Herbateka    
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: crveno lice  (Pročitano 1051 puta)
ackoacko
Gost


« poslato: 21.03.2007. 14:43 »
Odgovori sa citatomCitat

Molim vas za pomoc! Imam jako osetljivu kozu, koja se crveni sa promenom temperature,
vlaznosti, pod dejstvom sunca, usled fizickih napora itd. Sta bi ste mi
vi preporucili?
Sačuvana
determinanta
Gost


« Odgovor #1 poslato: 21.03.2007. 19:56 »
Odgovori sa citatomCitat

Najverovatnije se radi o tankoj kozi lica, sto podrazumeva pucanje kapilara. Mislim da bi najbolji savet dao vas kozmeticar, narocito ako se radi o tzv "kombinovanoj kozi". U svakom slucaju treba voditi racuna da na kozu bude naneta odgovarajuca krema, narocito pre izlaska, tj. pri promeni temperature (nevazisno s toplog na hladno, ili obrnuto). Jedno je sigurno, vasoj kozi ne prija toplota. Dakle, sta god da radite na licu, ono jedino moze biti izlozeno hladnom tretmanu (umivanje hladnom vodom, "lagane" kreme sa dobrim zastitnim faktorom...). No, jeste li iskljucili mogucnost alergije?
Sačuvana
ackoacko
Gost


« Odgovor #2 poslato: 21.03.2007. 20:58 »
Odgovori sa citatomCitat

Hvala na odgovoru! Nisam iskljucio da je to posledica alergije, ali veoma je tesko pronaci koji je alergen u pitanju. Od nekih biljaka (verovatno nije jer je meni to tokokm cele godine ili hrana (na sta  najvise ciljam). Dosta unosim ugljene hidrate (beli hleb), mozda je to u pitanju ali ipak ne znam
Sačuvana
Slavica-3863
Gost


« Odgovor #3 poslato: 21.03.2007. 22:17 »
Odgovori sa citatomCitat

Da napravis alergo test so magnetna rezonansa ako imas prezasitenost od hrana i drug vid na alergen toa ke se otkrie dodeka obicnite alergo testovi ja pokazuvaat poslednata faza na alergija koj donesuva na hronicni bronhit i asma.
Sačuvana
zaklince
Gost


« Odgovor #4 poslato: 30.04.2007. 19:53 »
Odgovori sa citatomCitat

nedovolno go hranam srceto
So mi preporacuvate ?
Sačuvana
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu