Herbateka    
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: oboljenja hrskavice ??  (Pročitano 680 puta)
natasa112
Gost


« poslato: 18.02.2007. 23:49 »
Odgovori sa citatomCitat

Moja rodjaka ima strasnih problema s' koljenima, rekli su joj da joj hrskavica propada, trosi se. Da li neko zna nesto o tome, sta bi mogla koristiti, nesto na biljnoj bazi???
Sačuvana
milos
Gost


« Odgovor #1 poslato: 01.03.2007. 16:02 »
Odgovori sa citatomCitat

Neka rodjaka ode  u apoteku i kupi glukozamin sulfat i chondroitin .
Pozdrav
Sačuvana
sanjorumska
Novajlija
*
Poruke: 29


« Odgovor #2 poslato: 13.04.2007. 01:59 »
Odgovori sa citatomCitat

obnavljanje hrskavice je dugotrajan proces.ali d abi ublazila bolove moze probati sledeci recept
kupiti 100 grama korena gaveza ,ima ga u apotekama i prodavnicama zdrave hrane.sipati u serpu i preliti mlekom tek da ogrezne.zagrejavati da baci samo jedan kljuc ,ne dopustiti d akljuca.skinuti sa sporeta ohladiti i onda staviti oblogu na koleno ili neko drugo bolno mesto.umotati gazom zavojme ili nekom drugom prirodnom tkaninom.najjednostavnije je stavljati oblog pred spavanje i drzati po celu noc.nadam se da ce pomoci.mada,najvaznije je ne opteretiti nogu,mirovati sto vise.sto manje kilograma pritiska koleno to su bolovi manji.kazu da gavez bukvalno namesta cak i prelomljene kosti.veoma mocna biljka.vredi probati a ne moze da skodi.zelim brz oporavak.
Sačuvana
minjolina
Gost


« Odgovor #3 poslato: 16.02.2009. 00:42 »
Odgovori sa citatomCitat

Poštovanje
Moja cerka od 13 godina ima razmekšavanje hrskavice čašice kolena.
Pročitala sam prethodni mail pa me interesuje koliko vremena se koristi gavez, da li ima nekog ograničenja, i da li postoji još neki prirodni lek za lečenje ovog oboljenja.
Inače, ćerka nema nikakvu oralnu terapiju, samo lokalno gelove protiv bolova i mirovanje.

Hvala na odgovoru
Sačuvana
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu