Herbateka    
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: vosak za depilaciju - recept  (Pročitano 2366 puta)
Ina
Novajlija
*
Poruke: 3


« poslato: 15.01.2007. 11:30 »
Odgovori sa citatomCitat

Pozdravljam sve korisnike ovog sajta i nadam se da ce se ovdje bar pronaci neko ko ce mi uspjeti dati odgovor na pitanje za cijim odgovorom tragam vec duze vrijeme. Naime rijec je o receptu iliti nacinu spravljanja prirodnog pcelinjeg voska za depilaciju... u kucnoj radinosti : ) Buduci da sam isprobala sve moguce vrste depilacije izuzev laserske koje su manje vise imale isti efekat i posljedice...urastanje dlacica, mrlje i oziljci, odlucila sam uzeti stvar u svoje ruke i uraditi "to" u kucnom okruzenju  : ) ...pa, kad to uradim sa greskom da barem imam sebe kriviti a ne neke druge. Dakle, dobila sam od praaaavog pcelara pcelinji vosak ali on nije u tecnom stanju nego onako kao komad "margarina " :)koji se da istopiti .... ali to nije ona trazena smolasta masa.... pa, pitam se ne treba li u tu smjesu dodati jos neki sastojak, ako treba koji, i u kojem omjeru?!? Bila bih vam neizmjerno zahvalana kada bih dobila pravu informaciju...

Srdacni pozdravi
Sačuvana
Marijana
Gost


« Odgovor #1 poslato: 16.01.2007. 13:39 »
Odgovori sa citatomCitat

Za vosak ne znam, ali odlicna smesa za kucnu upotrebu je secer, voda i limuntos. to prokuvati, pa ohladiti (da bude toplo da se moze na nogu naneti). Onda zalepiti traku na nogu, pa preko toga pamucnu traku (od starih potkosulja, plahti). Posle te trake oprati i otkuvati i prepeglati pa budu dezinfikovane. Pozdrav...Ja sam to koristila, ali je ipak bolja masinica tj. ja sve skidam masinicom. :-)
Sačuvana
Ina
Novajlija
*
Poruke: 3


« Odgovor #2 poslato: 16.01.2007. 17:53 »
Odgovori sa citatomCitat

Marijana, hvala lijepo na tvom doprinosu u ovom mom traganju za najpovoljnijim rjesenjem :)O, da ja sam koristila i masinicu / epilator ali em, sto sama depilacija duze traje, em sto poslije upotrebe epilatora imam problem sa urastanjem dlacica koji naravno da je prisutan i kod depilacije voskom ili nekim drugim tretmanom ali znatno manje nego sto je to slucaj sa epilatorom. Anyway, zahvaljujem jos jednom i toplo pozdravljam ...
Sačuvana
mica
Gost


« Odgovor #3 poslato: 06.03.2007. 15:56 »
Odgovori sa citatomCitat

Nemam recept vezan za pčelinji vosak, ali imam recept za vosak od šećera:

3 šalice (one od 2 dl) običnog kristal šećera
2 i 1/2 Å¡alice vode
4 male žličice limunovog soka (svježe iscijeđenog iz limuna)

Sastojke promiješati, staviti na vatru. Kada zakipi, kuhati na laganoj vatri otprilike sat vremena, možda malo više (ja obično kapnem malo smjese na hladni tannjurić, pa kad se ohladi, provjerim gustoću - mora biti gušće od meda - točno kao oni voskovi za hladnu depilaciju), sipam u staklene teglice, pustim da se ohladi do kraja i onda se može koristiti. Ovaj vosak se kod narednih upotreba ne mora grijati i koristi se normalno s krpicama.

Imam još jedan recept:

1 šalica (2dl) šećera
0.5 dl meda
sok od pola limuna

Sastojci se pomiješaju i stave na vatru (laganu). Kada počne lagano ključati, treba provjeriti da li se šećer otopio i je li smjesa jednolika. Sipati u čiste teglice da se ohladi. Ovaj vosak se isto koristi hladan i s krpicama.


Oba recepta su provjerena i oba voska jednako dobro funkcioniraju. Sretno s kuhanjem!
Sačuvana
miku
Gost


« Odgovor #4 poslato: 20.04.2007. 17:49 »
Odgovori sa citatomCitat

mica Napisao:
ma daj sto me zajeba sa tim medom i secerom sve sam noge izgorela
-------------------------------------------------------
> Nemam recept vezan za pčelinji vosak, ali imam
> recept za vosak od šećera:
>
> 3 šalice (one od 2 dl) običnog kristal šećera
>
> 2 i 1/2 Å¡alice vode
> 4 male žličice limunovog soka (svježe
> iscijeđenog iz limuna)
>
> Sastojke promiješati, staviti na vatru. Kada
> zakipi, kuhati na laganoj vatri otprilike sat
> vremena, možda malo više (ja obično kapnem malo
> smjese na hladni tannjurić, pa kad se ohladi,
> provjerim gustoću - mora biti gušće od meda -
> točno kao oni voskovi za hladnu depilaciju),
> sipam u staklene teglice, pustim da se ohladi do
> kraja i onda se može koristiti. Ovaj vosak se kod
> narednih upotreba ne mora grijati i koristi se
> normalno s krpicama.
>
> Imam još jedan recept:
>
> 1 šalica (2dl) šećera
> 0.5 dl meda
> sok od pola limuna
>
> Sastojci se pomiješaju i stave na vatru (laganu).
> Kada počne lagano ključati, treba provjeriti da
> li se šećer otopio i je li smjesa jednolika.
> Sipati u čiste teglice da se ohladi. Ovaj vosak
> se isto koristi hladan i s krpicama.
>
>
> Oba recepta su provjerena i oba voska jednako
> dobro funkcioniraju. Sretno s kuhanjem!
Sačuvana
ljilja
Gost


« Odgovor #5 poslato: 02.08.2007. 12:56 »
Odgovori sa citatomCitat

pa lepo pise "sipati u ciste teglice da se ohladi"....i da se koristi hladan, nisam videla da mora vruce...
Sačuvana
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu