodin.Mozda je to posledica sene,uvinog caja,meda u sacu.Treba probati.Sve sam vase recepte probala a sad cu i ovaj.Jedino me neka tuga hvata kad citam Vasa razmisljanja o zivotu.Tekstovi jos malo pa veseli al' tuga iz njih izvire.POZDRAV FREEHOLLAND!P.S.Hvala sto ste uz nas.
Sačuvana
Freeholland
Gost


« Odgovor #2 poslato: 20.06.2006. 23:42 »
Odgovori sa citatomCitat

Draga Hiron
Hvala na lijepim rijecima i svakako vam zelim puno dobroga u zivotu.
Obrazovan i jesam jer sam se obrazovao a simpatican kao i svi ostali, kako kome.  A mozda je to bas posledica toga sto ste nabrojali uz pozitivno gledanje na zivot koje me gura napred...
A ta razmisljanja o zivotu su skoro svima nama ista i svi se mi nadjemo u tim mojim ili tudjim razmisljanjima.
Zivot nije djecija igracka i svima nam je mozda i jednako tezak samo sto mi na razlicite nacine zivimo zivot  a tuga koja se da naslutiti je vjerujem posledica jednog vremena koje je u nama svima ostavilo veceg ili manjeg traga...
Svako dobro i zvacite med u sacu...istina je ono sto sam napisao jer se podobro razumijem i u pcele i njihov posao...
A znate li da je jedna Nobelova nagrada otisla u znanje o pcelama...jeste zaista za otkrivanje plesa pcela na informativnom dijelu saca...
Sačuvana
Dragana
Gost


« Odgovor #3 poslato: 25.07.2006. 09:31 »
Odgovori sa citatomCitat

Imam nekoliko pitanja:

1) Da li sace treba progutati nakon sto se sazvace?

2) Kako se med tacno upotrebljava? Znam da ne sme da se stavlja u vrucu tecnost jer izgubi svojstva. Medjutim, negde sam na ovim stranicama procitala da se med uzima plasticnom kasikom, a nikako metalnom.  Da li je to istina, jer ja sam izraziti protivnik upotrebe plastike u pripremanju i cuvanju hrane.

3) Da li med moze da se koristi u neogranicenim kolicinima ili mora da se dozira? Na nekim mestima sam procitala da med moze i treba u potpunosti da zameni secer, a na drugim da med treba strogo da se dozira na jednu do dve kasike dnevno.
Sačuvana
Olga Komlusan
Gost


« Odgovor #4 poslato: 03.01.2007. 11:43 »
Odgovori sa citatomCitat

Dali se vosak sa medom proguta.
Sačuvana
freeholland
Gost


« Odgovor #5 poslato: 12.03.2007. 10:11 »
Odgovori sa citatomCitat

Da, proguta se i to je nesto sto treba mozda objasniti zasto.

Ako progutate vosak mozda malo osjetite peckanje u zeludcu. To je zbog toga sto se vosak tesko vari odnosno ne vari se nikako zbog toga sto u ljudskom organizmu ne postoji ferment koji razlaze vosak.
Ovaj ferment koji se inace naziva CIRAZA se sa duzom upotrebom meda u sacu i gutanjem saca u tragovima stvara u organizmu i tu dolazimo do jedne vrlo efikasne upotrebe meda u sacu odnosno saca.
naime bakterije koje izazivaju tuberkulozu imaju vostanu prevlaku-zastitu i zbog toga su opasne jer se tesko "razbijaju" prirodnim putem. kada u organizmu nastane ferment koji je posledica upotrebe vooska-meda u sacu taj ferment ce razoriti taj oklop kod bakterija !!!
Ovo je poznato odavno ali malo je mjesta na kojima se to moze procitati obzirom da su sinteticki lijekovi uzeli sve pod svoje.
U nekoj eventualnoj kataklizmi tsinetike nece biti ili je nece biti dovoljno i eto muke.
Treba dakle ovo zapamtiti i prenositi na svoje potomstvo a povremeno i progutati sace u kome je bio med.
Pozdrav svima
Sačuvana
1 romana
Gost


« Odgovor #6 poslato: 26.05.2007. 20:46 »
Odgovori sa citatomCitat

freeholland Napisao:
-------------------------------------------------------
> Da, proguta se i to je nesto sto treba mozda
> objasniti zasto.
>
> Ako progutate vosak mozda malo osjetite peckanje u
> zeludcu. To je zbog toga sto se vosak tesko vari
> odnosno ne vari se nikako zbog toga sto u ljudskom
> organizmu ne postoji ferment koji razlaze vosak.
> Ovaj ferment koji se inace naziva CIRAZA se sa
> duzom upotrebom meda u sacu i gutanjem saca u
> tragovima stvara u organizmu i tu dolazimo do
> jedne vrlo efikasne upotrebe meda u sacu odnosno
> saca.
> naime bakterije koje izazivaju tuberkulozu imaju
> vostanu prevlaku-zastitu i zbog toga su opasne jer
> se tesko "razbijaju" prirodnim putem. kada u
> organizmu nastane ferment koji je posledica
> upotrebe vooska-meda u sacu taj ferment ce
> razoriti taj oklop kod bakterija !!!
> Ovo je poznato odavno ali malo je mjesta na kojima
> se to moze procitati obzirom da su sinteticki
> lijekovi uzeli sve pod svoje.
> U nekoj eventualnoj kataklizmi tsinetike nece biti
> ili je nece biti dovoljno i eto muke.
> Treba dakle ovo zapamtiti i prenositi na svoje
> potomstvo a povremeno i progutati sace u kome je
> bio med.
> Pozdrav svima
Sačuvana
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu