Herbateka    
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: guscja koza  (Pročitano 1368 puta)
tvigi
Novajlija
*
Poruke: 1


« poslato: 17.05.2008. 22:10 »
Odgovori sa citatomCitat

Imam problem...dete mi po rukama i nogama ima pecate grublje kozice, nesto nalik guscijoj kozi....ima li neko iskustvo s tim, kako tretirati ovakvu kozu???
Sačuvana
griva1978
Punopravni član
***
Poruke: 131


« Odgovor #1 poslato: 18.05.2008. 18:58 »
Odgovori sa citatomCitat

pozdravi,
..nisam imala iskustva ali sad negdje jednoć čula da u tome navodno može pomoći dugotrajna i redovita mazanja sa kantarionovim uljem i /ili nevenovom masti...
...nije na odmet probati, njegovati definitivno hoće, naštetiti definitivno neće ( osim ako se sa tim kantarionom ne ide na sunce - moguća alergijska reakcija jer je za neke jako osjetljive osobe kantarion fotosenzibilan sa suncem kao okidačam..)
Sačuvana
sweetbaby
Novajlija
*
Poruke: 2


« Odgovor #2 poslato: 30.06.2008. 16:42 »
Odgovori sa citatomCitat

pozdrav ja imam takvu kozu na lijevoj nadkoljenici nikada nije nestala ali se povuce kad redovno mazem bademovom kremom ili kantarionovim uljem isla sam dr. ali kaze da nema ljeka pojavilo mi se kad sam imala 10 god. kao mala flekica i kako sam rasla tako se i prosirilo pokusaj mazati sa ovim mozda i uspijes ukloniti skroz ja sam pocela mazati unazad 4 god znaci 11 god.poslije nego mi se pojavilo sretno i neodustaj
Sačuvana
anchika
Novajlija
*
Poruke: 2


« Odgovor #3 poslato: 12.02.2009. 22:19 »
Odgovori sa citatomCitat

Ja sam imala tako neshto na glezhnjevima i sada se skoro sasvim povuklo, od kako pola godine naizmenichno mazhem Jekodermom (riblju mast) i AD kapima. Izgleda da sa ovom beshtijom treba biti posebno uporan, jer ima sklonost da se vrati.
Sačuvana
loparac-58
Novajlija
*
Poruke: 21


« Odgovor #4 poslato: 02.04.2009. 00:37 »
Odgovori sa citatomCitat

Probaj povremeno namazati taj dio kože Gavezovom mašću (Simphytum officinale). Mislim i nadam se da će ti pomoći.
Sačuvana

Majevica planina
Stranice: [1]
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu