Herbateka    
Stranice: [1] 2
  Odgovor  |  Štampaj  
Autor Tema: 100 % lek za kamen u bubregu  (Pročitano 1775 puta)
pejovic bojan
Gost


« poslato: 28.01.2004. 07:11 »
Odgovori sa citatomCitat

Molim ako iko zna recept za caj od rastavica koji se pije nekoliko dana po 4l dnevno i sigurno izbacuje kamen iz bubrega.Moja baka je imala kamen velicine decije pesnice i 7 dana pred operaciju je pila taj caj.Pred operaciju na U.V. nisu videli kamen i bili su zaprepasceni.To je bilo pre 15 godina.Recept smo dobili od izvesne seljanke na Kalenic pijaci u Bgd al'godine su prosle i zaboravili smo samo kolika je doza rastavica . Ako iko zna-neizmerno hvala...
Sačuvana
sanja8
Gost


« Odgovor #1 poslato: 30.01.2004. 21:46 »
Odgovori sa citatomCitat

Evo ja sam nasla neki recept iz knjige Marije Treben i tu pise da se napravi topla sedeca kupka od rastavica i pije topli caj od iste biljkei zadrzava mokraca da bi se naposletku izlucilapod pritiskom.Na ovaj nacin se izbacujevecina kamenca.pise da se strogo pridrzavati tog uputstva i da se sigurno kamen iz bubrega izbacuje.
za sedece kupke:100 gr.rastavicaostaviti preko noci u hladnoj vodi,sledeceg dana ugrejati i dodati vodi za kupanje koje traje 20 min.ne brisati se na vlazno telo obuci bade mantili u krevetu se pariti jos jedan sat.voda pri kupanju treba da je iznad bubrega.
Caj:
     jednu punu malu kasiku popariti sa cetvrt litre vode(drzati poklopljeno 3 min)
Nadam se da je to taj recept i da ce i vama pomoci.Puno pozdrava od Sanje
Sačuvana
Stanko
Gost


« Odgovor #2 poslato: 08.02.2004. 07:59 »
Odgovori sa citatomCitat

Ja sam imao problem sa kamenom u bubregu i resio sam ga uspesno...Mesec dana sam pio Aloe gel i po dve kapsule Arctic Sea Omega 3.Posle mesec dana, kada sam otisao na ultrazvuk doktor se zacudio.Izgleda da Aloe topi i izbacuje kamen u vidu gela. Preporucujem svima...Cuo sam i za sok od cokota vinove loze, ali to nisam probao...
Sačuvana
nenad
Gost


« Odgovor #3 poslato: 24.12.2004. 20:32 »
Odgovori sa citatomCitat

Imam kamen u bubregu velicine 8mm koji mi do sada nije pravio nikakve probleme,pa da bih to sprecio da ikada dodje do pokretanja, molim vas za najpouzdaniji i provereni lek.
  Unapred zahvalan !!!
Sačuvana
AV1
Gost


« Odgovor #4 poslato: 26.12.2004. 16:18 »
Odgovori sa citatomCitat

Slazem se sa Stankom, recept provjereno radi.

Pozdrav
Sačuvana
tanja
Gost


« Odgovor #5 poslato: 25.11.2005. 19:33 »
Odgovori sa citatomCitat

Sta se desava sa uroloske strane?Sve te vodice,cajevi i trave samo pomeraju kamen,zatvore mokracne kanale i lekarima naprave sou program.Kada dodje pacijent ne znaju sta ce pre da urade,operaciju kamena koji se zaglavio ili da ispustaju mokracu koja se nagomilala.Zasto se ne zapitate:da li caj moze da istopi kamen,ili sta moze da istopi kamen,oksalatnog,uratnog,karbonatbog i fosfatnog sastava?Onda je najbolje piti sto vecu kolicinu vode i ako je kamen do 3mm. moze izaci a ako je veci bolje je ne igrati se nego otici na razbijanje kamena ultrazvukom.Biti pod nadzorom lekara a u bolu piti analgetik Zodol,fizioloski rastvor i.m. i u njemu 1 amp.Buscopana i nikako Spasmex jer on vraca kamen u nazad.Vise o tome sa urolozima.U bolu moze da se pije i Rowatinex po 3 odjednom.Toliko od mene i razmisljajte!

Sačuvana
Žaklina
Gost


« Odgovor #6 poslato: 09.02.2006. 18:04 »
Odgovori sa citatomCitat

Proveren lek za topljenje kamena u bubregu, žučnoj kesi-bilo kog porekla je aloja vera gel i arctic sea...Kao što je gospodin Stanko rekao i potvrdio još jedan gospodin to izuzetno pomaže, a ne dolazi do oštećenja bubrežnih kanala, što kasnije dovodi do bola, upala i infekcija....

Sačuvana
bela
Gost


« Odgovor #7 poslato: 12.02.2006. 20:44 »
Odgovori sa citatomCitat

Zaklina, ne siri dezinformacije sto se tice kamena u ZUCNOJ KESI.
Dala sam 500eu za cajeve, ali sam se ipak morala operisati.
Ne zalim para (cajevi ipak pomazu da ne dodje do zapaljenja, ali samo ako se i ishrana koriguje), ali ne treba zaludjivati ljude!!!

A sto se tice kamena u bubregu, cak i hirurzi kazu da je moguce ga istopiti te zelim srecu svakome ko to pokusa jer zaista moze i da se zaglavi.

pozdrav
bela
Sačuvana
misa
Gost


« Odgovor #8 poslato: 13.02.2006. 21:47 »
Odgovori sa citatomCitat

Zdravo Bela,
da budem iskren, u slucaju kamena u zucnoj kesi, ne verujem mnogo cajevima, ali ipak bih zeleo da te pitam, koje si ti cajeve koristila i dali su ti lekari pre operacije preporucili neke druge lekove. naime, znam da se zucne kiseline koriste u svrhu razgradnje kamena (ursodiol i chenodiol su aktivne supstance, ne bih znao kako se zovu sami preparati), doduse ova terapija dugo traje i uspesnost je 50%, ali me interesuje dali si ti imala iskustva sa ovim i dali su ti lekari savetovali ovu terapiju.
hvala,
misa
Sačuvana
bela
Gost


« Odgovor #9 poslato: 16.02.2006. 13:06 »
Odgovori sa citatomCitat

Miso, ja sam imala 2 kamena velicine po oko 13-14 mm i sasvim slucajno sam ih otkrila (tj tegobe nisam imala).
Lekari su savetovali operaciju jer kazu da se kamenje uvek moze da pokrene (cak i veliko) i da je tada operacija mnogo ozbiljnija.
Takodje se smatra da se zucna kesa defornise kada se stvori kamenje i da vise ne moze da bude zdrava.

Ipak, ja sam toliko verovala cajevima da je to prosto zalosno. U jednoj registrovanoj biljnoj apoteci u Skadarskoj ul (Bg) sam kupovala cajeve koji su navodno topili kamenje. Prethodno sam isla kod vlasnice koja je vrlo ozbiljna zena i od koje sam dobila savete za dijetu koje sam se strogo prodrzavala (interesantno, neuspeh topljenja cajeva je uvek pokusao da se pripise nepridrzavanju dijete, ali moj suprug je bio svedok sta, kako i kada jedem, te je on insistirao da nam ta fitoterapeutkinja da tf broj neke osobe koja je istopila kamenje upotrebom tih cajeva.
On je bio veoma uporan i ja sam dobila 2 tf broja, da bih posle obavljenog razgovora saznala da su se kod obe osobe opet javili kamenci u zucnoj kesi (AKO su se uopste i istopili).
Posle godinu dana redovnog pijenja (cak sam i godisnji odmor podredila tim cajevima), ja sa izracunala da sam popila vise od PO 1kg obe vrste caja, a kamenje ni makac da je manje. Ali, ja nisma imala tegobe - mozda su mi ti cajevi pomogli sto se toga tice, ko zna.
Uopste ne znam sta sam pila od biljaka jer je to tajna. Tvrdili su da je uspeh topljenja kamenja 85% a nisam dobila niti 1 tf broj kome se stvarno kamenje istopilo.

Tada sam resila da se operisem. U bolnici sam videla zenu kojoj se kamen zaglavio i cija je operacija bila mnogo teza nego moja...
Operisala sam se u jednoj privatnoj bolnici u N. Sadu (mada zivim u Bg, isla sam po preporuci) i cena operacije (laparoskopski - evo, posle 6 meseci jedva da se ta 4 oziljka i vide) sa lezanjem od 2 noci je 650eu.
Sada se dobro osecam, ali i oni koji su se operisali stalno moraju da vode racuna sta jedu i ne smeju da se prejedaju - to se mora znati.

Ja sam intezivno trazila i nisma nasla da se ikome kamenje u zucnoj kesi istopilo (navodno izadje sa stolicom). To nije tacno!
Ali, jesam cula da se kamenje u bubregu istopilo ako je manje.
Sačuvana
misa
Gost


« Odgovor #10 poslato: 21.02.2006. 13:16 »
Odgovori sa citatomCitat

Bela, hvala na detaljnom opisu, od velike je pomoci. Radi se o mojoj majci kojoj su njeni doktori preporucili da svakojake narodne napitke ne koristi, jer ovo bi moglo izazvati nezeljene komplikacije, vec da se podvrgne operaciji. I ja sam istog misljenja.
hvala. jos jednom, pozdrav
Sačuvana
Žaklina
Gost


« Odgovor #11 poslato: 23.02.2006. 22:36 »
Odgovori sa citatomCitat

Pozdrav za gospođu ili gospođicu Belu....
Ne širim dezinformacije već govorim istinu....
Ne govorim o čajevima i nadrilekarima već o ispitanim sredstvima koja su pomogla ljudima, koje lično poznajem....
Å ta ste vi pili ja ne znam, ali od aloje i arctic sea se joÅ¡ NIKOME nije kamen pokrenuo  već je izbačen u vidu mulja bez oÅ¡tećenja kanala i ...zaglavljivanja.....
Srdačni pozdravi za neupućene....     :-)  !!!
Sačuvana
Milorad
Gost


« Odgovor #12 poslato: 23.02.2006. 23:57 »
Odgovori sa citatomCitat

Gospodja Žaklina govori verovatno o proizvodima koji se mogu nabaviti preko jednog od multilevel programa u našoj zemlji. I ja sam neko vreme bio u kontaktu sa ljudima iz tog programa, pa sam čuo identično mišljenje, tj. da napitak od aloe vere sa dodatkom posebne kombinacije najkvalitetnijeg maslinovog ulja i ribljeg ulja severnih mora sigurno topi kamen u žuči za par meseci, a slično radi i sa kamenom u bubregu, ali za duže vreme.
Bitno je da se ne uzima sama aloe vera jer ona pokreće imunološke procese u organizmu koji teže da izbace sve strano, pa može da pokrene kamen.
Lično ne znam nikoga ko je koristio ovu kombinaciju i izlečio se, ali mislim da mogu da dobijem informaciju, ako nekoga interesuje.pejovic bojan Napisano:
Žaklina Napisano:

> Pozdrav za gospođu ili gospođicu Belu....
> Ne širim dezinformacije već govorim istinu....
> Ne govorim o čajevima i nadrilekarima već o ispitanim
> sredstvima koja su pomogla ljudima, koje lično poznajem....
> Šta ste vi pili ja ne znam, ali od aloje i arctic sea se još
> NIKOME nije kamen pokrenuo  već je izbačen u vidu mulja bez
> oštećenja kanala i ...zaglavljivanja.....
> Srdačni pozdravi za neupućene....     :-)  !!!

Sačuvana
Zorica k
Gost


« Odgovor #13 poslato: 24.02.2006. 10:52 »
Odgovori sa citatomCitat

Imam isprobani lek.Moj tata je imao ``jezasti `` kamen i trebalo je da ide naoperaciju. Ja sam imala u levom bubregu 4 kamena, a u desnom 6 kamena precnika od 3 do 5 mm. Kod tate su se otopili kraci i izbacio je kamen, a ja sam izbacila pesak.
Terapija traje mesec dana
ujutru na prazan stomak popiti 2/3 rakijske casice maslinovog ulja i 1/3 casice limunovog soka. To popijete odjednom, nije bass ukusno, ali radi.
U podne, na prazan stomak popijete 2-3 zrnca tamjana ( u sebi sadrzi aktivne sastojke koje ima npr u Rowatinex-u ), sa jednim pivom Pazite da tamjan ne dodje u dodir sa zubima jer zubi mogu da potamne.
Kada kamen krene treba uzimati Buscopan tbl, a ako jace boli moze se otvoriti ampula Buscopana i popiti.
Garantovano uspesno
Sačuvana
Zorica k
Gost


« Odgovor #14 poslato: 24.02.2006. 10:53 »
Odgovori sa citatomCitat

Zaboravila sam da dodam da se obavezno pije caj od rastavica koji je prirodan antibiotik i urinokultura ce biti bez patogenih mikroorganizama
Sačuvana
Stranice: [1] 2
  Odgovor  |  Štampaj  
 
Prebaci se na:  

Powered by SMF 2.0 RC1 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | herbateka.eu