• Dobrodošli, gost
news News: Novo ... Biljke i Cajevi, mogu se poruciti.
Pogledajte Spisak i porucite Ovde
news

Author Topic: Cuvanje trudnoce  (Read 1011 times)

Ana

  • Guest
Cuvanje trudnoce
« on: 23.09.2002. 07:11 »
  •  
Nedavno sam u 11. sedmici trudnoci imala tzv. zadrzani pobacaj, ultrazvukom je ustanovljeno da je foster zivio do 7 sedmice.
Interesuje me postoje li neke ljekovite trave koje se smiju koristiti u trudnoci, a s ciljem odrzavanja trudnoce. Cula sam da odredjene trave imaju ista svojstva kao i progesteron, pa me interesuje da li neko zna kako se te trave zovu na latinskom jeziku ili evt. na nekom od skandinavskih jezika.
Logged

Herbateka

  • Guest
Re: Cuvanje trudnoce
« Reply #1 on: 23.09.2002. 16:42 »
  •  

Evo recept koji se  koristi   za poboljsanje ovulacije, reproduktivnog sistema
                                                        latinski                svedski         norveski
    * 240 g kunice (hajducka trava) - Achillea millefolium- Röllika - Ryllik
    * 60 g cvetova zovine -  sambucus nigra - Fläder - Svarthyll
    * 30 g listova masline -   olea europaea
    * 30 g kantarije muške - centaurium umbellatum-Flockarun- Skjermgylden
    * 30 g listova pitome nane - mentha piperita-Peppermynte
    * 20 g listova i cvetova divlje nane - mentha
    * 20 g stabljike lazarkinje -  asperula odorata -Myska-
    * 20 g stabljike majcine dušice -thymus srepyllum-Backtimjan-Smaltimian
    * 20 g idjirota - Acorus calamus  - Kalmus-Kalmusrot

 Trave jako usitniti i smešati. U 1 litru prokljucale vode staviti 10 g mešavine i kuvati poklopljeno 1 minut. Hladan caj procediti u tamnu bocu i jako zacepljeno držati na tamnom mestu. Piti 3 puta dnevno po 1 dcl pre i posle jela. Posle napitaka pre jela, uzeti srednju kasiku rafiniranog maslinovog ulja, a nakon napitaka posle jela srednju kasiku meda. Nastojati da med bude jednolican, tj. od kadulje, bagrema, kestena i sl. Mešani med nije preporucljiv.
Umesto vode piti lagani caj od mešavine jednakih kolicina maticnjaka i listova i cvetova kunice. Dnevno popiti najmanje 1/2 litre. Umotati u toplo krsta, slabine i ispod trbuha
Logged